Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Mała chipimbi :)

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Lis 2008 21:42 
witam, dzisiaj obserwując ryby zauważyłem że jedna z chipimb która nosiła już spory czas ikre już jej nie ma, wpatrując sie w skały moim oczom ukazał sie maluch wielkości około 1 cm :) ale chyba jest tylko jeden, to była pierwsza ikra chipimby, dziwne bo czytałem że pierwsza ikra nigdy się nie odchowa a tu taka niespodzianka :)

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Lis 2008 21:54 
dziwne bo czytałem że pierwsza ikra nigdy się nie odchowa a tu taka niespodzianka :)


Przede wszystkim gratulacje a co do tego, że z pierwszej ikry nigdy nic nie będzie to nie do końca tak jest. Zdarza się chociaż niezwykle rzadko, iż pierwsze tarło jest udane. Może również być tak, że po tym pierwszym tarle owa samiczka nie koniecznie donosi kilka następnych. Ja miałem podobną sytuację jak u Ciebie z samicą bulu pointa.


Pozdrawiam
Łukasz

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Lis 2008 21:58 
jak to sie mówi, pierwsze koty za płoty, następne też napewno będą :) ale to możliwe ze tylko jeden sie "wykluł" czy może by ich więcej, ale z drugiej strony to patrząc na niego to nie wiem gdzie i ten jeden się jej tam zmiejścił :)

Autor rambowskixx
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Lis 2008 22:03 
Może być albo mogło być ich więcej;-). W zbiorniku ogólnym zazwyczaj nie przeżywają wszystkie wypuszczone maluszki. Krytycznym momentem wydają się być pierwsze chwile po wypuszczenia z pyska a trofeusy jak wiadomo należą do ciekawskich stworzeń.


Łukasz

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Lis 2008 22:06 
trofeusy jak wiadomo należą do ciekawskich stworzeń.

no właśnie i mogły chciec "spróbowac" takiego malucha

Autor rambowskixx
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Lis 2008 22:07 
no właśnie i mogły chciec "spróbowac" takiego malucha


Jak najbardziej mogły ale najczęściej jeśli już to nie zjadają małych a jedynie zabijają bynajmniej ja mam takie obserwacje.



Łukasz

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Lis 2008 22:11 
no zobaczymy może jeden zostanie :)

Autor rambowskixx
Użytkownik
#8 - Posted: 17 Lis 2008 22:20 
no zobaczymy może jeden zostanie :)

Skoro żyje do tej pory to zapewne sobie poradzi;-).

Łukasz

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#9 - Posted: 19 Lis 2008 13:11 
Są dwa maluchy :)

Autor rambowskixx
Użytkownik
#10 - Posted: 19 Lis 2008 13:51 
No widzisz może jeszcze jakiś się pojawi;-).


Pozdrawiam
Łukasz

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#11 - Posted: 19 Lis 2008 15:23 
i jeszcze jedna sprawa, chodzi mi o tą samice bo już zaczynają sobie z samcem pod ogon zaglądać a ona jest taka marna po tej pierwszej ikrze obawiam sie o jej zdrowie, bo jak znowu weźmie ikre do pyszczka to nie będzie jadła :(

Autor rambowskixx
Użytkownik
#12 - Posted: 19 Lis 2008 17:07 
i jeszcze jedna sprawa, chodzi mi o tą samice bo już zaczynają sobie z samcem pod ogon zaglądać a ona jest taka marna po tej pierwszej ikrze obawiam sie o jej zdrowie, bo jak znowu weźmie ikre do pyszczka to nie będzie jadła :(


Niczym się nie martw żeby nawet chciała to wcześniej jak za 2-3 tygodnie się nie wytrze po raz drugi. U młodych samic proces przerwy między pierwszymi tarłami może być nawet dużo dłuższy.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor LUKAS21NFS
Użytkownik
#13 - Posted: 19 Lis 2008 17:26 
a to fajnie, dzięki :)

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Mała chipimbi :) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®