Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

akwarium 375 litrow

Autor amw81
Użytkownik
#1 - Posted: 27 Lis 2008 22:56 
Witam
Mam pytanie.
Wlasnie wymienilem akwarium z 240 litrow na 375 litrow.
W alwarium plywa ok 35 doroslych tropheusow kasanga i ikolka.
Moje pytanie odnosi sie do filtracji. Obecnie chodza w akwarium 2 filtry zewnetrzne: JBL 250, oraz eheim 2224. Czy te filtry wystarcza, czy nalezy zwiekszycfiltracje poprzez wymiane filtra na wiekszy, jesli jak to jaki filtr jest warty uwagi.
Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi lub chec uczestniczenia w kontynuowaniu podjetego przeze mnie watku.

Autor Sebi
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Lis 2008 07:46 
Nie wiem jaką wydajność mają Twoje filtry, ale żeby filtracja zachodziła prawidłowo to woda w akwarium musi być wymieniana przez filtry minimum 3 razy na godzinę. W twoim przypadku powinno to wynosić minimum 1125 litrów na godzinę. Taka powinna być łączna wydajność filtrów. Można stosować 2 filtry, nawet jest to wskazane, ponieważ gdy padnie ci złoże biologiczne w jednym filtrze to drugi przy minimalnym karmieniu ryb powinien sobie wówczas poradzić. Dotyczy to również awarii filtra. Ponadto gdy będziesz chciał wyczyścić filtry to najpierw jeden a dopiero po minimum dwóch tygodniach drugi. W ten sposób nie zakłóci się równowagi biologicznej.

Pozdrawiam

Sebastian

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 28 Lis 2008 09:05 
Wg mnie przy tak dużej obsadzie masz zbyt małą filtrację. Oba filtry nadają sie do małych zbiorników i moga tutaj stworzyć filtrację biologiczną. Powinienieś jeszcze dodać filtr mechaniczny, czyli np. głowicę z gąbką. Mozesz takze zmienic jeden z fitrów na większy, ale musisz go wprowadzic początkowo jako dodatkowy. Usunięcie jednego starego filtra i załozenie w zamian nowego odbije sie na biologii w zbiorniku.

Marta

Autor Beliar
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Lis 2008 12:02 
A moze nalezalo by zmniejszyc obsade do 25 szt?
moim zdaniem zbytnie przegeszczanie zbiorników nie wplywa pozytywnie na kondycje jak i komfort zycia ryb
Pozdrawiam
Jarek

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / akwarium 375 litrow Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®