Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Simochromis babaulti i Tropheusy

Autor Mateusz
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Lut 2008 22:01 
Czy w akwarium 170x45x50 można trzymać Simochromis babaulti razem z tropheusami ? jeśli tak to w jakiej ilości? i Czy te Simo to ryby stadne czy haremowe?

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 21 Lut 2008 22:15 - Edytowany przez: rufus1 
Simochromis babaulti to mniejszy gatunek i wielkoscia zblizony do trofeusa. Co do agresji to nie wiem jak jest u nich poniewaz ich nie hodowalem. Pokarm podobnie jak trofeus, przewaga w glownej mierze diety roslinnej. Wydaje mi sie ze bedzie mial podobne zapotrzebowanie na ilosc pokarmu co trofeus, w przeciwienstwie do duzo wiekszego Simochromisa diagramma, bo ten to ma raczej zapotrzebowanie na pokarm podobne do mniejszych gatunkow Petrochromis. Wydaje mi sie ze mozna je w wiekszych zbirnikach hodowac razem.

Czy te Simo to ryby stadne czy haremowe?

a tego to nie rozumiem,

ale moge podpowiedziec ze trzyma sie je w grupach, czyli sa to ryby stadne i zapewne haremowe (na jednego samca przypada kilka samic) ;-).


Stado to ilosc ryb tego samego gatunku ktora zyje w okreslonych warunkach. Moga to byc osobniki roznej plci, ale czasami zdarza sie ze sa tego samego gatunku (samice).
Harem oznacza proporcje plci u ryb tego smego gatunku, czyli np. ile przypada samic na jednego samca, z iloma samicami jeden samiec moze sie wycierac nie tworzac par.

Autor duch
Użytkownik
#3 - Posted: 21 Lut 2008 22:16 
Czy te Simo to ryby stadne czy haremowe?-napewno bardzo agresywne.Osobiście nie miałem ale miałem okazję zobaczyć je w akcji.Kolega miał 2+4.Najpierw jeden samiec został zabity przez drugiego.póniej samiec,który pozostał rozstawił samice po kątach i nie bardzo mogły stamtąd wypłynąć.Może ktoś ma inne opinie i trzymał je w innych układach.też chętnie się czegoś dowiem o tych rybach.
Andrzej

Autor Mateusz
Użytkownik
#4 - Posted: 21 Lut 2008 22:21 
Rozważałem kupno tych rybek ale raczej mój zbiornik niecałe 400L chyba będzie za mały :-( na stado trofci i tych simo. A nie mówie już o S.diagramma bo na te to całkiem za małe akwarium. Chyba, że macie inne zdanie na ten temat ?

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 21 Lut 2008 22:24 
ale raczej mój zbiornik niecałe 400L chyba będzie za mały :-( na stado trofci i tych simo.

jestem tego samego zdania.

Autor duch
Użytkownik
#6 - Posted: 22 Lut 2008 07:31 
Rozważałem kupno tych rybek ale raczej mój zbiornik niecałe 400L chyba będzie za mały -to co opisywałem w poprzednim poście widziałem w zbiorniku150-50-50.Jednocześnie w tym samym zbirniku pływały diagrama i nie byłó z nimi kłópotu.No ,może pozatym,że i one oberywały od mniejszych kuzynów.Zbiornik okołó 400 litrów nie jest za małym szkłem dla simo diagrama,w takich większośc z nas je trzyma lub trzymała.
Sadzę,że problem z babaulti nie leży w wielkości zbiornika,bo są one wielkości tropheusa,a w dużej agresji tej ryby.
Ciekaw jestem czy ktoś trzymał je z powodzeniem i w jakim zestawieniu:).
Sądzę że,żę gdyby je trzmać w dużym stadzie w układzie 1:1 miałóby to szanse powodzenia.
Andrzej

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 22 Lut 2008 11:00 
Zbiornik okołó 400 litrów nie jest za małym szkłem dla simo diagrama,

zeby te ryby hodowac z powodzeniem dluzej, nie 2-3 miesiace, stanowczo jest za maly.

Autor duch
Użytkownik
#8 - Posted: 22 Lut 2008 13:14 
zeby te ryby hodowac z powodzeniem dluzej, nie 2-3 miesiace, stanowczo jest za maly.-niestety nie zgodzę się z tym.Znakomita większośc forumowiczów trzyma te ryby z powodzeniem w 375 litrach.
Andrzej

Autor Mateusz
Użytkownik
#9 - Posted: 22 Lut 2008 14:31 
A które są bardziej agresywne ? diagramma ? czy babaulti ?

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 22 Lut 2008 15:41 - Edytowany przez: rufus1 
Znakomita większośc forumowiczów trzyma te ryby z powodzeniem w 375 litrach.

to niech sie ta znakomita wiekszosc wypowie na ten temat. Sledzac tematy Simochromisow diagramma wydaje mi sie ze jest dokladnie na odwrot.


Ja tylko moge powiedziec za siebie, nie za wiekszosc. Simochromis diagramma hoduje caly czas jak tylko pojawily sie w Polsce, zakupilem z pierwszej dostawy u Marty i uwazam ze te ryby nie nadaja sie do takich zbiornikow j.w. podany.

Co do agresji. S. babaulti nie hodowalem to nie wiem jakie sa. Hoduje S. diagramma w pewnych warunkach sa bardzo agresywne.

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 22 Lut 2008 15:50 
Fotki mojego stada Simochromis diagramma.


Autor duch
Użytkownik
#12 - Posted: 22 Lut 2008 17:28 
to niech sie ta znakomita wiekszosc wypowie na ten temat-no to zaczynijmy od Ciebie:).
Myślę,że nie jest to zbyt małe akwarium,ale jeden warunek.W takim akwa powinien być tylko jeden samiec,Wtedy nie będzie kłópotów.
Andrzej

Autor rufus1
Użytkownik
#13 - Posted: 22 Lut 2008 18:49 
no to zaczynijmy od Ciebie:).

ja sam zaczalem od siebie i juz sie wypowiedzialem pisemnie i fotograficznie.

to nie ja napisalem:
Znakomita większośc forumowiczów trzyma te ryby z powodzeniem w 375 litrach.


W takim akwa powinien być tylko jeden samiec,Wtedy nie będzie kłópotów.

na fotkach wszystko widac. Po to je wkleilem.
Chyba nie widziales inkubujacych samic walczacych miedzy soba w zbyt malym zbiorniku lub samca ktory chcial sie wycierac a nie bylo gotowej samicy do tarla.

ale ty nic nic napisales o swoich doswiadczeniach z tym pieknym gatunkiem. Jakie wrazenia?

Autor duch
Użytkownik
#14 - Posted: 22 Lut 2008 19:43 
ja sam zaczalem od siebie i juz sie wypowiedzialem pisemnie i fotograficznie.
Posted: 23 Sty 2006 23:00
Cytuj
Post Rufusa:
Witam wszystkich!!
Jakiś czas temu zakupiłem u Państwa Mierzeńskich S. diagramma w układzie 1+2 (odłów). W krótkim czasie dochowałem sie pierwszego narybku od 2 samic. Wiekszej agresji miedzy nimi nie ma do dzisiaj.-nie znalazłem wymiarów akwa i dokładnej obsady!



Post Rufusa:23 Lis 2007 22:55 - Edytowany przez: rufus1
Cytuj

U mnie sprawdzaly sie w zbiorniku z trofeusami. Tylko proporcje gatunków byly dosc mocno zaznaczone. Duze stado trofeusow, 3 sztuki Simochromisa. Duze groty i szpary dla inkubujacych samic. Najwieksza agresja samca byla wlasnie podczas okresu inkubacji.Teraz mam w akwarium same Simochromisy , takie podrostki, ok. 6- 7 cm. Samice sie wycieraja, donaszaja. Na poczatku byla agresja, ale samce obraly sobie rewiry jak narazie jest spokoj.
Post Rufusa; 24 Lis 2007 00:02
Cytuj

że nie jest to ryba stadna

kiedys byl watek na forum na temat tej ryby.
Piszac artykul szczegolnie go przestudiowalem i poprosilem innych akwarystow o wnioski.
Wynikalo ze tak wlasnie jest, ale rozpatrujac stado jako np. 9 sztuk.

W swoim akwarium mialem 35 sztuk S. dagramma. Taka pozstala grupa po pierwszych tarlach. Byly same. Agresji nie bylo. ale jak juz byly w mniejszym stadzie wytlukly sie do ilosci 4 sztuk. Życie co niektorym osobnikom uratowaly doniczki, cegly i ruruki.

Wiadomo.każde akwa jest inne,każdy z nas ma swoje doświadczenia,ale dla mnie podstawą sukcesu jest ilośc samców w zbiorniku i powyższe posty są myślę dowodem na słuszność mojej tezy:)
ale ty nic nic napisales o swoich doswiadczeniach z tym pieknym gatunkiem. Jakie wrazenia?-ja oczywiście nie mogę się pochwalić takimi osiągnięciami i doświadczeniem jak Ty:)
Nie licząc krótkiej przygody z młodzieżą 4-6cm,miałem dorosłą parę tych ryb w zbiorniku 375 litrów wraz ze stadem 25 sztuk dorosłej bemby przez pół roku.Kompletnie żadnej agresji.w czasię gdy samiczka inkubowała samiec kompletnie się nią nie interesował.

Andrzej

Autor rufus1
Użytkownik
#15 - Posted: 22 Lut 2008 20:03 - Edytowany przez: rufus1 
Oj duchu, duchu.

O tamtej pory caly czas hoduje te ryby, w przeciwnienstwie do ciebie. Z czasem moje poglady zmienily sie i to drastycznie, ale tylko: krowa nie zmienia swoich pogladow. Uwazam te zmiany tylko na plus.
Piszac w tym watku swoje nowe spostrzezenia to nie po to zeby pisac, tylko po zeby komus ew. pokzac jakie sa to ryby.

ja oczywiście nie mogę się pochwalić takimi osiągnięciami i doświadczeniem

no to czegos nie rozumiem, jak ty chcesz komus doradzac jak nie masz doswiadczen, zeby tego nie nazwac inaczej. Moim zdaniem wiecej takimi "radami" mozna zaszkodzic niz pomoc.

Nie licząc krótkiej przygody z młodzieżą 4-6cm,miałem dorosłą parę tych ryb w zbiorniku 375 litrów

to pozostawie bez komentarza.


Jezeli caly czas zyjesz historia to niech tak zostanie. Ja myslalem ze trzeba isc do przodu, a nie stac w miejscu. Poprostu "archeo".

W kwestii wyjasnienia:

post z 23 Sty 2006.
Akwarium 150x60x60. Obsada oprocz Simochromisow ok. 4o sztuk doroslej Ilangi.

Post z 23 Lis 2007. Wszystko sie zgadza. Nie widze tu nic "zlego". Sa podane obserwacje dotyczace wystroju zbiornika.

No wlasnie, pozostale watki wskazuja ze jednak te ryby trzeba hodowac w stadach., a co sie z tym wiaze min. wielkosc zbiornika.

To tyle co mialem do powiedzenia w tym temacie.

Autor duch
Użytkownik
#16 - Posted: 22 Lut 2008 20:16 
Ja piszę tylko to co zaobserwowałem u siebie i tak jak rzeczywiście mam lub miałem.
no to czegos nie rozumiem, jak ty chcesz komus doradzac jak nie masz doswiadczen, zeby tego nie nazwac inaczej. Moim zdaniem wiecej takimi "radami" mozna zaszkodzic niz pomoc. -nie każda ryba i nie każde akwa jest jednkowe

O tamtej pory caly czas hoduje te ryby, w przeciwnienstwie do ciebie-niestety z roslineżerców tanganickich zrezygnowałem:)
Akwarium 150x60x60. Obsada oprocz Simochromisow ok. 4o sztuk doroslej Ilangi. -zostawię to bez komentarza:):):)

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Simochromis babaulti i Tropheusy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®