Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

TROFEUS LUPOTA

Autor kasanga
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Sty 2006 20:28 
MAM AKWARIUM 137\46\50TROCHE MALE ALE AKWARIUM BEDZIE JEDNOODMIANOWE
I TU MAM PROBLEM BARDZO PODOBA MI SIE LUPOTA ALE WYGLAD JEJ NA ZDJECIACH JEST BARDZO ROZNY
RAZ JEST Z PRZEWAGA FIOLETOWI GRANATU A RAZ BRUNATNA Z PASECZKAMI
NIESTETY NIE WIDZIALEM TEJ ODMIANY NA ZYWO IDLATEGO TRUDNO MI WYROBIC POGLADAD JAK WLASCIWIE WYGLADA LUPOTA
CHCALBYM MIEC 20TYCH RYB IDAC IM TAKI MINI BIOTOPIK

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 24 Sty 2006 22:00 
Tutaj masz link do naszej galerii http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=search&type=full&search=Tropheus+sp.+lupota

Lupota jest jak w opisie na naszej stronie w dziale artykuły: fioletowo-brazowa, z czerwonym znaczeniem za skrzelami. To piękna ryba!!!

Marta

Autor kasanga
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Sty 2006 18:55 
Pani MARTO serdecznie dziekuje za odpowiedz i cenne wskazowki
szczegolnie piekna jest lupota na zdjeciu nr5
na innych zdjeciach wyglada zupelnie inaczej
Skad biora sie roznice?
czy to dymorfizm?
rozna jakosc wody?
rozne stany emocjonalne ryb?
rozny wiek?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 25 Sty 2006 19:18 
Pawdziwa lupota to ryba o nazwie T. sp Lupota i jest widoczna na kilku zdjęciach. T. sp Lunangwa to inna ryba, która ma tylko określenia handlowe red collar Lupota), przy czym Lupota to miejsce odłowu, red collar (nazwa handlowa).

Lupotę mieliśmy w swoich zbiornikach i jest bardzo piękna. Przypomina bardzo T. sp. Kiku (muzumba), którego mamy obecnie.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#5 - Posted: 25 Sty 2006 21:05 
NIESTETY NIE WIDZIALEM TEJ ODMIANY NA ZYWO IDLATEGO TRUDNO MI WYROBIC POGLADAD JAK WLASCIWIE WYGLADA LUPOTA
CHCALBYM MIEC 20TYCH RYB IDAC IM TAKI MINI BIOTOPIK

Witam,
Maxi biotopik-tylko i wylacznie (mini dla muszlowcow) ;) Nie krzyczmy na Forum (chodzi mi o wielkie L I T E RY).
Lupoty to ryby p r z e p i e k n e. Mam je na zywo codziennie i za kazdym razem, gdy je obserwuje-jestem w szoku. Feria barw (czerwien, braz, fiolet a nawet niebieski u doroslych) i piekna brazowo-czerwono zolta "zeberka" u mlodych (z charakterystyczna V'ka na pyszczku-wyroznik tej odmiany, kiedy mloda). Kolory zaleza od samopoczucia ryb, hierachii w stadzie, a nawet oswietlenia w zbiorniku. Sluze (w razie potrzeby) pelna fotograficzna dokumentacja, bo ryby te sa wdziecznymi "modelami" i same szukaja obiektywu.
Wybor wsord "redow" jest spory, ale uwazam, ze ten gatunek to "top of the pop" wsrod nich ;))
Pozdrawiam
Fazi64

Autor kasanga
Użytkownik
#6 - Posted: 25 Sty 2006 22:01 
czy ta zeberka jest takze u doroslych ryb?
bo kiku ja posiada
chetnie skorzystam z kazdej dokumentacji fot z lupota bo chyba wlasnie te trofeusy beda w moim akwarium
latem bede poszukiwal 20sztuk f1

Autor fazi64
Użytkownik
#7 - Posted: 25 Sty 2006 22:22 
czy ta zeberka jest takze u doroslych ryb?
bo kiku ja posiada
chetnie skorzystam z kazdej dokumentacji fot z lupota bo chyba wlasnie te trofeusy beda w moim akwarium
latem bede poszukiwal 20sztuk f1


Generalnie paski u wiekszosci trofci, to atrybut mlodosci, ale troche czasu uplywa, zanim sie traca, a w roznych sytuacjach w akwarium nawet i u starszych ryb mozna zauwazyc slad paskow. Np. Schupke podaje info, ze u samic T. sp. Lupota pojawiaja sie one czesciej i sa jednym ze sposobow odrozniania plci u tej odmiany, ale to chyba nie jest takie oczywiste.
Link do galerii moich zdjec tych ryb podam po uploadzie fotek.
Chyba bedziesz mial problem ze zdobyciem tej odmiany, bo nie jest ona tak popularna w Polsce jak inne "redy".

Sam chetnie kupilbym jednego samczyka, bo moje mlode okazuje sie (to rowniez do wiadomosci P. Marty) to chyba jednak Zongwy, a nie Lupoty i moj samczyk, to chyba jakis eunuch lub po prostu samiczka ;((
Pozdrawiam
Fazi64

Autor JGr
Użytkownik
#8 - Posted: 26 Sty 2006 00:32 
"Kolory zaleza od samopoczucia ryb, hierachii w stadzie, a nawet oswietlenia w zbiorniku"

To wszystko prawda, a dodatkowo kolory na zdjęciach zależą od wielu dodatkowych czynników związanych z fotografowaniem, obróbką i publikacją zdjęć. Sam nieraz jestem zdziwiony, jak patrzę na fotkę, którą zrobiłem swojej rybie. Tylko, że ja wiem jak ona wygląda naprawdę i staram się takie zdjęcie skorygować, by odzwierciedlało obiekt możliwie jak najnajwierniej.

Lupota jest śliczna. Nie mogę zapomnieć promocji na tę rybę z marca 2005, strasznie mnie kusiła.

PS. To na nowym forum nie można juz krzyczeć??? CO SIĘ POROBIŁO... :-)

Autor fazi64
Użytkownik
#9 - Posted: 26 Sty 2006 01:18 
Link do galerii moich zdjec tych ryb podam po uploadzie fotek.

Witam,
Podaje obiecany link do fotek moich "czerwiencow":
http://fotogalerie.pl/galeria/fazi642628
Inne zdjecia beda sukcesywnie dodawane.
Pozdrawiam
Fazi64

PS.
Szkoda gardla na krzyki na tak "kulturnym" forum

Autor kasanga
Użytkownik
#10 - Posted: 26 Sty 2006 19:36 
dzieki za wszelka informacje i za link
piekne sa Twoje lupoty tylko dlaczego same samice?
czyzby deficyt na samce ?{Kopernik tez byla kobieta!}

Autor fazi64
Użytkownik
#11 - Posted: 26 Sty 2006 22:41 
tylko dlaczego same samice?
czyzby deficyt na samce


Witam,
I tu jest pies pogrzebany - szukam pewnego samca do moich pan, bo moj singiel (jedyny, jaki pozostal mi po stadku wybitym przez bloat ;(() jest chyba tez pania, a o te ryby nie jest wcale latwo (nie sa tak popularne, jak inne odmiany).
Pozdrawiam
Fazi64

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / TROFEUS LUPOTA Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®