Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Proszę o poradę.

Autor sebek
Użytkownik
#1 - Posted: 20 Kwi 2008 19:22 
Wiatm zakaupiłem około miesiąc temu 6 sztuk chipimbi F1 po F0 z Krakowa .I mam pytanie czy jest możliwe że siedmiocentymetrowe chipimbi niemają na sobie śladu czerwieni?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 20 Kwi 2008 19:25 
Powinny w zasadzie już coś mieć jak nie czerwonego to chociaż coś w rodzaju koloru ceglastego. Najlepiej jakbyś pokazał jakieś zdjęcia bo na oko to ciężko coś rzec w takiej sprawie.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor Vepsik
Użytkownik
#3 - Posted: 20 Kwi 2008 19:29 
A mają jeszcze pasy?

Autor sebek
Użytkownik
#4 - Posted: 20 Kwi 2008 19:33 
Tak pasy są dosyć wyraźne narazie większość koloru to oliwkowy.Właśnie staram się zrobić zdięcie ale rybki mają problem z pozowaniem

Autor rambowskixx
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Kwi 2008 19:36 
Właśnie staram się zrobić zdięcie ale rybki mają problem z pozowaniem


Podrzuć fotki takie jakie uda Ci sie zrobić. Nawet jeśli będą złej jakości to więcej będzie można powiedzieć w tym temacie niż w tej chwili.

Łukasz

Autor sebek
Użytkownik
#6 - Posted: 20 Kwi 2008 19:37 
Mają delikatne zaczerwienienie pod skrzelami i płetwa grzbietowa jest blado czerwona.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#7 - Posted: 20 Kwi 2008 19:42 
Mają delikatne zaczerwienienie pod skrzelami i płetwa grzbietowa jest blado czerwona.

To teraz zaprzeczasz sam sobie pisząc kilka minut wcześniej że:

I mam pytanie czy jest możliwe że siedmiocentymetrowe chipimbi niemają na sobie śladu czerwieni?

Łukasz

Autor sebek
Użytkownik
#8 - Posted: 20 Kwi 2008 19:45 
Mam też w zbiorniku młodsze chipimbi i i one mają już wyraźną czerwoną kreske przed płetwą ogonową

Autor rambowskixx
Użytkownik
#9 - Posted: 20 Kwi 2008 19:51 
Mam też w zbiorniku młodsze chipimbi i i one mają już wyraźną czerwoną kreske przed płetwą ogonową

Ryby które są trzymane w dużym zbiorniku rosną do większych rozmiarów i zdecydowanie szybciej a wybarwiają się w tempie raczej normalnym natomiast może być również taka sytuacja że te mniejsze były trzymane w gorszych warunkach i dlatego mimo wielkości są już lepiej wybarwione. Trudno mi jednak coś powiedzieć dokładnie gdyż nie wiem w jakim zbiorniku trzymane były te mniej wybarwione a w jakim te bardziej. Czym były karmione te mniejsze a czym te większe itd itp. To wszystko ma wpływ na wybarwienie się Tropheusów. Pytanie też na ile masz pewność iż jedne i drugie to chipimbi o pokoleniu f1. Pokolenie fx wybarwia się zazwyczaj słabiej. Można wytoczyć jak widzisz sporo teorii ale ostatecznie będziesz musiał najprawdopodobniej jeszcze poczekać aż ryby będą starsze i wtedy wszystko się wyjaśni.

Łukasz

Autor Vepsik
Użytkownik
#10 - Posted: 20 Kwi 2008 19:59 
U mnie część chipimbi już się praktycznie wybarwiła, ale są takie osobniki, u których widać pasy. To kwestia indywidualna każdej ryby. Pozycji w stadzie itp. Według mnie to nie jest żaden problem i musisz po prostu mieć trochę więcej cierpliwości. Moje osobniki to również F1.

Autor sebek
Użytkownik
#11 - Posted: 20 Kwi 2008 20:01 
Jeżeli chodzi o pochodzenie to 4 szt mniejszych (wybarwionych) są Fx
a pozostałe 6 szt to f1. Rybki były trzymane w 300l zbiornikach

Autor rambowskixx
Użytkownik
#12 - Posted: 20 Kwi 2008 20:05 
Jeżeli chodzi o pochodzenie to 4 szt mniejszych (wybarwionych) są Fx

Przy fx w miarę zwiększania się parametru x rośnie prawdopodobieństwo iż to co kupujemy nie jest do końca tym czym byśmy chcieli aby było lub być miało. Poza tym pełne wybarwienie Trofeusy uzyskują nawet po 2 latach od momentu kiedy po raz pierwszy ujrzą światło dzienne. Proponuję więc uzbroić się w cierpliwość ale fotki możesz podesłać jak już coś zrobisz.

Łukasz

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 20 Kwi 2008 20:20 
A czy przy zakupie widziałes rodziców?

Marta

Autor sebek
Użytkownik
#14 - Posted: 20 Kwi 2008 20:45 

Autor sebek
Użytkownik
#15 - Posted: 20 Kwi 2008 20:46 
A czy przy zakupie widziałes rodziców?
Tak widziałem rodziców

Autor sebek
Użytkownik
#16 - Posted: 20 Kwi 2008 20:48 
Lecz rybki które kupowałem były już w osobnym zbiorniku,a rożnie to bywa.

Autor sebek
Użytkownik
#17 - Posted: 20 Kwi 2008 20:57 
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/50c2b2789985be 48.html
A to jest zdięcie tych mniejszych rybek

Autor Vepsik
Użytkownik
#18 - Posted: 20 Kwi 2008 21:03 
Toż to one nawet nie zaczęły się wybarwiać :) Poczekaj, a będziesz miał takie rybcie jak moje.

Autor sebek
Użytkownik
#19 - Posted: 20 Kwi 2008 21:19 

Autor sebek
Użytkownik
#20 - Posted: 20 Kwi 2008 21:27 

Autor sebek
Użytkownik
#21 - Posted: 20 Kwi 2008 21:29 
A to już mój dorosły osobnik.
Dziękuje za porady .pozdrawiam.

Autor Vepsik
Użytkownik
#22 - Posted: 20 Kwi 2008 21:43 - Edytowany przez: Vepsik 
Szczerze się przyznam, że jakoś dziwnie wybarwiony jak na dorosłe chipimbi, jednak może perspektywa jest nieodpowiednia?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#23 - Posted: 20 Kwi 2008 22:32 
Rybcie wyglądają jak wybarwiające się chipimbi a skoro widziałeś rodziców to tym bardziej nie masz się czym martwić. Musisz po prostu uzbroić się w cierpliwość bo akwarystyka takowej wymaga a Tanganika to bez wątpienia jej ostatnie stadium;-).

Łukasz

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Proszę o poradę. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®