Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

czy to pokładełko

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor rambowskixx
Użytkownik
#31 - Posted: 10 Paź 2008 11:12 
w beczce nie napowietrzam wody jesli to dla ryb jest dobre bede to robił profilaktycznie,

Musisz cały czas napowietrzać wodę a nie tylko czasami. Przez okres, w którym woda stoi w beczce musisz ją silnie napowietrzać.

Łukasz

Autor aarko1
Użytkownik
#32 - Posted: 10 Paź 2008 11:16 
oki łukasz tak bede robił ,ale ciekawi mnie dlaczego jaki to ma wpływ i na co ,moze przez to zmniejszy mi sie rudy kolor w akwa

Autor aarko1
Użytkownik
#33 - Posted: 10 Paź 2008 11:18 
na chemi zabardzo sie nie znam i nie bardzo przyswajam ta wiedze

a tak apropo jest to moje pierwsze akwa i odrazu głeboka woda

Autor aarko1
Użytkownik
#34 - Posted: 10 Paź 2008 11:53 
wyniki testu kropelkowego w akwarium no3 kolor nie wskazuje wyraznie czy to jest 20 czy 40 ale napewno mniesci sie w tym przedziale,ze znacznym wskazaniem na 20 jbl nie kłamał
a no2 z cała pewnoscia poniżej o,1mg / l probowka prawie przezroczysta

Autor admin
Admin
#35 - Posted: 10 Paź 2008 13:15 
Obawiam sie, ze problem może tkwić w wodzie, ktorą odstawiasz na tydzień i ona starzeje się. Dokładnie mówiąc - postaw sobie w szklance na tydzień wodę i po tym czasie spróbuj wypić.

Marta

Autor rambowskixx
Użytkownik
#36 - Posted: 10 Paź 2008 14:05 
le ciekawi mnie dlaczego jaki to ma wpływ i na co ,moze przez to zmniejszy mi sie rudy kolor w akwa


Nie wiem co Ci się tam zmniejszy a co nie ale przede wszystkim woda postawiona na tak długi okres bez żadnego ruchu ani napowietrzania na pewno nie jest odpowiednia do podmian. Zrób też testy tej odstałej wody tuż przed podmianą to po pierwsze a po drugie następnym razem zamontuj chociaż zwykły brzęczyk, który będzie to wodę napowietrzał i wprawiał w ruch. Poza tym skąd masz te beczki czy jesteś pewien, że nie są one po jakiś żrących lub szkodliwych dla otoczenia specyfikach?. Wreszcie ostatnia rzecz - woda, którą przygotowujesz wystarczy jak postoi dwie doby a nawet wystarczą jej 24 godziny. Nie ma potrzeby żeby stała dłużej.

Łukasz

Autor aarko1
Użytkownik
#37 - Posted: 10 Paź 2008 15:01 
beczki sa kupne plastikowe nowe ,
brzeczyk juz w nich chodzi ,
o to rude to okrzemki ,moze skrocic czas oswietlenia z 12 godzin na krotszy

Autor aarko1
Użytkownik
#38 - Posted: 10 Paź 2008 15:39 
marto wylewam stara wode bo w niedziele podmieniam ,na ogrod sie przyda i nalewam nowa do beczki jak pisał łukasz dwa dni tez starcza .

mam juz testy kropelkowe na gh i kh i ph jeszcze chce kupic na PO4
zrobie je dzis i je podam

dokupiłem spiruline flakes oraz spiruline platensis

Autor admin
Admin
#39 - Posted: 10 Paź 2008 16:21 
Ważne są testy N02 i N03, tanmte teraz możesz odpuścic.


Marta

Autor aarko1
Użytkownik
#40 - Posted: 12 Paź 2008 20:56 
kochani dzieki za rady, wode wlałem bez soli ,niby wszystko oki .
jak podmieniłem wode ze sola plamki miały jedna lub dwie ryby dzis po podmianie bez soli woda dwu dniowa z napowietrzaniem itd. plamki pojawiły sie na 10 rybach i ewidentnie widac ze cos je atakuje,cos siedzi w akwa i to widze .niewiem co ale moze to cos siedzi w kamieniach w tle lub samej wodzie .wracam do soli bo wysyp na rybach utrzymywał sie niewielki.teraz juz sam niewiem co o tym sadzic napewno nie jest to ospa moze byc jakis grzyb ale skad jak dlaczego .na ten temat jestem mało oczytany .jesli chodzi o samice nadal ma to pod brzuchem i tylko ze juz troche mniejsze niz na zdjeciu

i co wy na to ?

Autor admin
Admin
#41 - Posted: 13 Paź 2008 06:06 
Ważne są testy N02 i N03, tanmte teraz możesz odpuścic.


A na to pytanie uda Ci sie odpowiedzieć, czy znowu kilka dni będziemy czekali? Tylko nie wiem jak długo bedę czekały ryby?

Nie umiem pomagać komuś, kto nie współpracuje z nami. Może wreszcie pomyśł o tym, że leczenie na odległośc to wrózenie i zacznij odpowiedać na konkretnie postawione pytania.

Marta

Autor aarko1
Użytkownik
#42 - Posted: 13 Paź 2008 19:02 
testy kropelkowe zrobiłem przed podmina wody podaje jeszcze raz

wyniki testu kropelkowego w akwarium no3 kolor nie wskazuje wyraznie czy to jest 20 czy 40 ale napewno mniesci sie w tym przedziale,ze znacznym wskazaniem na 20
a no2 z cała pewnoscia poniżej o,1mg / l probowka prawie przezroczysta

Autor aarko1
Użytkownik
#43 - Posted: 13 Paź 2008 19:08 
jakie jeszcze mam zrobic testy zeby dosc co w trawie piszczy ph 8 (test kropelkowy )

aha jeszcze jedno plamka na tej rybie na zdjeciu juz zanikła nie ma jej wcale ,a samica nadal pływa z rozowo-pomarańczowym bomblem pod brzuchem .za to jeden z wiekszych trofci ma okazała plamke jak mi sie uda zrobic dobre zjecie podesle

pozdr

Autor admin
Admin
#44 - Posted: 13 Paź 2008 19:41 
Testy w stanach chorobowych i takich podmianach jak robiles powinieneś robic nawet dwa razy dziennie, a Ty podajesz mi stary wynik. Poziom związków azotowych waha sie w ciagu dnia i w ciagu poszczególnych dni. Więc.....doczytaj na ten temat i zrób testy znowu.

Do wody dodaj na noc spora dawke witamin - 1.5 krotną.

Jeżeli masz okrzemki w akwarium to albo źle mierzysz parametry albo ....masz test do bani.

Marta

Autor aarko1
Użytkownik
#45 - Posted: 13 Paź 2008 21:13 
oki jutro zrobie nastepne testy na no3 i no2 razy dwa kropelkowe oczywiscie ,po podłudniu i rano nastepnego dnia i podam wynik czyli 15.10.08 ,pisałem ze z chemi nie bardzo jestem kumaty ,ale dziwie sie ze to sie tak moze drastycznie zmieniac w ciagu dnia a zwłasza no3 ,na moj nie mandry rozum jak moze podskczyc no3 o tak sobie bo chce , cos chyba nie rozumniem .

marto a co z ta samica co jej jest ,nadal to ma pod brzuchem ,co do plamki niestety zdjecia na ulwile nie udało sie zrobic tak zeby pokazywał orginał i nic nie bedzie mozna zdiagnozowac,jest tak ruchliwa goni wszystkich ze juz ja wyzywałem zaby na chwile przestała biegac po akwa.

testy mam na no3 firmy zoolek

Autor aarko1
Użytkownik
#46 - Posted: 13 Paź 2008 21:19 
ps wiedziałem i czułem ze z utrzymaniem wody bede mniał najwieksze trudnosci , ten temat jakos dziwnie omijałem przyznaje sie ,ale jak w zyciu zawsze pod gorke i nauki nigdy za mało

Autor admin
Admin
#47 - Posted: 13 Paź 2008 22:42 - Edytowany przez: admin 
Napisalam Ci wcześniej jakie moga byc przyczyny tego stanu. Nie bardzo jesteś w stanie cokolwiek zrobic, poza dobrymi parametrami wody. Tego nie da sie leczyć, mozna tylko zahamować. Byc moze masz w wodzie grzyba:)) Takie zmiany skórne i lanie jaj mogłyby o tym świadczyć

Marta

Autor aarko1
Użytkownik
#48 - Posted: 14 Paź 2008 19:27 
oki rozumiem do konca tygodnia dzienne testy rano jak sie da w południe i wieczorem

Autor aarko1
Użytkownik
#49 - Posted: 14 Paź 2008 19:52 
aha jesli to cos pomoze do diagnozy na szybie odkłada sie kamien ,i ciezko go zmyc ,jesli chodzi o grzyb bo tak tez myslałem ze z powietrza , mieszkam w nowym domu dopiero 5 lat .no i jeszcze pali sie papierosy ale jest do tego pokoj zamykany i wietrzony ,latem na dworze (ale dym zawsze moze sie gdzies ulotnic ).tło mam kupne od sprzedawcy akwarium ,choc na poczatku zauwazyłem ze czarna farba jak potarłem reka czarny slad zostawiala mi na rece jeden fragment tylko tak sie zachowywał .mam tez wlozone otoczaki ktore połozyłem na styropianie,sa one z mojego ogrodu ,moze ktorys kamien ma dziwne własciwosci .piasek i dolomit kupny ,filtry jbl500 dwie sztuki i tc3500 .fitrt wew czysze co jakis czas w tej samej wodzie z akwa ,zewnetrzne jeszcze nie czysciłem ,
i zkad mi sie to paskuctwo przyplatało ,a ryby coraz wieksze i ciekawsze wiadomo oco chodzi
pozdr

Autor aarko1
Użytkownik
#50 - Posted: 19 Paź 2008 22:33 
dzieki za rady
podjołem wszyskie działania jakie mi radziliscie
zmiejszyłem swiatło ,zmieniłem diete,dodałem troche witamin ,woda swierza z napowietrzaniem ,no2 no3 cały czas w normie rano i wieczorem ,objawy samiczki dzis znikneły ,plamki pojawiaja sie ale szybko zanikaja z tym jeszcze poczekam z tydzien mysle ze wszystko bedzie oki (podejzewam za powodem była zastana woda )
pozdr

Autor admin
Admin
#51 - Posted: 20 Paź 2008 06:00 
aarko1


Czekamy na dalsze informacje- proszę nie zapomnij napisać jak mają sie ryby.

Trzymam kciuki.

Marta

Autor aarko1
Użytkownik
#52 - Posted: 6 Lis 2008 21:00 
Czekamy na dalsze informacje- proszę nie zapomnij napisać jak mają sie ryby.

tak tylko pisze naradzie jest oki nic sie nie dzieje z trofciami ale teraz mam temat roslin zołkna liscia i odpadaja a korzenie rosna bez problemow ,chce roslin tej zieleni bo na tle rdzawego tła po okrzemkach az oczy meczy

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / czy to pokładełko Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®