Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

126L z multikami, i "coś"

Autor Zimek
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Lis 2008 17:14 
Witam, trochę mnie tu nie było, ale przychodzę z ważną dla mnie sprawą.
Na dniach przenoszę Muszlowce wielopręgie z 70L do 126L. Bardzo dużo mi się ich namnożyło, nie potrafię ich zliczyć ale obstawiam ok. 30-40 sztuk. Wiem że to co teraz powiem może się wydać głupie, sam trochę się boje zadać to pytanie...
Chciałbym w tym akwarium trzymać coś innego oprócz muszlowców, np. naskalniki. Coś innego, żeby akwarium nie było takie monotonne w pionowe, brązowe pasy ;) Myślę że taki drugi gatunek też pomógłby trochę opanować populację multików, bo cóż... zaczyna się ona wymykać spod kontroli ;) Państwo "Wielopręg" chyba za bardzo sobie wzięli do serca słowa "Idźcie i rozmnażajcie się" :D Jakieś pomysły? Jeśli nie można nic innego, no to trudno, będę musiał to przeboleć.
Pozdrawiam
Zimek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 11 Lis 2008 18:27 
Jakie masz wymiary zbiornika?

Powiem tak - moze i mozna cos dodać, ale Twoja kolonia multików jest bardzo, bardzo duża i jak dla mnie trudno będzie innym rybom funkcjonowac z nimi. 126l to nie jest duży zbiornik i dołożenie nawet mniejszego naskalnika moze być trudne. Musiał być stworzyć wyraźnie skalne strefy, a to bardzo ograniczy zbiornik.

Takie jest moje zdanie - może inni zaproponują cos innego.

Marta

Autor worton
Użytkownik
#3 - Posted: 11 Lis 2008 20:55 
Sumiska!

Lophiobagrusy albo Synodontis lucipinnis.
Tych pierwszych parka, tych drugich grupka tak z 5 ;).

Pozdrawiam.

Autor Zimek
Użytkownik
#4 - Posted: 11 Lis 2008 21:02 
Wymiary akwarium to 80x35x45.
Myślałem najbardziej o naskalnikach, bo to chyba wydaje się najrozsądniejszym wyborem w tym przypadku. W głowie tli mi się taki plan aby przód o trochę tyłu zostawić muszlakom, a resztę naskalnikom :)
Sumy? Wybacz, ale tych ryb raczej w lubelskich sklepach nie dostanę :)
Dziękuję za każdą poradę ;)
Pozdrawiam

Autor Zimek
Użytkownik
#5 - Posted: 13 Lis 2008 19:52 
Witam,
Skoro więc byłbym skazany wyłącznie na multiki, to myśle sobie że zostawie je tam gdzie są - w tym większym zbiorniku myślę nad wpuszczeniem innych ryb. Od kilku dni tłuką mi się po głowie Szczelinowce leleupi, czytałem troszkę o nich, wychodzi na to że 2 pary w moim akwarium mógłbym mieć. Czy na początku powinienem wpuścić więcej sztuk? Czytałem też że można je trzymać z innymi spokojniejszymi rybami, czyli co...? Mniejsze muszlowce, naskalniki?
Tak tak, wiem Worton, sumy, ale nad tym pomyślę :P
Pozdrawiam i przepraszam że zadaję tyle pytań.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / 126L z multikami, i "coś" Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®