Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Simochromis diagramma - problemy z agresją

Strona  Strona 4 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  Next »  
Autor artkras12379
Użytkownik
#91 - Posted: 28 Sty 2006 16:07 
Ja też chyba powinienem przeprosić.
Także SORRY
Również pozdrawiam

Autor admin
Admin
#92 - Posted: 30 Sty 2006 15:54 
Odpisano mi, że

Simochromis diagramma pływają w Zambii w bardzo duzych grupach, samce łącznie z samicami. Zreszta zwykle dostajemy te ryby w układzie 1:2. Gdyby samce pływały osobno, mielibyśmy z nimi problem.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#93 - Posted: 30 Sty 2006 16:28 
Więc faktycznie wychodzi na to że potrzebują znacznie większych zbiorników.
Może kiedys odbuduje większe stado ale nie w takim akwarium jak teraz.
Marcin.T

Autor JacekK
Użytkownik
#94 - Posted: 30 Sty 2006 17:02 
Simochromis diagramma pływają w Zambii w bardzo duzych grupach, samce łącznie z samicami. Zreszta zwykle dostajemy te ryby w układzie 1:2..... a ja mam widomosci ze sa problemy z nimi z odlowu bo wysteupja w duzych grupach ale wsrod tropheusow ... i znow co zrodlo to inne dane .../Zambia-Tanzania/
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#95 - Posted: 30 Sty 2006 17:07 
Byc moze, że ryby zachowuja sie inaczej na terenie Zambii inaczej na terenie Tanznii. Z tego co wiem to Bentochromis tricoti w Zambii rozmnaża sie tylko w miesiąach czerwiec/lipiec, a w Tanzanii chyba znacznie częściej.

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#96 - Posted: 30 Sty 2006 17:11 
Marta najgorsze to to ze jakbysmy zapytali 3 uslyszelibysmy jeszcze inna wersje ...a nigdy nie dojdziemy racji....mialem juz ta kilka razy w roznych sporach lub zakladach....
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#97 - Posted: 30 Sty 2006 17:35 
Nic tylko trzeba tam być...

Marta

Autor timus
Użytkownik
#98 - Posted: 31 Sty 2006 10:17 
Pamiętasz Marto jak pytałem cię o Limnotilapie Dardeni?
Wyobraś sobie że jest ktoś kto posiada te ryby i twierdzi że są spokojne. Nie moge w to uwierzyc ale on je trzyma w ilości 14 szt w 240L !!! Nie do końca mi to pasuje wiec dokładnie musze to wybadać. Swoją drogą jestem ciekaw jak u nich wygląda z "charakterkiem". My podejrzewalismy że jest to ryba podobna do simochromisów w zachowaniu. Zobaczymy!
Marcin T

Autor admin
Admin
#99 - Posted: 31 Sty 2006 10:40 
Ta limnotilapia to bardzo ciekawa ryba. Koniecznie dowiedzieć sie o jej zachowanie w akwarium.

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#100 - Posted: 31 Sty 2006 11:20 - Edytowany przez: JacekK 
..,,Ta limnotilapia to bardzo ciekawa ryba.,,,
I niesmaowicie piekna ..luski delikatnie w odcieniu niebieskiego , u samic i samcow powoli pojawiajace sie pasy z wiekiem samce traca dodatki szarych segmentow na ciele i zaczynaja sie wybarwiac od spodu !!! tak jakbysmy przecieli lina rybe z boku w polwie ..gdzie na dole beda bajeczne kolory od zolto pmaranczowego po czerwien ..i zachowaja te kolory caly czas !!!!. i co piekne z wiekiem wiecej pasow , poczym kolory a na koncu ciemnienie ciala od glowy do czerni nawet .... tylko strasznie duzo roznych informacji o tych rybach ....
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#101 - Posted: 31 Sty 2006 11:22 
Myśleliśmy z Marcinem o sprowadzeniu tej ryby, ale najpierw w tym wypadku trzeba zdobyć sporo informacji.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#102 - Posted: 31 Sty 2006 11:25 
Powiedz coś więcej Jacku!
Kiedyś zaliczano ją do simochromisów poczym wyodrębniono jako oddzielny gatunek. Czy znasz przykłady udanej hodowli w warunkach sztucznych (akwarium) ? Prosze pisz co wiesz .
Marcin .T

Autor JacekK
Użytkownik
#103 - Posted: 31 Sty 2006 11:40 
Problem wtym ze Marcin jest za duzo sprzecznych informacji .. czesi pisza ze ryba morderca...belgowie ze w duzych zbiornikach potulna jak baranek..i sprawa wyodrebnienia gatunkowego ... sa informacje o wszystkozernosci...i sa informacje o przewadze diety roslinnej .... slyszalem kiedys ze w zbiorniku potrafily zjesc wszystko co tylko do tego sie nadawalo ... a jeszcze kiedys napotkalem info ze strasznie wybredna w karmieniu....nie chcialbym pisac o nie potwierdzonych danych ..ale widzialem je na wystwie w berlinie na budpaesztrase...i szczeka mi opadla...jak patrzylem na nie to mialem takie odczucia jakbym patrzyl za niezlego chuliganka.
Pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#104 - Posted: 31 Sty 2006 12:06 
Dokładnie takie mam wrażenie patrząc na zdjęcia. Ja widze w niej normalnie simo ale jeszcze większe! Fakt że kolorystyka i sdama ryba kładzie na kolana. Popatrz ale takie same opinie są o petrochromisach texas. A okazuje si ę że wcale nie są takie straszne jak je maluja tylko kwestia dużego zbiornika i obsady. Poprostu duża ryba wymaga innego traktowania niż my sie przyzwyczailiśmy. Swoją drogą przydał by sie artykuł o tych petrochromisach autorstwa szczęśliwego posiadfacza Marto. Może jestes w stanie do tego go nakłonić. Ach te pieniądze !Jeszcze sporo czasu upłynie zanim wykończe mój domek i postawie akwarium które pozwoli na własne doświadczenia i obserwacje : (
Pozdrawiam Marcin.T

Autor JacekK
Użytkownik
#105 - Posted: 31 Sty 2006 12:18 
Marcin powiem tak ..... ryby widza kolory i je rozrozniaja ... te same kolory dzialaja w przypadku pielegnicowatych jak plachta na byka ... wiec jesli chcesz byc kolorowa rybka w Tanganice i miec te kolorki caly czas musisz byc:
- bardzo silny zeby sie nikogo nie bac
-bardzo szybki by zwiewac
-lub plywac w miejscach gdzie nikomu to nie przeszkadza/np.pelagial/
Pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#106 - Posted: 31 Sty 2006 12:32 
Ja rozumiem Jacku że tego co natura stworzyła nie poprawimy. Ale ta nieodparta chęć posiadania tych cudeniek we własnych zbiornikach!!! I co my biedne żuczki na to możemy ; ) Tylko znaleźć jakis sposób na udaną hodowle.
Marcin.T

Autor marioot
Użytkownik
#107 - Posted: 6 Lut 2006 12:46 - Edytowany przez: marioot 
Chciałem zapytać o to czy istnieje taka mozliwość, ze młode sinochromisy mogą zabić mi młode tropki. Od soboty jestem posiadaczem 10 tych ryb 5cm F1. Pływają w tej chwili z 11 kachese (gdzie 7 jest młodych) i bembą. Sytuacja taka potrwa do środy, ponieważ wymieniam obsadę ryb. Sinochromisy diagrama bedą wówczas pływać z 20szt. młodej chaitiki f1. To co czytam na tym forum o tych rybach i ich agresji jest przerazające. Przyznam, ze do zakupu ryb nakłonił mnie artykuł timusa. Przedstawia On je jako pływające aniołki (idealizm i cukier aż kipi z artukułu). A widze ze to pływające diabełki :)

Autor timus
Użytkownik
#108 - Posted: 6 Lut 2006 13:21 
Na początku było dokładnie tak jak pisałem w artykule. niestety z upływem czasu wszystko diametralnie sie zmieniło : (
Marcin.T

Autor admin
Admin
#109 - Posted: 6 Lut 2006 14:03 
A u mnie nadal jest spokój. Nie wiem o co chodzi.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#110 - Posted: 6 Lut 2006 14:07 
Marto a jak wygladają zbiorniki (kryjówki) Jest jeszcze jedna rzecz która nas rużni temperatura! U mnie raczej pomiedzy 26 a 27 no i mniejsza obsada. Nadal masz ich 20 w 450L i jest spokuj nawet w czasie tarła?
Marcin.T

Autor marioot
Użytkownik
#111 - Posted: 6 Lut 2006 14:31 
w jednaj z wcześniejszych wypowiedzi przeczytałem, ze ktoś umieścił młode tropki i simochromisy diagramma razem. I te drugie zabiły 4 sztuki tropków. Dlatego sie obawiam o swoją przyszłą obsade, ponieważ z tego co wiem niektóre osobniki beda mniejsze od simochromisów. Rodzice jednych i drugich pochodzą z Krakowa z firmy tropheus s.c.

Autor timus
Użytkownik
#112 - Posted: 6 Lut 2006 15:19 
Moje simo trzymam razem z młodymmi duboisami. Jedne i drugie mają po około 4 cm a dwa dni temu wpuściłem do nich dwa młode duboisi po około 2cm i nic narazie im nie robia. Ale młode eretmondusy wcieły w kilka dni. Tylko że eretmondusy były o połowe mniejsze od nich.
Marcin.T

Autor marioot
Użytkownik
#113 - Posted: 6 Lut 2006 20:09 
Jak narazie wyglądają na bardzo wesołe i miłe rybki. mam trzy bemby tak ok 1,5cm i nic sobie nie robią. Wtrącając sie do dyskusji może ktos ma te ryby trzymane od małego z tropheusami w akwa. Z tego co wiem wiekszość z was ma odłowy, czyli ryby do akwa wprowadzone już dorosłe. Ryby trzymane od małego razem w pewnym stopniu sie do siebie przyzwyczajają i tolerują. Jaka jest wasza opinia??

Autor admin
Admin
#114 - Posted: 6 Lut 2006 20:26 
Musisz sporo karmić simochromisy. Głodne będą atakowały trofeusy.

Marta

Autor Bogdan
Użytkownik
#115 - Posted: 9 Lut 2006 12:47 
Witam wszystkich tych co mnie znaja i nie znaja.

Nie mam doswiadczen z simochromisami aczkolwiek widzialem ich zachowanie tyle ze nazwijmy to w warunkach sklepowych.
Co do zachowania wszystkich tropheini jest jedna prawidlowosc. Zaznaczam ze swoje opinie opieram na obserwacjach wlasnych i znajomych ktorzy od lat trzymaja tropheini w zbiornikach. Sa to zbiorniki srednie/duze 500 - 600 litrow. Najwiekszym bledem (wedlug mnie) jest wpuszczenie stada sredniego. Lepiej wpuscic do zbiornika ryby w ukladzie 1:2 niz np. 10 ryb w danym gatunku w dowolnym ukladzie plci (pisze o zbiornikach jak wyzej) Zdecydowanie tropheini w przerybieniu znacznie lepiej sie czuja. W naturze zyja w stadzie ktore porusza sie raczej w skupieniu. Osobnik odtracony po prostu opuszcza stado. W akwarium nie ma takiej opcji. Oczywiscie ograniczeniem jest tutaj filtracja ale to nie temat na ten watek.
W przypadku nieduzej liczby ryb w zbiorniku czestotliwosc kontaktow jest znacznie ograniczona, natomiast przy wiekszej ilosci ryb danego gatunku agresja jest w sposob znaczny rozpraszana i nie powoduje wyniszczenia jednego konkretnego osobnika. Podobnie moim zdaniem jest z simochromisami. Budowa ich ciala wskazuje na duza energie jaka sa w stanie wlozyc w agresje. Dlatego tez to co konczy sie u tropheusow zazwyczaj poturbowaniem u simichromisow konczy sie zejsciem.
To na razie tyle moich przemyslen tak na szybko.

Autor marioot
Użytkownik
#116 - Posted: 24 Mar 2006 10:20 - Edytowany przez: marioot 
Są jakieś nowe obserwacje dotyczące agresji simochromisów?? Ja wczoraj byłem światkiem niecodziennej sytuacji. Otóż karmie ryby 2 do 4 razy dziennie i to wydaje sie być zamało. Rybki są dość "pulchne" tak, że boje sie przedorzyć, a jednak. To, ze koszą roślini to jeszcze zrozumiem, bo to normalne, ale wczoraj zrobił sie straszny ruch w akwarium, zmasowany atak wszystkich simochromisów jak i tropheusów. Myśle co sie dzieje podbiegłem do akwa a tam biedny glonojad, juz bez płetw i ogona, ale jeszcze żywy. Zjadły bo w przeciągu paru sekund, troche to nienaturalne jak na ryby roślinożerne. To, że simo mają ząbki to wiem, bo czasem da sie słyszec skrobanie wylotu z filtra, ale one sie zachowywały co najmniej jak najbardziej krwiorzercze pielęgnice. Poprostu łapały go w zęby i porząsając cała głowa odrywały kawałek ciała. Atakowały zgranie w stadzie, pełna współpraca, do nich dołączyły sie tropheusy.

Zaobserwowałem jeszcze, że jeśli jedna ryba wykona gwałtowny ruch (taki jakby szybki skok) w strone czegoś np. liscia z roślinki to wszystkie ryby momentalnie sie na niego rzucają i atakują (chodzi o liść). robią to jednak jak łowcy i tu nasuwa mi sie pytanie czy są to ryby typowo roślinożerne ??

Oglądałem kiedys film o piraniach i atakują podobnie: taki przykład widac na filmie który umieściłem w innym watku. Jest to atak na kulke pokarmu. Sądziłem, że one tak podpływają do powierzchni i odskakują ponieważ sie boją tak wysoko podpływać, ze względu na dość mocne swiatło, ale wczoraj sie przekonałem, że jednak nie. glonoja leżał na dnie i robiły to w ten sposób:

Jedna podpływa odgryzie kawałek i odskoczy, i tak wszystkie po kolei. Mam ich 9 sztuk. Tropheusy w zasadzie zachowują sie podobnie mimo iż w mniejszym stopniu, są zawsze drugie. Jednak jestem pewien, że jakby były same były by znacznie spokojniejsze i bardziej płochliwe. Simochromisy je w pewien sposób nakręcają do bardziej smiałych działań.

Jak narazie nie mam problemów z agresją w stadzie kończy sie na delikatych przepychankach pomiedzy dorastającymi już (8cm) samcami i czasem na przegonieniu tropheusa, mimo iż niektóre osobniki z tych ostatnich nie mają więcej niż 3cm.

Autor timus
Użytkownik
#117 - Posted: 24 Mar 2006 10:39 
Powiem tak!

Od niedawna w moim 100L akwarium z młodymi rybciami nie ma juz simo. I wiesz co? Właśnie sobie przypomniałem że mam tam zbrojniki bo dopiero teraz wyszły. Były strasznie nenkane przez simo. A to atakowanie pokarmów to ich nienasycony apetyt i szał pożerania. Takie są !!!!

Marcin.T

Autor admin
Admin
#118 - Posted: 24 Mar 2006 10:50 
Mariot
Przy takich zachowaniach Twoich simochromisów, ma obawę czy dajesz im odpowiednią ilość jedzenia.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#119 - Posted: 24 Mar 2006 11:22 
A powiedz co się dzieje po jednodniowej głodówce???
U mnie wyskakiwały a akwarium i tylko waliły o osłone ; )

Marcin.T

Autor marioot
Użytkownik
#120 - Posted: 24 Mar 2006 11:26 
Jeśli chodzi o karmienie to wydaje mi sie że dużo karmie, ponieważ mam 10 zbrojników (no teraz juz 9) i sypie tyle, żeby opadło sporo na dno. Robie to 4 razy dziennie. Czasem 2 razy Po tropkach widać na zdjęciach, ze są dość wypasione, no niestety po simo tego nie widać.

zdjecia są tutaj http://www.akwarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php? t=36332

Strona  Strona 4 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Simochromis diagramma - problemy z agresją Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®