Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

126l - przedszkole-zbiornik przejściowy dla Ulwili

Autor piotrek w
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Lut 2008 21:34 
Witam serdecznie.
Jestem w trakcie zakładania zbiornika około 350- 500l pod Tanganikę ale jak to zazwyczaj bywa wszystko troszkę przeciąga mi się w czasie. Chcę zarybić go Kasangami i Ulwilami i tu mam do Was pytanie ... Mój znajomy ma na zbyciu narybek Uwlili (1,5cm) i chce się go jak najszybciej pozbyć. Mam dojrzałe akwa (Tanganika) o wymiarach 80x40x35 (126L) - myślicie, że mogę je tam przetrzymać jakieś 1,5-2 miesięcy ??? Będą oczywiście pływać jako jedyni mieszkańcy w tym akwa ...
Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

Autor kosik155
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Lut 2008 23:12 
Sądzę że tak jeżeli są malutkie a w jakim akwarium twój znajomy trzyma te maluszki?

Autor piotrek w
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Lut 2008 00:51 
Trzyma je w ogólnym (150x50x50 = 375l), ale tak jak pisałem chce się ich szybko pozbyć, a ja chcę je mieć u siebie więc nadarza się okazja przejęcia tych maluszków.
Też uważam, że spokojnie mogą popływać w tych 126l przez te góra 2 miesiące zanim nie dojrzeje docelowe akwarium ale tak dla pewności chciałem się spytać ...

Autor Vepsik
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Lut 2008 07:43 
A czy jesteś pewny, że w miesiąc wszystko zrobisz? Bo ja też byłem tego pewny, a akwa zalałem pół roku później...

Autor piotrek w
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Lut 2008 10:18 
Nigdzie nie pisałem, że to będzie miesiąc. Pisałem, że będzie to okres do 2 miesięcy ... Myślę, że w tym czasie spokojnie się wyrobię. Cały osprzęt już dawno mam (część filtrów będzie dojrzała, bo pracują już u mnie w innych mniejszych akwariach ), waham się tylko nad litrażem pomiędzy tradycyjną 375l (150x50x50), a 500l (200x50x50) ale i ta kwestia będzie rozwiązana w tym tygodniu.

Autor kosik155
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Lut 2008 12:07 
To więc możesz wpuścić je tam nic im sie nie stanie przez te 2 miesiące.

Autor piotrek w
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Lut 2008 13:38 

To więc możesz wpuścić je tam nic im sie nie stanie przez te 2 miesiące.

Też tak uważam, ale tak jak pisałem wcześniej wolałem potwierdzić swoje zdanie poprzez opinie innych akwarystów.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / 126l - przedszkole-zbiornik przejściowy dla Ulwili Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®