Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Odnośnie pokarmów

Autor stachu01
Użytkownik
#1 - Posted: 1 Paź 2008 19:59 
Witam! Trofcie hoduje już około dwóch lat! Akwa standard 375L. 30 szt. dorosłych trofci Ikoli i pięć maluchów. Odkąt zacząłem je hodować karmiłem je różnego rodzaju pokarmami roślinnymi, zarówno płatki jak i granulaty. Były to m.in.: sera flora, spirulina 36%, OSI, czasami D-alio plus (wszystko to w płatkach) oraz Dainichi Veggie fx lub primary krill, Hikari, i sera granugreen (te jak wiadomo granulaty). Od pewnego czasu moje trofcie niezbyt przepadają za płatkami nawet jeśli są przegłodzone ze dwa dni połkną kilka płatków i resztę zostawiają. Co innego gdy karmię granulatem, ilebym nie sypną wcinają w kilka sekund. mieliście może takie przypadki czy tylko moje są takie wybredne? Piszcie będę wdzięczny!

Paweł.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 2 Paź 2008 05:59 
Generalnie ryby bardzo lubią granulaty i trudno jest powiedzieć dlaczego?. Moje np. wolą granulat OSI od płatków...ale mnie to zupełnie nie przeszkadza. Uparcie podaję im płatki i mówie do nich - jak nie będziecie jadły to nic innego nie dostaniecie:)Ale to oczywisćie mały humor:)

Spróbuj namaczać im płatki przed podaniem. Karmienie samym granulatem - bo tak wolą ryby- nie jest najlepszym pomysłem o czym wiesz.

Marta

Autor stachu01
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Paź 2008 09:36 
Dziękuję za poradę, spróbuję namaczać płatki. Oby zasmakowały.

Paweł

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 2 Paź 2008 09:46 
Ja nie twierdzę, że to pomoże, ale zawsze trzeba próbować:))

Marta

Autor stachu01
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Paź 2008 11:32 
Marto jeszcze raz Ci dziękuję! Oczywiście namoczenie płatków pomogło, trofcie wcinają go jakby to byl namoczony Hikari w granulkach. Bardzo dobry sposób! Pozdrawiam!

Paweł

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 2 Paź 2008 12:04 
Super

Bardzo sie cieszę.....

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Odnośnie pokarmów Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®