Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

ułożenie głazów ;)

Autor MarcinS
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Mar 2009 13:58 
Witam,

poczytałem i pooglładalem jak wygląda tanganika w realu ..widzialem wiele waszych pięknych akwariów..doczytałem jak ważna jest powierzchnia dna dla trofeusów...i mam pytanie. Jak ukladam kamiory na dnie to czy sa wytyczne co do (bez patrzenia na estetyke ułożenia):

- ile dna moga zajmować kamienie (lepiej dużo czy mało bo np rybka lubi pływać po dnie bez przeszkód)

-ile wysokości akwa mogą zajmowac kamienie i czy to wogole jest wazne dla trophów (tzn np lepiej kamienei na dnie i dużo miejsca do pływania nad czy tez mniej kamieni ale wyższe ..takie górskie pejzarze

dzieki za wszelkie odp, Marcin

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 10 Mar 2009 15:47 
W naturze trofeusy żyją w strefie skalnej pomiędzy blokami skał obrośnietymi przez glony. Mozesz zrobić właśnie takie konstrukcje, ale musisz jednocześnie strać sie nie ograniczać im zbytnio miejsca do pływania. Wbrew pozorom 375 litrów to dosć mały zbiornik.





Marta

Autor driver1111
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Mar 2009 19:45 
U mnie to wygląda tak.
Po bokach jaskinia z wapieni,pozostała reszta tzn.ostaniec jurajski ułożona "bezładnie"
Marto nie wiem jak dołączyć foto bo bym pokazał w realu.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 10 Mar 2009 20:03 

Autor driver1111
Użytkownik
#5 - Posted: 11 Mar 2009 06:19 - Edytowany przez: driver1111 

Autor driver1111
Użytkownik
#6 - Posted: 11 Mar 2009 06:21 
b]MarcinS[/b]
chyba coś się nie załadowało.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9778e73c117f41 d0.html

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 11 Mar 2009 09:38 
Zwykle nie komentuję fotek zbiorników, bo każdy ma swój gust i pomysł. Wg mnie bardzo nienaturalne jest połączenie tła (ciekawego) z tym bardzo białym i rażącym po oczach piaskiem. Ułożenie kamieni w tym zbiorniku wyraźnie tworzy terytoria dla trzech samców. Czy to dobre, czy złe? Zależy od zachowań całego stada.

Marta

Autor driver1111
Użytkownik
#8 - Posted: 11 Mar 2009 12:47 
(z tym bardzo białym i rażącym po oczach piaskiem.)
Jest to wynik robienia zdięcia telefonem komórkowym.W realu tak nie jest.Jeśli chodzi o tworzenie terytoriów to wg mnie nie ma w tym nic złego.Jeden samiec dominuje w akwarium.

Autor driver1111
Użytkownik
#9 - Posted: 11 Mar 2009 12:56 - Edytowany przez: driver1111 
coś mi nie wychodzi ze zdięciami ;(

Autor aarko1
Użytkownik
#10 - Posted: 12 Mar 2009 21:17 
witam p.marto moze jakis link do z zdjec z naturalnych podwodnych siedlisk trofeusow ,jak zakładałem akwarium to wzorowałem sie bardziej na akwariach juz zrobionych szkoda ze nie mogłem znalesc zdjec z natury .
pozdr.

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 12 Mar 2009 21:35 
Polecam ten link:

www.tanganika.es/fta

a także






Marta

Autor aarko1
Użytkownik
#12 - Posted: 16 Mar 2009 18:24 
dzieki za linka ale juz wczesniej pokombinowałem i znalazłem zdjecia,i po ich obejrzeniu wiem napewno ze jak bede kiedys cos zmieniał w akwarium to napewno bede dazył do podobnego wizerunku z niebieska poswiata i kamieniami ,no chyba ze załoze jeszcze jeden baniak wiekszy ,miejsca mam dosyc.
pozdr.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / ułożenie głazów ;) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®