Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Eretmodusy-ciekawostka

Autor salmo70
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Wrz 2008 16:41 
Ciekawa sprawa.U dobranej pary eretmodusów po drugim tarle odłowiony samiec inkubował aż 16 dni.W dniu,w którym wypuścił maluszki(21 szt.)samiczka wytarła się sama zanim zdążyłem wpuścić samca z powrotem do akwarium ogólnego.I tu ciekawostka:na trzeci dzień samiec zaczął tłuc samiczkę.Przypuszczam,że powodem była utrata ikry(z wiadomych powodów)przez samiczkę.Taki stan panował przez ok 5 dni.Samiczka nie mogła wystawić pyszczka zza filtra,chyba,że podczas karmienia.Po ok 5 dniach wszystko wróciło do normy i ryby znów są zgodne.Pozdrawiam Robert.

Autor lusingu
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Wrz 2008 20:10 
Ja wiem czy taka ciekawostka :) ... Te ryby sa jeszcze dosc slabo poznane, a takie zachowania w warunkach akwariowych nie sa niczym szczegolnym :)

Pozdrawiam Krzysztof

Autor marti
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Wrz 2008 20:58 - Edytowany przez: marti 
Powiem szczerze, że opisane przez Roberta zachowanie Eretmodusów w mojej ocenie było dość ciekawe.
Pewnie dlatego, że nigdy nie hodowałem tych ryb.
Mimo wszystko tarło w pojedynkę, bez udziału drugiego osobnika, jest czymś zaskakującym.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 1 Paź 2008 07:28 - Edytowany przez: admin 
Eretmodusy to ryby całkowicie nieprzewidywane i nie wazne jest czy kupi sie juz dorosłe ryby- tworzące "dobraną parę", czy młode, z których dobierze sie dopiero "małzeństwo". Ja porównuję je do ludzi, jedne małżeństwa są w miarę zgodne i czasami mają tylko kryzysy małżeńskie, inne pary od początku nie pasuja do siebie. Obraz populacji ludzkiej "wypisz wymaluj".

Dlatego staram sie namawiać na zakup kilku sztuk, ale u nas uparcie panuje pogląd - dobrana para. Jak widać bywa różnie.

Patrick Tawil namawia do trzymania tych ryb z grupach.

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Eretmodusy-ciekawostka Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®