Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Co mogę jeszcze wpuścić?

Autor Mateusz
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Lis 2008 11:06 
Witam wszystkich forumowiczów po długiej nieobecności ;)

Mam takie pytanko, co mogę dopuścić do swojego akwa ?
wymiary to 150x50x50 pływa w nim 15sz. T. sp Chaitika mają 11 miesięcy i oko 6-9cm w tym 4 maluchy po 3cm które urodziły się już w moim baniaku.
Dokupić kilka sztuk chaitiki czy może jakiś inny gatunek?
Może lepiej jakieś eretmoduski?

Autor Beliar
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Lis 2008 19:53 
Dokupić kilka sztuk chaitiki czy może jakiś inny gatunek?
Może lepiej jakieś eretmoduski?

Wszystko zależy od ciebie
Sa rózne gusty ja osobiscie popieram zbiorniki z 1 odmiana tropheusów(duze stado jest mniej agresywne i inaczej sie zachowuje)
Pomysl z eretmodusami tez jest niezly
Musisz sam wybrac
Pozdrawiam
Jarek

Autor Mateusz
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Lis 2008 00:18 
Żecz gustu... no tak rozumiem, ale chodzi mi o to czy dwie odmiany po 15 sztuk to nie za dużo jak na mój baniak? :)
A jeśli eretmodusy to ile?

Autor Beliar
Użytkownik
#4 - Posted: 23 Lis 2008 09:37 
Powiem tak
Niektórzy uważają ze do 375l mozna wpuscic 30 szt tropheusów ja osobisie w akwariach 400l trzymam stada po 20 doroslych osobników (jest ok z woda i ryby nie przejawiaja agresji)
Jesli eretmodusy mysle ze wystarczy 6-8 szt
Pozdrawiam
Jarek

Autor duch
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Lis 2008 10:25 
Witam.Myslę,żę 15 sztuk to zbyt mało na ten zbiornik.Póki ryby są dośc młode to jest OKI,ale widzę,żę sam chcesz uniknąć kłopotów przyszłości.W takim zbiorniku 25-30 sztuk,przy dobrej filtracji i systematycznych podmianach to nie przesada.Albo powieksz stado chaitiki albo wpuść inną odmianę w ilości 12-15 sztuk.Eretmodusy też możesz wprowadzić do zbiornika,ale one nie rozwiążą ewentualnej agresji wsród stada chaitiki(jeśli się taka pojawi oczywiście).
Pozdrawiam-Andrzej.

Autor Mateusz
Użytkownik
#6 - Posted: 23 Lis 2008 11:03 
dzięki za informacje :)
A co myślicie o tym żeby do mojej populacji F1 i ich potomstwa dopuścić kilka sztuk chaitiki z odłowu? i ewentualnie kilka eretmodusów lub tanganicodusów?

Pozdrawiam
Mateusz

Autor duch
Użytkownik
#7 - Posted: 23 Lis 2008 13:49 
A co myślicie o tym żeby do mojej populacji F1 i ich potomstwa dopuścić kilka sztuk chaitiki z odłowu?-pomysł niezły.,ale....
Kilka większych sztuk może się między sobą nie dogadać:),kolejny kłopot to mieszanie biologii,ja nie miałem takich kłopotów,ale...bywa różnie.Najlepiej byłoby ci znależć troszkę mniejsze chaitiki F1 z pewnego zródła i po kłopocie.Oczywiście eretmodini możesz wpuścić.

Autor Mateusz
Użytkownik
#8 - Posted: 23 Lis 2008 22:08 
A co z filtracją takiego zbiornika... załóżmy, że dopuszczam oko 5-7 sztuk chaitiki F1 + około 4 szt. eretmodini co musiałbym zmienić w systemie filtracyjnym? Zakładam, że to co mam byłoby niewystarczające :)
W chwili obecnej w moim baniaku mam dwa kubełki : Fluvala 405 + Unimax 250.

Autor duch
Użytkownik
#9 - Posted: 24 Lis 2008 17:04 
Ja nie zmieniałbym za dużo.Ewentualnie można dołożyć wewnętrzny z napowietrzaniem,ale jeśli masz w jakiś sposób rozwiązaną sprawę napowietrzania wody to przy tej filtracji i regularnych podmianach powinno być oki.
Andrzej.

Autor Mateusz
Użytkownik
#10 - Posted: 24 Lis 2008 20:25 - Edytowany przez: Mateusz 
Nie rozumiem jeszcze jednej zeczy...
W jakimś wcześniejszym temacie czytałem, że prawidłowo zamontowane wyloty i wloty filtrów przy odpowiednim dobraniu do akwarium powinny przefiltrować wodę w ten sposób, że nie będzie potrzeby odmulania. Nie wiem czy to można nazwać odmulaniem ale raz w tygodniu muszę z dna rurką ściągnąć zalegające tam odchody ryb a uwazam, że cyrkulacja wody w akwarium jest odpowiednia, czy to może być wina bakterii nitrifikacyjnych? akwarium jest około 8 miesięcy, czy raczej coś innego?
pozdrawiam
Mateusz

Autor rambowskixx
Użytkownik
#11 - Posted: 24 Lis 2008 23:01 
W jakimś wcześniejszym temacie czytałem, że prawidłowo zamontowane wyloty i wloty filtrów przy odpowiednim dobraniu do akwarium powinny przefiltrować wodę w ten sposób, że nie będzie potrzeby odmulania.

Tak właśnie być powinno. Ja mam sporo zbiorników i nie znam słowa odmulanie.
Akwarium masz dojrzałe więc może to wina zbyt małej ilości tlenu w wodzie. Napisz w jaki sposób rozwiązałeś sprawę natleniania?.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor Mateusz
Użytkownik
#12 - Posted: 24 Lis 2008 23:22 
U mnie napowietrzaniem zajmuje się brzęczyk "Sera air 110" Czy cos trzeba zmienić?

Pozdrawiam
Mateusz

Autor rambowskixx
Użytkownik
#13 - Posted: 24 Lis 2008 23:25 - Edytowany przez: rambowskixx 
U mnie napowietrzaniem zajmuje się brzęczyk "Sera air 110" Czy cos trzeba zmienić?


Brzęczyk to raczej nie do końca efektywny sposób. Proponuję dyfuzor fluvala lub eheima zakładany na końcówkę wylotową filtra zewnętrznego. Szczególnie dobry jest eheim-owski gdyż rozdrabnia powietrze na bardzo małe pęcherzyki co powoduje lepsze przenikanie tlenu do wody. Oczywiście brzęczyk też możesz zostawić ale dokup przynajmniej jeden dyfuzor do któregoś z filtrów.


Pozdrawiam
Łukasz

Autor Mateusz
Użytkownik
#14 - Posted: 27 Lis 2008 22:33 
A gdzie można kupic taki dyfuzor ? szukam w sklepach internetowych ale niestety bez rezultatów ;/

Autor Sebi
Użytkownik
#15 - Posted: 28 Lis 2008 08:36 
Można go zakupić w sklepie www.eheim.com.pl

Autor Mateusz
Użytkownik
#16 - Posted: 28 Lis 2008 11:14 
Dzięki :) a teraz pytanie na wylot którego filtra go założyć? Słabszego Unimax'a 250 ? czy o większym przepływie Fluvala 405 ?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#17 - Posted: 28 Lis 2008 15:13 
a teraz pytanie na wylot którego filtra go założyć? Słabszego Unimax'a 250 ? czy o większym przepływie Fluvala 405 ?


Na ten o większym przepływie, gdyż w przypadku dyfuzora eheim-owskiego musi być konkretny przepływ aby były bąbelki;-). W tej chwili nie pamiętam dokładnie ile ten przepływ wynosi.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor Mateusz
Użytkownik
#18 - Posted: 29 Lis 2008 00:08 
a o ile może mi to zmniejszyć przepływ w kubełku? wydajność pompy tego filtra to : 1300l/h

Autor rambowskixx
Użytkownik
#19 - Posted: 29 Lis 2008 10:21 
a o ile może mi to zmniejszyć przepływ w kubełku? wydajność pompy tego filtra to : 1300l/h

Czytaj dokładniej dyfuzor nie zmniejszy Ci przepływu w filtrze poza tym strumień wody będzie o wiele węższy niż bez dyfuzora. Wiąże się to z tym, iż pozornie przepływ ulegnie zwiększeniu ale tylko pozornie;-).

Pozdrawiam
Łukasz

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Co mogę jeszcze wpuścić? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®