Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Tropheus Ilangi

Autor py1szczak2
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Mar 2008 21:10 
Witam mam pytanie do osób mających te ryby w swoich zbiornikach:
-w jakim wieku odbyły się pierwsze donoszone tarła ?
- jaki jest układ płci ryb w Waszych akwariach ?
-czy w akwarium pływa tylko ilanga czy jeszcze inna odmiana?.
-dużo kamieni czy mało ?
-jak często ryby podchodzą do tarła
Dzięki za wszystkie informacje w moim akwarium pływa 14 z 18szt tych pięknych ryb niestety choroba zabrała mi 4 szt układ ryb jest niekożystny chyba 11 chłopaków i 3 samiczki na razie nie ma agresji ryba mają ok 2- 3 lata jak do tej pory żadnego udanego tarła :(

Pozdrawiam Piotr

Autor Jac
Użytkownik
#2 - Posted: 16 Mar 2008 23:48 
Witam, mam ok. 20 szt. F0 plus F1. Do połowy grudnia tarła były regularne - co 2 miesiące większość samic nosiła, niestety do chwili obecnej tylko dwa, i to niedonoszone. Podobno zimą czasami tropheusy lubia sobie robić przerwy.
Mam 5 samców, jeden dominujący, nie do końca to dobrze, ale jakoś sobie radzą. Akwa 450 l., jednogatunkowe, dwie spore skały z jeszcze większymi anubiasami.
Masz spokój bo większość to samce, układ 1do 1 bybły najkorzystniejszy.
pzdr.

Autor bernard
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Mar 2008 10:15 
Wiek 2-3 lata oznacza pełną dojrzałość, więc teoretycznie nie powinno być problemów z tarłami. Proporcje płci w dużym stadzie nie mają większego znaczenia, ale Twoje jest dość małe. Jeśli więc rzeczywiście masz tylko 3 samice to możesz mieć problem z donoszeniem młodych, ponieważ samice nie mają spokoju, gdy w okolicy jest aż 11 potencjalnych ojców :)
Oczywiście nie jest rozwiązaniem pomniejszenie stada o samce, lecz raczej powiększenie o samice (co oczywiście jest dość trudne).
Co do wystroju zbiornika (ilości kamieni) to jest to kwestia drugorzędna jeśli chodzi o wycieranie się tych ryb. Widziałem zarówno zbiorniki puste, jak i zawalone kamieniami, w których ryby te dzielnie się wycierały. Myślę natomiast, że w akwarium z kryjówkami samicy łatwiej jest donosić ikrę, zwłaszcza przy małym stadzie.

Bernard

Autor rambowskixx
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Mar 2008 10:31 - Edytowany przez: rambowskixx 
Witam, mam ok. 20 szt. F0 plus F1.

Interesuje mnie tylko taka jedna rzecz skoro masz ryby F0 to jakim cudem tyle samców????? Może Ci się tylko tak wydaje?

Pozdrawiam
Łukasz

Autor reza
Użytkownik
#5 - Posted: 18 Mar 2008 14:03 
tak bez obrazy.......co za gość sprzedał ci taki układ?????
Bez sens. powinno byc odwrotnie 11 samic i 3 same a nawet więcej tych samców.

pzdr
Filip

Autor py1szczak2
Użytkownik
#6 - Posted: 18 Mar 2008 15:04 - Edytowany przez: py1szczak2 
reza


tak bez obrazy.......co za gość sprzedał ci taki układ?????

Do osoby sprzedającej mi ryby nie mam najmniejszych pretensji kupowałem ryby które miały po 3-4 cm i było ich wtedy ok 60 szt z rożnych samic z czego 19 kupiłem ja.
Ciężko było stwierdzić że te mniejsze to powinny być samice :)

Autor Vepsik
Użytkownik
#7 - Posted: 18 Mar 2008 15:19 
Interesuje mnie tylko taka jedna rzecz skoro masz ryby F0 to jakim cudem tyle samców????? Może Ci się tylko tak wydaje?



rambowskixx, a popatrz kto napisał ten tekst, a kto jest autorem wątku? Przecież 5 samców w 20 trofowym stadzie to nie grzech. Kolega Jac się podczepił pod temat i chyba Ci trochę namieszał.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#8 - Posted: 18 Mar 2008 15:24 
Kolega Jac się podczepił pod temat i chyba Ci trochę namieszał.
Faktycznie nawet tego nie zauważyłem;-).

Pozdrawiam
Łukasz

Autor reza
Użytkownik
#9 - Posted: 23 Mar 2008 09:36 
Do osoby sprzedającej mi ryby nie mam najmniejszych pretensji kupowałem ryby które miały po 3-4 cm i było ich wtedy ok 60 szt z rożnych samic z czego 19 kupiłem ja.
Ciężko było stwierdzić że te mniejsze to powinny być samice :)


sory niewiedziałem ze kupywałeś małe ryby myślałem o dorosłych..

Pzdr
Filip

Autor trzcinka
Użytkownik
#10 - Posted: 23 Mar 2008 23:21 - Edytowany przez: trzcinka 
Mije Ilangi F1 mają 2,5 roku.Jakoś im się niezbyt chce.Miałam 12-ale niestety 2 zabrała choroba na samym początku a 2 się zatłukły/Układ płci 3 samce 5 samiczek.
Do tej pory widziałam raz ich tarło -ale bez donoszenia.Samce są bardzo du że i piękne.Walczą o swoje terytoria.Ale do mniłości im nie chybko.
Poważnie -myślę że mam za małe ph7,8-8,0 w porywach.
Ponieważ mam też Ikole Fo które po przełożeniu z aklimatyzacji wycierały się często,a po miesiącu w trofciarni jakoś przestały-dlatego obciążam za to Ph.
I nawet nie wiem dlaczego w akwa kwarantannowym-nie by lo problemuPh 8,5 przy tej samej wodzie,filtrze kubełkowym przełożonym z trofciarni(mam 2)

Chyba ilangi dość póżno zbierają się,dość póżno dojrzewają.Dlatego ich cena jest też największa ze wszystkich trofów.
Słyszałam bardzo niedobrą rzecz-mianowicie-niektórzy hodowcy by je zmobilizować karmią je ochotką.Co jest karygodne.Ale nie wiem czy moje nie mogą pochodzić od takich w łaśnie karmionych ochotką rodziców.

W akwa miałam same kamole.Na moje nieszczęście posadziłam 1-ną kryptokorynę i 2 anubiasy-no i teraz mam <ala holenderskie akwa z trofciami\.
Fotki na końcu tematu http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=8&topic=2261

Autor bernard
Użytkownik
#11 - Posted: 23 Mar 2008 23:39 
Beato, a gdzie one miałyby odbyć tarlo ;)
Akwarium wygląda bardzo ładnie, podobnie jak ryby, ale brakuje trochę miejsca czy to na dnie, czy na duzych skałkach (których nie ma). Myślę, że w takich warunkach trudniej o tarło.
Wydaje mi się, że jest jeszcze inna sprawa. Moje doświadczenia wskazują na to, że Ikole dominują nad Ilangami. Nie mam tu na myśli agresji, ale w moim akwarium, dopoki Ilangi pływały z Ikolami, dopóty nie miały młodych. Gdy zabrałem Ikole, Ilangi zaczęły się wycierać. To tylko doświadczenie z jednego zbiornika, ale może jest coś na rzeczy.

Pozdrawiam świątecznie
Bernard

Autor timus
Użytkownik
#12 - Posted: 24 Mar 2008 07:47 
Poza tym jak sama piszesz masz w zbiorniku dużo roślin. Co za tym idzie kłopoty z stabilnym wysokim pH. Zmierz pH w nocy bedzie znacznie niższe ;) A to za sprawą wydzielanego przez rosliny CO2.

Marcin.T <')))><

Autor topik
Użytkownik
#13 - Posted: 24 Mar 2008 12:35 
Poważnie -myślę że mam za małe ph7,8-8,0 w porywach.
Ponieważ mam też Ikole Fo które po przełożeniu z aklimatyzacji wycierały się często,a po miesiącu w trofciarni jakoś przestały-dlatego obciążam za to Ph.


Moje ph to w porywach cos okolo 8 a moje kasangi tra sie czesto i systematycznie(podobno tez odmiana tez pozniej dojrzewajaca i z problemami)

Moim zdaniem wina obarczylbym towarzystwo ikol ,ktor e prawdopodobnie staly sie dominujace w tym akwarium

dopoki Ilangi pływały z Ikolami, dopóty nie miały młodych. Gdy zabrałem Ikole, Ilangi zaczęły się wycierać


Z doswiadczen hodowcow wiem ze tak czesto bywa i dlatego ja preferuje jedna odmiane w jednym akwarium

Pozdrawiam Robert

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Tropheus Ilangi Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®