Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

wymiana podłoża

Autor milano777
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Gru 2008 21:19 
Witam. Czy mogę wymienić podłoże w zarybionym akwarium (450l) a jak tak tom w jaki sposób?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 7 Gru 2008 09:58 
Wymiana podłoża to zawsze spore ryzyko. Po pierwsze jak masz żwir, to w nim siedzą nagromadzone różne toksyczne substancje, nie tylko związki azotu, ale i siarki również. Ja wyłowilabym ryby do "czegoś" np. wiadra podłączyłabym tam filtr i napowietrzanie, a potem robila zmiany. Woda przy takiej wymianie będzie jednak mogła zawierać sporo toksyn.

Nie karm ryb przez dzień/ dwa pzred i przez kilka dni po tym zabiegu. Wymnień sporo wody i koniecznie kontroluj parametry. Dodawaj witaminy.

Marat

Autor milano777
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Gru 2008 16:51 
Chciałem zrobić to w 3-4 etapach tzn przy podmianach wody co tydzień wraz z podmianą ściągnąć troche żwiru aż do czysta a póżniej dodać ten sam tylko przesiany bez kamieni bo chce mieć sam piasek ale skoro radzisz tak to tak zrobie.Dzięki

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 7 Gru 2008 17:04 
Ja nie radzę kategorycznie, tylko takie stresowanie ryb, jak planowaleś, przez dłuzszy czas, moze byc znacznie gorsze. Zawsze duze zmiany w zbiorniku są dość dyskusyjne. Mam nadzieje, że uda sie to wszystko bez problemu.

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / wymiana podłoża Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®