Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

wżery na przedniej szybie akwarium

Autor sentenced79
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Cze 2009 19:31 - Edytowany przez: sentenced79 
Witam

Chciałem sie poradzić otóż zaczyna mi coś wychodzić na przedniej szybie akwarium od strony gdzie wlana jest woda i nie są to glony, akwarium kupilem 6 miesiecy temu firmy aqua szut , po oględzinach stwierdzam ubytki w przedniej scianie szyby w jednym miejscu jakby ktoś zrobił mini sznit nożykiem, sprawdzalem paznokciem i jest malutkie wgłębienie a w 3 pozostałych mleczne białawe punkciki i mam wrażenie ze to sie rozszerza tez sprawdzając panokciem jest jakby troszke to miejsce takie szorstkie bardziej , z poczatku muslalem ze cos sie przykleiło wiec probowalem czyszcic czyscikiem gąbką reką żyletką ,ale po dokladnym obejrzeniu wychodzi na to jakby robily sie ubytki .........czy ktos moze mi pomóc i wytłumaczyć o co biega bo szczerze to w szoku jestem .......... ponizej daje fotki , ze by bylo jasne nic nie spadło na szybe ani nie porysowalem jej czyscikiem , poprostu teraz zaczelo cos takiego wylazić .......... pozdrawiam

Autor sentenced79
Użytkownik
#2 - Posted: 29 Cze 2009 19:38 - Edytowany przez: sentenced79 

Autor baryton31
Użytkownik
#3 - Posted: 29 Cze 2009 19:56 
Czy to jakaś łamigłówka ? :) szczerze to trudno coś zobaczyć na zdjęciach, czy to ta biała krecha za dupciom duboisa ? Rozumiem ,że przy zakupie tego nie zauważyłeś? Raczej nie jest to wżerka , ale jeśli jest to wystarczająco głęboka rysa to może się poszerzać ,ogólnie radzę reklamować, aczkolwiek 6 miesięcy to dość dużo czasu na zaobserwowanie ubytku więc może ona nie zostać uwzględniona . A tak poza tym nie radze używać czyścika magnetycznego , generalnie mógł tylko pogorszyć sprawę ,odrobina piachu i po szybie, więc próby czyszczenia mogły pogłębić ubytek.
Reasumując , jeśli faktycznie się poszerza to może będzie trzeba pomyśleć o nowym akwa :(

Pozdrawiam
Kuba

Autor sentenced79
Użytkownik
#4 - Posted: 29 Cze 2009 20:03 - Edytowany przez: sentenced79 
tego nie było jak kupilem sęk w tym że pojawiają sie następne takie punkciki a ja nic nie robie z tą szybą zazbnaczylem czerwonym kólkiem po powiększeniu widać

Autor Vepsik
Użytkownik
#5 - Posted: 29 Cze 2009 20:33 
Używasz na tej szybie czyścika magnetycznego?

Autor sentenced79
Użytkownik
#6 - Posted: 29 Cze 2009 20:36 - Edytowany przez: sentenced79 
używałem 2 razy i chyba ostatnio musialem cos zrobić, bo przeciez samo sie to nie zrobiło to chyba niemozliwe jest ?? a wczesniej uzywałem gąbki lipa ;/ zobacze co sie bedzie dalej działo

Autor Vepsik
Użytkownik
#7 - Posted: 29 Cze 2009 21:54 
Raczej niemożliwe, żeby powstał wżer w szybie. Nie uderzyłeś w nią kamieniem może? (opcja jeśli nie powstało od czyścika).

Autor salmo70
Użytkownik
#8 - Posted: 1 Lip 2009 11:33 
Witam.Reklamuj akwarium,albo kup nowy zbiornik.Nie ryzykuj,chyba,że masz czym zbierać wodę.U mojego kolegi podobna usterka zakończyła się powodzią.Pozdrawiam.Robert.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / wżery na przedniej szybie akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®