Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Podziękowania dla Pani Marty

Autor fishfan
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Maj 2009 08:34 
W miesiącu marcu zostałem posiadaczem rybek z odłowu.Jako że był to mój pierwszy tego typu zakup byłem bardzo podekscytowany.Rybki mają się doskonale i są przepiękne .Jest już nawet 5 maluchów.Tropheus Ndole Red Fluorescent.Pozdrawiam.http://www.fotosik.pl/pokaz _obrazek/fb0c45567b674f33.html

Autor fishfan
Użytkownik
#2 - Posted: 12 Maj 2009 08:37 

Autor sengir
Użytkownik
#3 - Posted: 12 Maj 2009 09:00 
Masz bardzo ładny zbiornik, a mało o nim piszesz lub ja nie potrafiłem po prostu znaleźć :)
Opisz parę szczegółów, wymiary, obsada, oświetlenie itp. Jeżeli oczywiście masz na to ochotę :)
Może aktualne zdjęcie całości?

Pozdrawiam
Rysiek

Autor fishfan
Użytkownik
#4 - Posted: 12 Maj 2009 09:33 
Dziękuję cieszę się że ci się podoba.Akwarium bo to słowo lubie używać ma poj.500l posiada dwa filtry zew.kubełkowe.Obsada to f1 maswa i ilangi za Ilangi pewnie mi się oberwie ale miała to być obsada docelowa.Od niedawna mam odłów Ndole Red w związku z tym Ilangi niestety pójdą do innego akwarysty.Oświetlenie to dwie świetlówki t5 po bokach akw.aqualine reef white druga zwykła 24W i 18w natomiast środek to HQI z żarnikiem metalhalogenkowym 70W.Co tam jeszcze,pompa cyrkulacyjna ,grzałka(oczywista oczywistość :))) Kamienie z górskiego potoku ponieważ takie mi się podobają,wyglądają naturalnie.Wkłady to różne substraty,gruby żwir koralowy i ceramika plus gąbki.

Autor Alwin
Użytkownik
#5 - Posted: 12 Maj 2009 11:59 
Widzę , że troszkę pojęcia masz o akwarystyce, pochwal się co hodowałeś wcześniej .

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 12 Maj 2009 12:44 
fishfan

Nie wiem za co tak mi dziękujesz:)

Przecież jak widac to Ty masz dobrą rękę i wiedzę. Zbiornik faktycznie jest ciekawy. Masz jakieś inne fotki?

Marta

Autor fishfan
Użytkownik
#7 - Posted: 12 Maj 2009 16:27 
W telegraficznym skrócie:Lata 80-te to mój ojciec i akw.ramowe a wnim gurami,tetry,skalary oczywiście gupiki.Ogólnie misz-masz:)ale fajnie to wspominam.Po wielu latach przerwy to mój powrót z Ameryką Południową(kąsaczowate i pielęgnicowate)Póżniej koniec lat 90-siątych to Malawi z grupy mbuna no i od 4lat totalne zauroczenie Tropheusem na którego natknąłem się w magaz.akw.Zdaje sobie sprawę że jezioro Tanganika to wiele innych ciekawych gatunków ale pływam w nim narazie tylko ,,żabką''a i zdażały mi się zachły:(śnięcia :)))

Autor fishfan
Użytkownik
#8 - Posted: 12 Maj 2009 16:36 
Nie wiem za co tak mi dziękujesz:)
Cieszę się że poznałem osobiście :)Tropheus Tanganika to wspaniała sprawa i między innymi za to dziękuję .Postaram się dorzucić więcej fotek

Autor fishfan
Użytkownik
#9 - Posted: 12 Maj 2009 20:15 

Autor Vepsik
Użytkownik
#10 - Posted: 12 Maj 2009 21:47 
Naprawdę sympatyczny zbiorniczek. Chociaż osobiście (jeśli jest to fototapeta) postawiłbym na jednolity kolor.

Autor fishfan
Użytkownik
#11 - Posted: 15 Maj 2009 15:57 
Chociaż osobiście (jeśli jest to fototapeta) postawiłbym na jednolity kolor.
W pełni się z tym zgadzam .Miałem kiedyś niebieskie tło w poprzednim akw.Małe trophcie prezentowały się na takim tle znakomicie.Może kiedyś .....

Autor fishfan
Użytkownik
#12 - Posted: 20 Cze 2009 11:57 
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/59fb491717f590 c1.htmll Vepsik miałeś nosa:) z tym tłem.Zapraszam

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 20 Cze 2009 12:06 
Teraz to pięknie wygląda:)

Marta

Autor fishfan
Użytkownik
#14 - Posted: 20 Cze 2009 12:46 
Teraz to pięknie wygląda:)
Dziekuje:)Dosyć ciekawy efekt wizualny jesli chodzi o tlo mozna uzyskac poprzez umiejscowienie niebieskiej swietlowki pod odpowiednim katem tuz za pompa cyrkulacyjna.Odbijajace i falujace sie swiatlo na tle daje niesamowity efekt głebi.Tło nie może być matowe.To taka mala porada dla początkujacych:)Pozdrawiam forumowiczów

Autor Topielec
Użytkownik
#15 - Posted: 20 Cze 2009 13:12 
A z czego w takim razie zrobiłeś tło? Jest jednolite jeśli chodzi o barwę i te przebarwienia jaśniejsze to zasługa świetlówki?

Do tego fajne jest to punktowe światło, sprawiające wrażenie promieni przenikających przez wodę. To jakaś świetlówka kompaktowa?

Na prawdę ładne akwarium.

Autor fishfan
Użytkownik
#16 - Posted: 20 Cze 2009 14:56 
A z czego w takim razie zrobiłeś tło? Jest jednolite jeśli chodzi o barwę i te przebarwienia jaśniejsze to zasługa świetlówki?
Topielec
Dzieki.Tlo to penn plax chyba tak ją zwą dla mnie to folia:)prawie jadnolity głęboki niebieski kolor.Sprawia wrażenie polakierowanej.Jest dostępna na rynku ale niestety jest dosyć droga.Od dołu jest w odcieniu bardzo ciemnym prawie czarnym im wyżej coraz jaśniej ciemny niebieski niebieski po blekit.Droga ale nie żaluje.Oczywiści mozna zastąpić czymś innym.Moim skromnym zdaniem Tropheusy na takim tle prezentują się najpiekniej:::)Odnośnie oświetlenia już pisałem:)powyżej:)Pozdrawiam

Autor fishfan
Użytkownik
#17 - Posted: 20 Cze 2009 15:33 
sprawiające wrażenie promieni przenikających przez wodę. To jakaś świetlówka kompaktowa?
Będę szczery pozwolilem sobie na maly trick otóż zdiecia robilem zaraz po podmianie wody woda byla lekko metna środek akw. HQI zaraz to wylapuje robiąc piękne refleksy pozniej ten efekt jest o wiele mniej intensywny;)Ale rekompensatom za to są dla mnie zielone glony:)Jeśli przyjżysz się dokladnie wszystkim fotom to nawet okrzemki bąbelkują.No i rybki moim zdaniem potrzebują więcej światla.Ale jest to moje osobiste spostrzeżenie .Nie chcę się kłucić;)Razem z tropheusem trzymam muszlowca wielopregiego.Warunek to znalezc odp.kącik dla niego aby nie byl niepokojony u mnie przed kamieniem dominanta ndole i duboisi.Trzeba cierpliwie obserwować bo są rajony akw.gdzie tropheus odwiedza żadkoTakie miejsce jest najlepsze dla multfasciatusa.Rozmnazają sie znakomicie.Bialko spiruliny jest kilkudziesieciokrotnie lepiej przyswajalne niż białko zwierzece toteż napewno nie głodują:)To do obronców praw zwierząt a nie ludzi bo wiem że takowi tu są:))plus dafnia i brzuszki pełne.

Autor sengir
Użytkownik
#18 - Posted: 21 Cze 2009 18:59 
wygląda rewelacyjnie. gratulacje

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Podziękowania dla Pani Marty Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®