Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Inkubacja Eretmodusa-ciekawostka

Autor salmo70
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Kwi 2009 11:31 
Witam.Mój samiec eretmodusa przejął od samiczki maluszki.Po ok 10 dniach noszenia w nocy podczas przenoszenia go do kotnika jeden maluszek wypadł mu z pyszczka.Wcześnie rano maluszek pływał jeszcze obok samca,a już godzinę później nie było go.Czyżby samiec powtórnie wziął go do pyszczka?Ja innej opcji nie widzę.Pozdrawiam.Robert.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 2 Kwi 2009 15:49 
Robercie

Byłaby to ciekawostka, bo u mnie nigdy nie zbierały wypuszczonych larw. Ciekawa jestem jak to jest w jeziorze?

Marta

Autor salmo70
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Kwi 2009 23:51 
Mnie to trochę zdziwiło i też jestem ciekaw jak to jest w naturze.Dodam jeszcze,że ten samiec jest dobrym ojcem(żeby jeszcze był tak dobrym mężem,to byłby ideał...),bo nosił kiedyś 20 dni.Aż się bałem,czy wszystko jest ok.Norma dla niego to 16 dni.Nie ma znaczenia,czy jest w kotniku,czy w akwa ogólnym.Pozdrawiam.Robert.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 3 Kwi 2009 09:38 
bo nosił kiedyś 20 dni

Robercie, czy on nosił sam 20 dni, czy najpierw samica, a potem on?

Marta

Autor salmo70
Użytkownik
#5 - Posted: 3 Kwi 2009 11:15 
On sam nosił 20 dni.Pozdrawiam.Robert.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 3 Kwi 2009 11:19 
To jak duze były w takim razie maluchy?

Marta

Autor salmo70
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Kwi 2009 11:32 
Nie zaobserwowałem,bo wtedy akurat nie odławiałem samca i wypuścił w kamieniach,skąd nie wychylały się ponad miesiąc(może dłużej).Teraz co jakiś czas jakiegoś udaje mi się zobaczyć.Pozdrawiam.Robert.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Inkubacja Eretmodusa-ciekawostka Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®