Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Simochromis diagramma - problemy z agresją

Strona  Strona 3 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  Next »  
Autor timus
Użytkownik
#61 - Posted: 27 Sty 2006 12:12 
Wiecie co Panowie?
Zastanawia mnie jeszcze jedno. Czy ten "charakterek" simo dotyczy tylko odmiany diagramma? Przecież Marta sprowadziła także babulti. I nic o nich nie słychać!

Autor rufus1
Użytkownik
#62 - Posted: 27 Sty 2006 12:29 
Nic nie słychać, to moze sa spokojniejsze. Podobno ten gatunek sprawdza sie w akwarium w małych grupach.
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#63 - Posted: 27 Sty 2006 12:41 
No właśnie Leszku nic nie wiemy!
Więc tu mój apel do hodowców tej odmiany. Podzielcie sie swoimi obserwacjami na łamach forum.
Marcin.T

Autor admin
Admin
#64 - Posted: 27 Sty 2006 13:21 
Powiem tak

babaulti - mała agresja w czasie tarła, potem spokój, ale to u mnie. Wiecie, że u mnie ryby często zachowuja się inaczej niz u innych:-))

Tez czekam na wiesci.

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#65 - Posted: 27 Sty 2006 13:23 
...,,Wiecie, że u mnie ryby często zachowuja się inaczej niz u innych..,,
Bo jak Leszek napisal w innym poscie nie plywaja w ,,konserwach,, :).
Pozdrawiam
Ps Marta kiedy moze byc dostawa ...

Autor admin
Admin
#66 - Posted: 27 Sty 2006 13:41 
Czekamy na ryby z Tanzanii. Mieli pzrypłynać w tym tygodniu, ale podopno sa bardzo trudne warunki, ogromne opady deszczu.

Może 2-3 tygodnie.

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#67 - Posted: 27 Sty 2006 13:44 - Edytowany przez: JacekK 
A wiadmo cos o l.pavo ???
Pozdrawiam

Autor JacekK
Użytkownik
#68 - Posted: 27 Sty 2006 13:46 
skad to l mialo byc c.

Autor admin
Admin
#69 - Posted: 27 Sty 2006 13:48 
Jeszcze nic nie wiem, sama siedze jak na szpilkach. Zamówiłam około 90 róznych petrochromisów i ....nie wiem czy uadało im sie pewne złowić.

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#70 - Posted: 27 Sty 2006 13:55 
..,,Zamówiłam około 90 róznych petrochromisów ... to juz wiem dlaczego Leszek zalozyl T5.../usmiech/
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#71 - Posted: 27 Sty 2006 14:59 
Ja obawiam sie, zę Leszek poluje na coś innego. Podobnie jak ja.

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#72 - Posted: 27 Sty 2006 15:02 
Uchylicie rabka tajemnicy ????
Na co polujecie ....czy chcecie bym sie zagryzl z domniemania...
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#73 - Posted: 27 Sty 2006 15:55 
Xenotilapia nigrolabiata "red prince"

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#74 - Posted: 27 Sty 2006 16:01 
Xenotilapia nigrolabiata "red prince"

slyszeliscie ten dziwny dzwiek ????
jakby cos sie o cos obijalo...
to efekt przelykania slinki...
lub inaczej mowiac chodzacego gulika ludzi czytajacych Xenotilapia nigrolabiata "red prince"

Co ja tu robie ??? z swymi ,,normalnymi rybami,,..:)
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#75 - Posted: 27 Sty 2006 16:05 
Jacku

ja tez mam normalne ryby, ale zapałałam miłością do xen i bentochromisów. I cóż "babie" w takim momencie zrobisz?
Robert sie śmije, a ja nie moge sie doczekac na przemeblowanie w mojej 1000-ce.

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#76 - Posted: 27 Sty 2006 16:09 
kurde zeby moja zlapala milosc do jakielkolwiek ryby.....
a tu slysze ..,,i znowu woda wylana ... znow gdzies jedziesz pogadac o rybach.... od tych robaczkow w lodowce to juz nie ma miejsca itd itp...,,
ale ja Robertowi zazdroszcze.
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#77 - Posted: 27 Sty 2006 16:17 
Zazdrość mu, zazdrość!!!!


Marta

Autor timus
Użytkownik
#78 - Posted: 27 Sty 2006 16:40 
Pewnie nie sam zazdrościsz Jacku!
Ja też bym chetnie Oli zaszczepił choć odrobinke tego co ma Marta!
Marcin.T

Autor timus
Użytkownik
#79 - Posted: 27 Sty 2006 16:43 
Chodzi oczywiśącie o miłość do ryb ; )
Mnie jeszcze toleruje ; )
Marcin T

Autor JacekK
Użytkownik
#80 - Posted: 27 Sty 2006 17:22 
zolte zeby od fajek i usmiech od ucha do ucha ...to po przeczytaniu posta Marcina :):):)
Ps..
a Robert juz nas samych nie pusci do ryb z Marta.
:):):):):):):)

Autor timus
Użytkownik
#81 - Posted: 27 Sty 2006 17:25 
Puści puści! Mam na niego sposób zeby pozostał w domu ; )
Nie rozumiem o co chodzi z tymi żółtymi zębami od faje Jacku????
Marcin.T

Autor JacekK
Użytkownik
#82 - Posted: 27 Sty 2006 17:30 
kwitne w firmie i udaje ze cos robie.... a w przerwach miedzy praca pale fajki... /PALNEIE SZKODZI ZDROWIU/ .. i jakos tak mi sie napisalo.
Pozdrawiam
Marcin twoja czyta to forum bo moja nie :):):).
Pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#83 - Posted: 27 Sty 2006 17:33 
Nie ja kożystam z komputera tylko w pracy w domu niestety nie mam internetu. Mieszkam na takiej małej wśi pod Malborkiem. Oj pojechało by się do Krakowa a tu żoncia może lada dzień rodzic i nici. Do usłyszenia w poniedziałek bo już znikam troche pomieszkac.
Pozdrawiam wszystkich i życze miłego wekendu. Ja bede testował mój nowy aparat ; )
Marcin.T

Autor artkras12379
Użytkownik
#84 - Posted: 27 Sty 2006 18:58 
Jacku
Czyżbyś sugerował, i tutaj Cię zacytuję "patrz co robia kiedy podchodzisz do zbiorniak to nic innego jak pamiec !!!!", że jest to pamięć?
To o czym piszesz, że jest pamięcią ja określiłbym jako reakcją warunkową, innymi słowy jak twierdzą behawioryści "bodziec-reakcja". Odkryli to już w 1913 roku. Jeśli chcesz zgłębić temat, poczytaj o eksperymentach np. Pawłowa.
Myślę jednak, że odbiegamy od tematu forum;-) i możemy co niektórych trochę zanudzać.
Pozdrawiam
Artur
Artur

Autor artkras12379
Użytkownik
#85 - Posted: 27 Sty 2006 19:09 
Jeszcze jeden fakt mi się przypomniał - odnośnie kanibalizmu simów.
Leszkowi już o tym wspominałem, bezpośrednio po tym fakcie. Otóz, kiedy simy były małe (około 1,5 cm trzymałem je chwilowo w kotniku - po transporcie - również z małymi tropheusami, które były mniejsze o około 2-3 mm) zabiły 4 szt tropheusów. Padnięte tropheuski były bez oczu i wnętrzności.
I jeszcze jedno, niejedna osoba napisała (przy okazji tego tematu), że młode simy rosną bardzo szybko.
A czy ktoś zastanawiał się, jaki bodziec w środowisku naturalnym warunkuje taki szybki wzrost tych ryb?
POZDRO
Artur

Autor duch
Użytkownik
#86 - Posted: 27 Sty 2006 19:48 
Witam.Padło pytanie o babaulti.Osobiście nie mam,ale ma je mój znajomy,a właściwie teraz mają je we dwóch.Otóż po zakupie stadka 2+4,agresja max,jeden osobnik,samiec dominował w zbiorniku i nieważne było czy akurat ryby podchodziły do tarła.Może trocgę zagmatwam,ale drugi ze wspomnianych kolegów w tym samych czasie zakupił diagramma i porównując ,te ostatnie to były potulne przy babaulti.Po pewnym czasie stadko babaulti podzielone zostało na 2 części i teraz ich zachowanie zbytnio nie odbiega od zachowań diagramm trzymanych w układzie 1+2.Pozdrawiam-Andrzej.

Autor zydekk
Użytkownik
#87 - Posted: 27 Sty 2006 21:22 
jak tak czytam te wasze posty to mi sie łzy same przez powieki wyciskają jenda osoba pisze moje 400 litrów druga 1000 litrów a ja mam tylko 240 litrów i w chwili obecnej nie mam pozwolenia moich guru (czyt. rodziców)
na większy zborniczek ;((((

Autor JacekK
Użytkownik
#88 - Posted: 28 Sty 2006 10:02 - Edytowany przez: JacekK 
Artur ..wiec jak wyjasnisz u ryb to ze w mozgu maja sektor za to odpowiedzialny ..mimo ze jest dosc prosty....
Pawlowa czytalem wiele razy by zrozumiec inne sprawy... i kiedys myslalem dokladnie jak ty...a dowodow na dzialanie pamieci masz na codzien w zbiorniku od groma.....
Pozdrawiam
PS sam Pawlow mowi o bodzcu i bodzcach ..jeden a wiele na raz ..bodzce-pamiec...

Autor artkras12379
Użytkownik
#89 - Posted: 28 Sty 2006 10:30 
Jacku
Czy ja napisałem, że ryby nie mają pamięci?
Chodziło mi o zachowanie przy karmieniu o którym pisałeś i moim zdaniem jest to reakcja warunkowa.
Pozdrawiam
Artur

Autor JacekK
Użytkownik
#90 - Posted: 28 Sty 2006 10:41 
Artur PRZEPRASZAM
tak to odebralem :):).
Pozdrawiam

Strona  Strona 3 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Simochromis diagramma - problemy z agresją Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®