Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Remont... jak przygotować ryby

Autor aki
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Maj 2009 15:16 
Witam w poniedzialek 25.05 zaczynam malować pokoje i tam takie małe przeróbki. Prosiłbym aby ktoś mi doradził jak zabezpieczyć ryby aby jakoś przetrwały te 4 dni remontu. Co mam zrobić ?

Autor kulus12
Użytkownik
#2 - Posted: 21 Maj 2009 17:10 
Zależy co rozumiesz przez remont?(przestawianie zbiornika) czy tylko przesunięcie lub jakieś prace wokół niego, myślę że jeżeli nie planujesz jakiejś rewolucji związanej z rybami to zwykłe zaciemnienie zbiornika wystarczy i ograniczył bym podawanie pokarmu w tych dniach

Pozdrawiam Radek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#3 - Posted: 21 Maj 2009 19:22 - Edytowany przez: rambowskixx 
Skoro będziesz malował pokoje to zadbaj o jak najlepsze przewietrzanie pomieszczenia, w którym są ryby. Dodatkowo wężyk, którym zasysane jest powietrze do natleniania przedłuż tak żeby można było go wypuścić przez okno aby zasysał tlen z zewnątrz. Nawet jeśli będziesz używał farb ekologicznych to ostrożności nigdy nie za wiele.


Łukasz

Autor aki
Użytkownik
#4 - Posted: 22 Maj 2009 20:04 
Dzięki wielkie. A w jakim stopniu mam ograniczyć podawanie pokarmu. Normalnie karmie 2 do 3 razy dziennie, podczas remontu raz wystarczy czy może zrobić przerwę przez dwa dni. Przez zaciemnienie pomieszczenia rozumiem żeby nie świecić im światła. Nie planuje żadnych rewolucji związanych z remontem tylko małe przemeblowanie malowanie no i nakładanie tynków no i to by było na tyle.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Maj 2009 20:56 
Nie karm przez okres remontu. Nic im się nie stanie a głodówka wyjdzie raczej na zdrowie.


Łukasz

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 22 Maj 2009 21:43 
Możesz zabezpieczyc akwarium folią - taka cieniutka folia do kupienia w Castoramie - zabezpieczajaca meble.

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Remont... jak przygotować ryby Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®