Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Niskie ph....zagadka?

Autor lobo2304
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Sty 2009 20:45 
Wiem ,ze to pytanie padalo juz nie jeden raz i glupio je zadawac ponownie ale czytalem posty i wciaz nie moge podniesc wartosci ph w moim zbiorniku.Rece mi opadaja...

Specyfikacja zbiornika:
450L 150x50x60
Obsada - 30 tropheusow(mlodziez) 13 dubois i 17kasang
Filtry - 2xeheim 2028 ,1wszy filtr zapelniony - standardowo,2gi filtr - 2kosze wypelnione grysem koralowym.
Wystroj - Ok. 50kg skal wapiennych, oraz podloze (mix grysu koralowego z piaskiem)
KH - 13dH !!!(wydaje mi sie ,ze dosc wysokie wartosci)
No2=0
No3=20
Ph= 7,8/8

Czemu mam tak niskie ph !? Nie uzywalem zadnej chemii zeby podniesc wartosc poniewaz wydawalo mi sie ,ze rzy takich wkladach i ilosci skal woda powinna sama uzyskiwac z czasem wieksze wartosci.Jedyne czego uzywam to aquadur tanganika JBL'a przy podmianach (dzis kupilem 2 opakowania).

Prosze pomozcie bo juz nie mam pomyslow na to co moze byc nie tak a chemik ze mnie marny.

Pozdrawiam
Paweł

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 6 Sty 2009 20:57 
Ph= 7,8/8

Co tutaj chcesz podwyższać jeśli jest około 8 to zostaw tak nie ma potrzeby podwyższania.

KH - 13dH !!!(wydaje mi sie ,ze dosc wysokie wartosci)

Kh jak i no3 masz również na bardzo dobrym poziomie nie wspominając już o no2;-).

Pozdrawiam
Łukasz

Autor bemben999
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Sty 2009 22:54 - Edytowany przez: bemben999 
Witam.

Ph= 7,8/8

No właśnie, problemu też jakoś nie widzę z takimi parametrami:) Zajżałem jednak do twojego wcześniejszych postów i na zdjęciach widać sporo kryptokoryny. To było jakieś pół roku temu i jesli jeszcze dodatkowo ci się rozrosła to może powodowac skoki ph w cyklu dobowym co nie jest już takie fajne. Chemik też ze mnie żaden, ale z tego co wiem w nocy rośliny wydalają CO2 a to powoduje spadek ph. W dzień rosliny pobieraja CO2 potrzebne do fotosyntezy i jego stężenie w wodzie może mocno spadać a to znów spowoduje wytracenie jonów wapnia w postaci kamienia CaCO3 a dobrym ziarnem krystalizacji jest duża ilość grysu koralowego który masz w filtrze i w zbiorniku. W ten sposób uszczupla się bufor ph (mirzony wartością KH). Reasumując rośliny mogą destabilizować parametry w zbiorniku. Jeśli masz dużo roślin to pomierz ph kontrolnie rano i potem wieczorem - jesli nie ma znacznych różnic to wszystko jest OK. Wiecej i konkretnie o wpływie CO2 i roslin na ph w akwarium znajdziesz np. tu: http://ilkus.net/~triamond/co2.html

Pozdrawiam.
Tomek.

Autor lobo2304
Użytkownik
#4 - Posted: 7 Sty 2009 20:14 - Edytowany przez: lobo2304 
Baniak zmienial sie juz wiele razy :).Krypto wywalilem bo tak jak napisales nie sluzyla za dobrze moim podopiecznym.Ciekawostka jest ,ze ryby byly megazestresowane (faktem jest ,ze bylo jej bardzo duzo)- po usunieciu zaczely sie zachowywac tak jak powinny.Dla odswiezenia moj baniak wyglada obecnie tak:







Z ciekawosci poszukalem postu gdzie opisywalem moj pierwszy baniak w zyciu(240l) z ktorego pamietam bylem taki dumny,hehe -bylo to 9miesiecy temu,nieskromnie mysle ,ze zrobilem postepy :) -> http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=3&topic=2316&page=0#msg39426

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Niskie ph....zagadka? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®