Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

rozmnażanie tropheusów

Autor amw81
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Wrz 2008 11:40 
witam
mam problem
moje akwarium 375 litrow, w nim plywaja dwa stada doroslych t. kasanga i dubois (po 15 sztuk w stadzie - 3 samce 12 samic)
Ryby bardzo ladnie sie chowaja, nie choruja. Nie są zestresowane.
Jest jedno ale nie chca sie rozmanażać.
Prosze o porade.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 11 Wrz 2008 12:37 
A jak duze są terofeusy, podaj wielkość i wiek i jak długo masz je w zbiorniku?

Marta

Autor amw81
Użytkownik
#3 - Posted: 11 Wrz 2008 12:39 
Są to rybki w wieku 1,5 - 2 lata, prawie wszystkie maja powyzej 10 cm.
u mnie w akwarium sa od maja tego roku.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 11 Wrz 2008 12:40 
Wg mnie okres aklimatyzacji moze przebiegać dosc długo.

Czym je karmisz i jakie masz parametry wody? Czy ryby są spokojne czy są wyraźne agresje?

Marta

Autor amw81
Użytkownik
#5 - Posted: 11 Wrz 2008 13:40 
Mam pytanie jak dlugo moze trwac taka aklimatyzcja?

ryby karmie sera flora, spirulina forte 36, hikari excel, spirulina OSI (płatki i granulat)

Jesli chodzi o agresje to moze jeden samiec Kasangi wykazuje wyrazne znaki dominacji. Reszta ryb raczej jest spokojna, nie widac szczegolnej miedzy nimi agresji.
Wieczorem podam aktualne paramerty wody.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 11 Wrz 2008 13:44 
Kasanga jest rybą, która rozmnaża sie najlepiej, gdy jest sama w zbiorniku:) W towarzystwie różnych innych ryb może rozmnazać sie wolniej lub po dłuzszym okresie aklimatyzacji. Czas taki trudny jest do określenia. Zreszta są to dość młode ryby więc i czas oczekiwania moze być dłuższy.

Proponuje takze znacznie urozmaicić im pokarm i dodać do menu skorupiaki.

Marta
'

Autor amw81
Użytkownik
#7 - Posted: 11 Wrz 2008 13:46 
jesli chodzi o skorupiaki to jakies szczegolne pokarmy.
prosze o propozycje.

Autor amw81
Użytkownik
#8 - Posted: 11 Wrz 2008 13:49 
slyszalem ze jesli do wody dodaje sie soli jbl aquadur tanganika/maliwa to znacznie poprawiaja sie miedzy rybami i zaczynaja sie rozmnazac.
czy ta informacja jest rzeczywiscie wiarygodna, czy to tylko internetowa rekalma, zeby wiecej sprzedawac tego produkru

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 11 Wrz 2008 13:56 
Rozmnazanie ryb zalezy w duzej mierze od parametrów wody. Nie wiem jakie masz pH, TwO, TWW i jaki skład wody. Jeżeli te czynniki są bardzo odbiegajace od warunków naturalnych moze dochodzic do zaburzeń. Podobnie jak przy niewlaściwym żywieniu.

Jak na razie nie napisałeś czy ryby maja zachowania godowe i nie donosza ikry, czy zupełnie brak tareł?

Marta

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 11 Wrz 2008 13:57 
jesli chodzi o skorupiaki to jakies szczegolne pokarmy.


O tym pisalismy juz wielokrotnie na forum:))

O problemach z tarlem takze, poczytaj.

Marta

Autor Beliar
Użytkownik
#11 - Posted: 11 Wrz 2008 15:21 
Witam
Jesli chodzi o aklimatyzacje to moze ona potrwac dosc długo nawet 6-7 miesiecy a w przypadku Kasangi nawet dłuzej
Tropheusy kolorowe troszke wiecej potrzebują czasu na udane tarla
Ze swojego doswiadczenia z Tropheus Mbita wiem ze 1 udane tarla obserwowalem po uplywie roku w akwarium przy doroslych tropheusach WF(od tamtej pory ryby tra sie nieustannie)
Pozdrawiam
Jarek

Autor k_pax
Użytkownik
#12 - Posted: 12 Gru 2008 01:09 
Witam
ok a co mam zrobić jak do tarła i wylęgu młodych dochodzi bardzo często
średnio co 1,5 do2 m-cy
zbiornik 375
stado bemb i dubois

Autor stachumal
Użytkownik
#13 - Posted: 12 Gru 2008 15:09 
Ja bardzo dziękuję forumowiczom za porady. Zmieniłem sposób podmian wody, do diety dołączyłem cyklop, zacząłem stosować sól niejodowaną, zaopatrzyłem się w niezbędne testy wody w wyniku tego poprawiły mi się parametry wody a efektem były pierwsze tarła . Co prawda chyba nieudane ale postęp jest. Dzisiaj zauważyłem że jedna parka znowu jest sobą zainteresowana a inne bemby przepędza.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam a koledze amw 81 życzę również takiego postępu w hodowli. Nie mam wątpliwości że z pomocą tego forum twoje trofcie zaczną przystępować to tarła .
Staszek.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / rozmnażanie tropheusów Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®