Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

ile ryby na cm ?

Autor MarcinS
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Mar 2009 12:59 
Witam,

wiem że akwarystyka to nie matematyka ;)- ale jakoś musze to wyznaczyć. Szukam ile rybek w 375 litrów (150x50x50)moze byc co by nie było za dużo rybek. Znalazłem że dla tropheusów "można" liczyc 15litrów na rybunię - co by dawało 25 rybek. Wiem (wyczytalem) tez że lepiej jedno duże stado niż 2 małe i teraz pytanie. Gdybym sie "uparł" to czy 2 stada po 12 ryb to za mało ..na stado? Pewnie tropehus nie rowny tropheusowi, jesli chodzi o potrzeby mieszkaniowe, wiec załóżmy dla "wyliczen" Duboisy + Moliro ?

dzięki za wszelkie odpowiedzi, Marcin

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 10 Mar 2009 14:41 
Tak zupełnie poważnie to ja w takim zbiorniku trzymałabym jeden wariant w ilosci 18-25 osobników. Nic tak nie daje satysfakcji jak jedno spore stado w zbiorniku.

Marta

Autor MarcinS
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Mar 2009 23:34 
wiem wiem ze te moje 375 przy takich co maja po 1000 to malutko ...ale (typowo Polskie) ile moze miec minimalnie stado bo Ja mimo wszystko bardzo bardzo chialbym 2 rodzaje ;) ?

Autor Beliar
Użytkownik
#4 - Posted: 12 Mar 2009 00:24 
Marcinie
stada po 12 osobnikow moga przyniesc agresje w zbiorniku(aczkolwiek nie jest to regula)Pomysl nad 1 wiekszym stadem tak jak ci radzi Marta
Jarek

Autor aarko1
Użytkownik
#5 - Posted: 12 Mar 2009 20:55 
tak ja tez pozielam to zdanie ze jedna obsada ,mam od roku 15 chipimbi i 16 ulwile baniak 450l,ale z pesperktywy czasu i obserwacji załozył bym teraz jednorodne stado ,mimo wszystko lepiej sie prezentuje ,i kto wie czy sie ktoregos nie pozbede ,a młode juz rosna .

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / ile ryby na cm ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®