Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Simochromis diagramma - problemy z agresją

Strona  Strona 5 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  
Autor kris
Użytkownik
#121 - Posted: 8 Kwi 2006 22:45 
od dzisiaj u mnie plywaja 3 simochromisy zobacze jak sie beda zachowywac

Autor kris
Użytkownik
#122 - Posted: 11 Kwi 2006 11:46 
od dzisiaj u mnie plywaja 3 simochromisy zobacze jak sie beda zachowywac
po 2 dniach od wpuszczenia samiec wyraznie gania samice - nie dochodzi jednak do ugryzien - czekam...

Autor fazi64
Użytkownik
#123 - Posted: 11 Kwi 2006 11:49 
od dzisiaj u mnie plywaja 3 simochromisy
Witam,
Nie obawiasz sie, ze 3 szt. simmo (1+2?) to jednak troche za malo?
Pzdr.
fazi64

Autor kris
Użytkownik
#124 - Posted: 11 Kwi 2006 12:14 
sadze ze to najlepiej dobrana obsada dla tych ryb biorac pod uwage wielkosc akwarium i temperament ryb

Autor fazi64
Użytkownik
#125 - Posted: 11 Kwi 2006 12:43 
Witam,
Mozesz podac cos wiecej? (litraz, wspolmieszkancow itp.)
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#126 - Posted: 11 Kwi 2006 15:00 
Wczoraj miałem okazje obserwować walke samicy simo z dominującym samcem duboisi maswa! Pewnie sprowokowałem ją sam. Musiałem odłowic podrostki bo juz robiło się gesto i nieznacznie zmieniłem wystrój. Po raz pierwszy widziałem taką scene. Zazwyczaj kończyło sie na straszonku. a tym razem wzieły się za pychy w najlepsze. Na szczęście nikt nie ucierpiał ;)

Marcin.T

Autor kris
Użytkownik
#127 - Posted: 11 Kwi 2006 16:10 
fazi64> akwarium ma 160cm/60/50 plywa tam 12szt mlodziezy chipimbi - akwarium jest za male dla 2 samcow a samice simo miedzy soba takze walcza.

Autor fazi64
Użytkownik
#128 - Posted: 11 Kwi 2006 16:13 
Witam,
Ale to chyba nie jedyne ryby, jakie planujesz w tym baniaku? (troche pustawo).
Pzdr.
Fazi64

Autor kris
Użytkownik
#129 - Posted: 11 Kwi 2006 16:20 
tak tak czekam na dostawe :) planuje jakas odmiane black - moze kirschenfleck

Autor kris
Użytkownik
#130 - Posted: 15 Kwi 2006 16:02 - Edytowany przez: kris 
Nawiazujac do tematu watku pisze co dajel sie dzieje:
Po tygodniu od wprowadzenia systuacja jest taka ze samiec bardzo napastuje obydwie samiczki - mniejsza ma wieksze szanse ucieczki miedzy kamienie i plywa sobie raczej spokojnie po akwarium - samiec sporadycznie rusza za nia w poscig ktory i tak konczy sie z chwila gdy ta umyka miedzy kamienie - natomiast gorzej jest z ta wieksza. Siedzi na razie miedzy roslinami i jest zbyt duza aby skuteznie umknac samcowi, a zbyt mala aby mu sie jakos przeciwstawic. Mysle co teraz...

Autor admin
Admin
#131 - Posted: 15 Kwi 2006 16:55 
On jest gotowy do tarła, ta duza dopiero co miała młode...


Marta

Autor kris
Użytkownik
#132 - Posted: 15 Kwi 2006 18:34 
no tak ale jak dlugo taka sytuacja potrwa? na razie zrobilem tak, ze dodalem sporo wiecej duzych kamieni do akwarium - moze zajmie sie wtedy plywaniem wokol nich i przez nie i nie bedzie jej tak czesto atakowal.

Autor admin
Admin
#133 - Posted: 15 Kwi 2006 19:33 
Trudno powiedzieć!!Czy druga samica nie szykuje sie do tarła/ To rozładowałoby agresję.

Marta

Autor kris
Użytkownik
#134 - Posted: 15 Kwi 2006 19:47 - Edytowany przez: kris 
tak!!! wlasanie co zauwazylem u tej mniejszej lekko widoczne pokladelko - zdziwilem sie wlasnie ze od kilku godzin ta mniejsza przestal w ogole ganiac a zaczal z nia zgodnie plywac no i jak podeszlem do akwa stalo sie jasne.
Pytanie tylko czy po tarle sie on troche uspokoi? Ta wieksza w dalszym ciagu neka ale na szczescie rzadziej

Autor admin
Admin
#135 - Posted: 15 Kwi 2006 20:06 
Powinno się nieco uspokoić, ale...to trudne ryby. W akwarium powinno być sporo innych ryb.

Autor kris
Użytkownik
#136 - Posted: 15 Kwi 2006 20:15 
tak wiem, przez nastepny tydzien bedzie tak jak jest - ale potem tak jak pisalem na pewno dojdzie niewielkie stadko doroslych tropheusow

Strona  Strona 5 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Simochromis diagramma - problemy z agresją Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®