Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Eretmodus Kapampa

Autor kosik155
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Kwi 2008 17:49 - Edytowany przez: kosik155 
Mam pytanie dotyczące tego eretmodusa a mianowicie kupiłem drugą samice do tej rozbitej pary (kupiona samica jest aktualnie w kwarantannie) i zauważyłem pewne zmiany kolorystyczne ta para co jest rozbita ma takie kolory jak te eretmodusy kapampa w galerii u adminów a ta samica co ją kupiłem w niedzielę ma bardziej intensywne kolory kropek i pomarańczową obwódkę płetwy ogonowej i końcówkę płetwy grzbietowej czym to może być spowodowane? I jeszcze jedno czy tak rzeczywiście jest opisany eretmodus kapampa że ma końcówki płetw czerwone?
Pozdrawiam Piotrek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 1 Maj 2008 06:31 
Proponuę Ci zrobić zdjęcia. Czy jesteś pewien, że to co dokupiłeś to Kapampa? Jakiej wielkości jest ta ryba?


Marta

Autor kosik155
Użytkownik
#3 - Posted: 1 Maj 2008 18:37 
Tak jestem pewien że jest to kapampa kupowałem ją z firmy i powiedziano mi że tak jest opisany eretmodus kapampa i ryba jest zgodna z opisem. Dziwi mnie ta różnica między nimi. Samiczka ma ok 5-6 cm

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 2 Maj 2008 14:09 
A gdzie mozna znaleść opis E. z Kapampa? Jakoś nie znalazłam

Oprócz fotek z naszej galerii mozna je oglądnąć tutaj:

http://www.cichlidnewsmagazine.com/issues/2005jul/ whatsnew.html
http://www.airfishcichlids.com/stocklist/Erethmodu s/Erethmodus_cyanosticus_kiku/erethmodus_cyanostic us_kiku.html

Jak widać ryby mają tylko minimalną obwódkę, ale czy wyraźnie pomarańczową - chyba nie?


Marta

Autor kosik155
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Maj 2008 14:29 
Powiem tak jak otwieram ten link
http://www.cichlidnewsmagazine.com/issues/2005jul/ whatsnew.html na tej stronie jest eretmodus kapampa i ta samica ma podobne kolory jak ten osobnik na zdjęciu a ta para kupiona u państwa wygląda bardzo podobnie do tych w galerii na stronie. Czym ta różnica może być spowodowana?

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 2 Maj 2008 14:37 
Kolory są zmienne. Mój samiec Kapampa jedyny który został wygląda identycznie jak ten z cichlidnews. Mała otoczka na brzegu płetw, ale bardzo wąska. Tak jest u Kapampa. Ubarwienie zmienia sie z wiekiem, a intensywność i ilośc kropek wraz ze wzrostem ryby.

Zdjęcia nigdy nie oddają w pełni kolorów. Zdjęcia robione w naturze są inne niz w zbiorniku.

Znacznie szersza pomarańczowowa obwódka występuje u form z południa Zambii. Polecam przyjechać i pooglądać róznice "na żywo". Wtedy dopiero widac czym róznią się ryby i pewne warianty. Nie mam w tej chwili form z Kiku, ale one takze są inne niz te z Kapampa.

Intensywność barw zależy także od wielu czynników w zbiorniku, pH, pokarmu itp.

Marta

Autor kosik155
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Maj 2008 15:41 
Dziękuje to mówi Pani że nie muszę się obawiać że młode po nich będą mieszańcami? Nie chce sprzedawać mix-ów jeżeli będą miały młode
Pozdrawiam Piotrek

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 3 Maj 2008 16:06 
Ja nie wiem co dokładnie kupiłeś w innej firmie.
Ja tłumaczę Ci, ze wygląd zmienia sie nieco z wiekiem. Szerokość natomiast obwódki i jej kolor jest raczej związana z obszarem występowania, ale szeroko pojętym. Ryby z Zambii mają szeroką odwódkę, z DR Konga węższą (Kiku, Kapampa). Tanzańskie często jej nie posiadają. Mówią oczywiiśćie o E. cyanostictus a nie o E. sp. North.

Marta

Autor kosik155
Użytkownik
#9 - Posted: 3 Maj 2008 16:16 
Ta samica co ja mam jest bardzo podobna do zdjęcia tego eretmodusa na cichlidnews nawet obwódkę ma taką samą chodzi mi o jej szerokość i kolor. A na podstawie zdjęć dało by radę ocenić czy to jest kapampa czy nie?
Pozdrawiam Piotrek

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 3 Maj 2008 16:27 
Obawiam się, że zdjęcia zwłaszcza Koningsa nie oddają kolorów ryb takich jak są w naturze. Napisałam takze jaka jest generalna zasada ubarwienia.

Ja nie podejmuję sie takich wyroków. Dwa miejsca odłowu mogą byc blisko siebie i ryby mogą się niczym nie róznić. Tylko uczciwość sprzedawcy w tym wypadku jest ważna.

Marta

Autor kosik155
Użytkownik
#11 - Posted: 3 Maj 2008 17:10 
Dobrze rozumiem chciałem się dowiedzieć czy tak może być że mogą mieć trochę inne ubarwienie. A co do firmy mam do nich zaufanie.
Pozdrawiam Piotrek

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Eretmodus Kapampa Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®