Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

KASAKALAWE

Autor kokos
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Lut 2009 12:05 
Witam. Posiadam 25 sztuk kasakalawe odłów i tanganicodusy 4 pary odłów zakupione u Państwa. I mam pytanie, bo tak, samca tanganicodusa odłowiłem jak miał młode i je wypuścił w osobnym akwa 100l i sobie żyje 9 maluchów. Gdy "wrzuciłem" go z powrotem do akwa został dobrze przyjęty,
Akwarium 500l z wystrojem ale nie za bogatym tzn. kilka dużych wapieni i piaskowców na dnie i jedna "grota" wysokości 20 cm( tam są szczeliny i tylko tam), rośliny 8 aniubiasów i kilka vallisnerii gigantea ( w trawie też jest niezły gąszcz)
A teraz dwie samice tropheusów inkubują już około 3 tygodni i mam takie pytania do wszystkich :
1. odłowić samicę czy nie?
2. czy tropheusy mogą zjadać, uszkodzić maluchy?
3. opcja trzecia zobaczyć jak będzie:)
Pozdr Tomek


2.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 10 Lut 2009 13:27 - Edytowany przez: admin 
Witaj

Podejścia do odławiania/nieodławiania samic inkubujących są różne.

Ja uważam, że każde odławianie i potem powrót osobnika jest stresem nie tylko dla niego ale takze dla całego stada.

Ja nie odławiałabym. Co powiedzą inni?

Marta

Autor aki
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Lut 2009 15:25 
Witam, ja także nie odlawiam samic inkubujących ikrę. Moim zdaniem podstawą przeżycia małych jest duża ilośc kryjówek. Ja posiadam podziurawionego wapienia i pare szelin. Po wypuszczeniu przez samice małych małe ukrywają się ok 2 tygodni w kryjówkach i nigdy mi się nie zdarzyło aby jakieś młode nie przeżyło, raz miałem młode które miało uszkodzoną płetwe grzbietową ale myślę że udzkodzenie wynikało z walki pomiędzy małymi. Mimo to po wypuszczeniu samica zawsze pilnuje młodych i nie pozwala na podpływanie innych ryb ze stada. Uważam że odławianie inkubujących samic źle wpływa na nie (stres) i istnieje możliwość przerwania ikubacji. Pozdrawiam.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / KASAKALAWE Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®