Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Podejrzenie choroby/walka o dominacje??

Autor lobo2304
Użytkownik
#1 - Posted: 23 Gru 2008 21:49 
Witam,
Od jakiegos czasu sie nie odzywalem ale zagladam na forum.Moje Dubois i Kasanga sa coraz wieksze i obecnie jest ich 31 szt. (dubois 10mies. ,kasanga 7mies.).
Pojawil sie dzis niepokojacy objaw...Mianowicie moj dominujacy samiec(dubois) jest "postrzepiony" a na podgardlu wydaje mi sie iz wystapil delikatny bialy nalot-moze to takze byc obtarcie.Drugi duzy samiec w tej chwili go przegania co nie mialo miejsca wczesniej.Czy to mozliwe zeby ten drugi go az tak mowiac wprost - skatowal??(pletwa jedna boczna wystrzepiona do polowy,irokez takze postrzepiony,ogonowa takze).
Czy moze to jakies wredne chorobsko o ktorym nie mam pojecia??

moje parametry:
akwa=450L
No2=0
No3=20
Ph=8

Korzystajac z okazji zycze wszytkim wesolych swiat a nawiazujac do tematu tego forum - zycze braku problemow=chorob w zbiornikach,zeby ryby pieknie sie wybarwialy i dawaly nam jeszcze wiecej radosci z tej pasji. :)

Pozdrawiam
Paweł

Autor salmo70
Użytkownik
#2 - Posted: 23 Gru 2008 22:00 
Witam.Trofki potrafią całkiem nieźle przywalić i stawiałbym na tę właśnie okoliczność.Pozdrawiam.Robert.

Autor salmo70
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Gru 2008 22:01 
Zapomniałem dodać,że przy tego typu urazach pomocna jest sól,ale Ty pewnie o tym wiesz.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 23 Gru 2008 22:01 
Twoje ryby dojrzewają płciowo, dochodzi do walk i utarczek. Niestety nie zawsze ryby wychodzą z nich cało. Obserwuj ryby, dodaj do wody soli niejodowanej i witamin.

Marta

Autor lobo2304
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Gru 2008 22:10 
Czyli standardowo-glodowka,lampy off,witaminy na noc.
Z sola rzadko mialem do czynienia....Oprocz podmian wody do ktorych co jakis czas(sporadycznie) dorzucam Aquadur zwykly i plus dla lepszego (podobno) samopoczucia i wybarwiania trofow.
Dzis chce im dorzucic troche soli kamiennej niejodowanej bez antyzbrylacza czy lyzeczka ok.15gr na 500litrow wystarczy??

Takze mam wrazenie ,ze bylo ostre spiecie z drugim samcem ,ktory wreszcie osiagnal podobny rozmiar.Obserwuje akwa od paru h i widze ,ze tylko w.w. osobnik jest w takim stanie(tzn. wyraznie widac postrzepione pletwy) reszta jest ok.Pare kasang ma takze slady walki ale to bardzo drobne,ledwo widoczne jednak to mnie nie dziwi bo ten gatunek juz od malego lubi sie troche "potrzaskac" ;) .

Paweł

Autor salmo70
Użytkownik
#6 - Posted: 23 Gru 2008 23:08 
Nie wiem jak inni,ale ja nie wprowadzałbym głodówki.Soli można dodać trzy łyżki stołowe na każde 100 litrów akwa,a co do światła,to faktycznie można by w tym przypadku ograniczyć jego natężenie.Pozdrawiam.Robert.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 24 Gru 2008 07:53 
lobo2304


Po co głodówka? to nie jest stan chorobowy tylko pojawienie się agresji w zbiorniku z powodu dojrzewania ryb.

Opisz dokładnie zbiornik, jego wystrój i ilość ryb. Dodaj soli i witamin. Nic nie lecz, chodzi tylko o zabezpieczenie uszkodzeń przed infekcjami.

Marta

Autor lobo2304
Użytkownik
#8 - Posted: 6 Sty 2009 20:30 
Okazalo sie - tak jak napisaliscie czyli ostry sparing dorastajacych ryb.naprawde zaskoczony jestem bo nie sadzilem ,ze az tak mocno sie beda tlukly...
Dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam
Paweł

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Podejrzenie choroby/walka o dominacje?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®