Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

kilka pytań

Autor michal1313
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Kwi 2009 15:50 
cześć

wiem, że te pytania wracają czały czas na łamach forum, ale zawsze każdy ma swoje zdanie odmienne od poprzednika, więc jeśli możecie to;

1. czy w trakcie stabilizacji akwarium tylko z rybkami startowymi dla zapewnienia cylku dodawać za każdym razem sól, sodę jeśli jest taka konieczność?

2. czy kilka razy podmieniac wodę w tygodniu w trakcie stabilizacji (i za każdym razem sól i inne)?

3. czy sól dodawać za każdym razem przy podmianie tygodniowej już po ustabilizowaniu sie zbiornika (tz. po okresie 1-2 msc. wiem, że może ona trwać i 6 msc.)?

4. rozumiem, że cotygodniowa podmiana już po wpuszczeniu większości obsady?

może to pomoże też innym laikom

pozdrawiam,
michał

Autor marti
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Kwi 2009 17:27 
czy w trakcie stabilizacji akwarium tylko z rybkami startowymi dla zapewnienia cylku dodawać za każdym razem sól, sodę jeśli jest taka konieczność?

michal1313 a po Ci ta sól w zbiorniku z rybkami startowymi ?

O jakiej "konieczności" piszesz ?

W jakim celu chciałbyś dodawac sól przy każdej podmianie ?

Czy planujesz akwarium słonowodne ?

Autor michal1313
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Kwi 2009 08:46 
cześć

marti

nie nie może to troszkę źle ująłem nie chcę soli z rybami startowymi tylko o to czy przed wpuszczeniem właściwej obsady należy dodać sól do wody dla poprawienia jej przewodność (ale chyba pomyliłem sól z sodą)

W jakim celu chciałbyś dodawac sól przy każdej podmianie ?

ponieważ tak to zrozumiałem z różnych postów aby dodawać sól 3 łyżki stołowe na 100 litórw podmienianej wody (ryby te żyją w lekko zasolonej wodzie tak??) czy może to dotyczu tylko w trakcie chorób?

jeśli sie pomyliłem to moje pytanie sprostowane brzmi następująco; czy do normalnej hodowli ryb z Tanganiki należy dodawać regularnie sól/sól do Tanganiki, czy podaje się ją tylko w razie konieczności tj. chorobach??

nie zakładam zbiornika słonowodnego poprostu jestem zielony z tej hodowli :)

pozdrawiam,
michał

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 15 Kwi 2009 09:16 
Sól do Tanganiki np. JBL AquaDur lub Instant Cichlid służy do dostosowywania parametrów wody do tych z natury. Dodaje się je zależnie od parametrów wody w kranie.

Sól niejodowana używana jest profilaktycznie lub jako pierwszy "lek" w kwarantannie, przy pleśniawkach lub ubytkach skóry.

Obie sole zmieniają osmotycznośc wody, tylko, że AquaDur lub Instant Cichlid dostarczają dodatkowo ważnych związków i minerałów.

Marta

Autor marti
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Kwi 2009 09:21 
michal1313 żeby sensownie odpowiedziec na powyższe pytania, należy przede wszystkim znać dokładnie wszystkie parametry wody w Twoim akwarium.
Nie ma sensu poprawiać czegoś, gdy nie wiemy jak wygląda obecna sytuacja i jaki cel dokładnie chcemy osiagnać.
Być moze masz dobre parametry i nie ma co porawiać.
W niektórych ujęciach wody w Polsce, są tak dobre parametry dla ryb tanganikańskich, że dodając "uzdatniaczy" można tylko zaszkodzić rybom.
Osobiście nie dodaje soli do wody w moich akwariach, nie widzę takiej potrzeby, poza rzadkimi przypadkami przy urazach, silnych otarciach ciała ryb itp.

Autor michal1313
Użytkownik
#6 - Posted: 15 Kwi 2009 10:07 
dziękuję Wam za wyjaśnienia teraz mam już klarowny pogląd na sprawę.
akwarium jeszcze nie jest zalane narazie czekam, aż wyschnie silikon pod pleksi na dnie, więc póki co zbieram info. aby móc zapobiec późniejszym rozczarowaniom i problemom.

michał

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / kilka pytań Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®