Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Tarło Chaitika

Autor Mateusz
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Maj 2008 23:54 
Witam !

Widzę, że znaczna część młodych samic przy pierwszych tarłach niestety nie wychowuje potomstwa ale czy jest możliwość, że samica połknie już młode? Tzn. dostałem odpowiedź we wcześniejszych postach, że wylęg narybku następuje między 4-6 dni a jeżeli 4 Maja widziałem tarło a puźniej wypchane podgardle u samicy i nadal tak jest to czy moge spodziewać się młodych czy jeszcze nie ma co się cieszyć bo samica może jednak nie donosić ? podkreślam, że to pierwsze tarło tej samicy.

Autor Vepsik
Użytkownik
#2 - Posted: 13 Maj 2008 07:18 
Jeżeli mówisz o trofeusach, to chyba coś pomieszałeś z tym wylęgiem. Samica inkubuje około 4 tyg.

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 13 Maj 2008 07:48 
Michale

Chodzi o to , że po kilku dniach następuje wylęg narybku z ikry. Potem dalsza jego inkubacja w pysku matki.

Marta

Autor Mateusz
Użytkownik
#4 - Posted: 13 Maj 2008 09:18 
Tak chodzi mi o to co napisała Marta. Czy zdaża się, że po wylęgu samica nie donosi narybku?

Autor Vepsik
Użytkownik
#5 - Posted: 13 Maj 2008 13:39 
To przepraszam :) Ja namieszałem.

Autor bernard
Użytkownik
#6 - Posted: 13 Maj 2008 15:05 
Czy zdaża się, że po wylęgu samica nie donosi narybku?

tak

Autor Mateusz
Użytkownik
#7 - Posted: 13 Maj 2008 15:52 
Czyli wszytsko jeszcze przedemną :)
Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Mateusz

Autor Mateusz
Użytkownik
#8 - Posted: 29 Maj 2008 22:48 
Mogę się pochwalić choć nie bardzo jest czym... Dzisiaj zauważyłem malucha, pierwsze tarło tej samicy i donosiła tylko szkoda, że jeden. Druga samica również inkubuje od tygodnia tylko to podgardle dosyć małe poruwnując do poprzedniej. Ile młodych może mieć samica przy pierwszych tarłach? Rybki mają około 7-8cm i są u mnie od 6ciu miesięcy.

Pozdrawiam

Mateusz

Autor Vepsik
Użytkownik
#9 - Posted: 29 Maj 2008 22:53 
Moje mają tyle samo - jak dotąd brak donoszenia ikry :) Z czasem się im poprawi :)

Autor Mateusz
Użytkownik
#10 - Posted: 29 Maj 2008 23:05 
Mam nadzieję :) tylko ciekawi mnie ile młodych może uchowac taka młoda samiczka?

Autor Vepsik
Użytkownik
#11 - Posted: 29 Maj 2008 23:10 
Właściwie nie ma reguły ale zazwyczaj nie jest to duża liczba.

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 30 Maj 2008 05:53 
Tak jak napisał Vepsik, nie ma reguły z ilością narybku, ale wcale nie musi to być mała ilość narybku. Zalezy to przede wszystkim od kondycji samiczki.

Marta

Autor Mateusz
Użytkownik
#13 - Posted: 30 Maj 2008 09:34 
Teraz czekam na drugą samiczkę ciekawe co z tego będzie :) u pierwszej inkubacja trwała około 25 dni, zobaczymy jak z następną :)

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Tarło Chaitika Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®