Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Ciekawa histria...

Autor rusiu
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Kwi 2009 18:48 
Opowiem wam historię przeprowadzki mojego akwarium.
Otóż poprosiłem pewną osobę o przygotowanie tymczasowego zbiornika dla trofci, cobym miał czas na przygotowanie i wystartowanie docelowego akwarium. Mówiąc krótko - osoba ta skandalicznie nawaliła. Akwarium trzeba było zabierać, ryb nie było gdzie zostawić... więc wylądowały w wiaderku i pojechały. Na miejscu szaleńcze ustawianie zbiornika, zalewanie wodą, ciepłą kranówą. I po kilku godzinach trofcie zamieszkały już na nowym miejscu. Koniec końców spodziewałem się licznych zgonów w transporcie, do którego nie byłem przygotowany, a śmierci reszty obsady już w nowym domu. Efekt był jednak inny - ryby mają się fantastycznie, a nawet po raz pierwszy się wytarły, kilka samic inkubuje ;>

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 21 Kwi 2009 18:58 
Historia jest faktycznie ciekawa" - a jak długo ryby są w nowym zbiorniku?

Marta

Autor rusiu
Użytkownik
#3 - Posted: 21 Kwi 2009 19:34 
Historia jest w sumie (a może była by) bardzo smutna. Wiem, że złamałem wszystkie akwarystyczne przykazania, ale co miałem robić... Pływają w akwarium od niedzieli. Do zbiornika przełożyłem "stary" piach i stary filtr, lekko tylko przepłukany. Myślę, że flora bakteryjna nie jest w strasznym stanie. I mam nadzieję, że nie pojawi się jakiś kryzys...

Autor rusiu
Użytkownik
#4 - Posted: 21 Kwi 2009 19:35 
Dodam jeszcze, że to ich pierwsze tarło. ryby te mam 2 lata, i wytarły się dopiero po "zajściach".

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 21 Kwi 2009 21:00 
rusiu


Staraj się kontrolować parametry wody i nie karm na razie ryb. Podmieniaj codziennie małe ilości wody - 5-10% a jak będzie żle (wysokie N02 i N03) to zwiększ podmiany do 25%. Staraj siem nie stresowac ryb.

Tarła wywołane zmianą parametrów są dość częste. Mam nadzieję, ze nadal wszystko bedzie ok:)

Marta

Autor rusiu
Użytkownik
#6 - Posted: 26 Kwi 2009 12:47 
Niepokoi mnie nieco fakt, że od powyższych wydarzeń minął tydzień, a rybki nie chcą jeść...

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 26 Kwi 2009 12:52 
Czyli chyba masz jednak problem.

Jakie masz parametry wody? Jak zachowują sie ryby?

Marta

Autor rusiu
Użytkownik
#8 - Posted: 26 Kwi 2009 14:07 
Zostały mi tylko testy azotanów i azotynów. Wyniki są takie że są, ale ledwo ledwo - czyli chyba ok.
A ryby - płochliwe. Wyglądają nieźle. Odchodów brak. Non stop "tańczą", kopią dołki itp. Wygląda to dobrze, tylko że kiedy podchodzę do zbiornika to kotłują się w jednym ciemnym koncie. No i na widok pokarmu brak reakcji. nawet jak coś która skubnie to wypluwa. Dostają to co dostawały zawsze: spirulina forte tropikala i naturefood Premium Cichlid plant. Daję troszeczkę, na próbę, skoro nie jedzą.

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 26 Kwi 2009 19:08 
Jak ryby są płochliwe to nie sądzę aby parametry wody były ok.

Czy przez te dni podmieniałeś wodę? Moze kup nowe testy i sprawdź?

Marta

Autor rusiu
Użytkownik
#10 - Posted: 27 Kwi 2009 18:40 
Rybcie zaczynają szamać, acz powili i z ostrożna. Są dalej nieco płochliwe, ale to chyba skutek ich przygód.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Ciekawa histria... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®