Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

napowietrzanie??

Autor skudi
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Cze 2009 13:13 
czy ważne jest napowietrzanie wody u tropheusów??

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Cze 2009 13:42 
Podobnie ważne jak dla Ciebie

Autor skudi
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Wrz 2009 12:30 
A czy można przesadzić z napowietrzaniem??
Tropheusy lubią bardzo napowietrzaną wodę czy nie.?

Autor nechor
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Wrz 2009 14:28 
A czy można przesadzić z napowietrzaniem??
Realnie patrzac, nie sadze.

Tropheusy lubią bardzo napowietrzaną wodę czy nie.?

Wpisujac "napowietrzanie" w opcji szukaj, dostaniesz zbior linkow do podobnych/powiazanych tematow. Standardem na podobne tematy jest raczej pytanie:

(...)
moja obsada to x ryb gatunku y. Wymiary mojego akwarium to: [..., ..., ...]. Sprzet, ktory mam/zamierzam kupic to: [...] firmy [...]. Czy to wystarczy?
(...)

Szukasz pewnie dokladnych informacji - zadaj dokladne pytanie. No chyba ze odpowiedz "Tak" Cie satysfakcjonuje.

Autor leon
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Wrz 2009 21:15 
Eksperci z Bożej łaski się znaleźli, a tak normalnie już nie można? Żałosne, problemy rodzinne jakieś?
Skudi --> Tropheusy lubią mocno napowietrzoną wodę, przesadzić nie można. Jeśli jednak używasz deszczownicy, obsada nie jest wielka myślę że nie będzie to konieczne. Obserwuj też ryby czy pływają przy powierzchni.
Leon

Autor nechor
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Wrz 2009 23:05 - Edytowany przez: nechor 
Obserwowanie czy ryby plywaja przy powierzchni sposobem na badanie natlenienia wody. Tylko pogratulowac. Filtracje tez tak badasz? I zeby to bylo jasne: mialem jak najbardziej dobre checi.

A moge trzymac w akwarium karpia?

- "Nie chce mi sie z Toba gadac"...

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 18 Wrz 2009 06:38 
Panowie

Skąd ta agresja?

Trofeusy w naturze żyją w dość płytkich wodach - gdzie występuje spore falowanie, duża ilość tlenu, stąd i spore ich zapotrzebowanie.

Aby odpowiedzieć na pytanie szczegółowo trzeba by wiedzieć o jaki zbiornik, obsadę chodzi i dodatkowo jaka jest filtracja. To wszystko ma ogromne znaczenie dla ryb i ich zapotrzebowanie na tlen.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#8 - Posted: 18 Wrz 2009 07:25 
Upraszczając dyskusję - wydajne napowietrzanie jest potrzebne w każdym akwarium gdzie priorytetem jest chów ryb tanganickich, a nie roślin wodnych. Nie jest istotne czy wymagania tlenowe ryb są duże czy małe i też nie jest istotne jak dużo tych ryb znajduje się w zbiorniku. Najważniejsze w zamkniętym obiegu wody (funkcjonujące akwarium) jest nasycenie wody tlenem, duże ilości tlenu są potrzebne nie tylko rybom ale też (głównie) bakteriom cyklu azotowego, który im wydajniej przebiega tym lepiej i jest funkcją masy bakteryjnej i tlenu właśnie. Wydajne napowietrzanie spełnia także rolę zabezpieczenia na wypadek awarii filtra/ów. Napowietrzanie można także porównać do wietrzenienia toalety pamiętajmy, że ryby w akwarium nie tylko jedzą, pływają i rozmnażają się ale także wydalają. Jak byśmy nie traktowali akwarystyki to musimy pamiętać, że jest to sztucznie funkcjonujący obieg wodny, który funkcjonuje tylko i wyłącznie za sprawą podłączonych doń urządzeń i zabiegów prowadzonych przez człowieka. Jeśli ktoś ma chęć złamać te zasady to polecam układy sferyczne gdzie zamknięte w szklanej kuli organizmy funkcjonują wspólnie tylko przy pomocy energii świetlnej (do nabycia w sklepach typu toys for boys.

Autor fishfan
Użytkownik
#9 - Posted: 18 Wrz 2009 12:01 
Upraszczając dyskusję jeszcze bardziej to jeśli mamy ryby przystosowane do życia na wiekszych glebokosciach to sa to osobniki które pobierają mniej tlenu czy wiecej?Czy są to gatunki których organizm przystosowal sie do oddychania w warunkach powiedzmy ,,exstremalnych".Daje to pewien obraz czy te orgamizmy mają rzeczywiscie optymalne warunki w akwariach silnie napowietrzanych.Myśle ze bardzo istotne sa wymagania tlenowe ryb.Pomijając nitryfikację.Poza tym akwaria przegęszczone szczegolnie rybami z litoralu to duże zagrożenie jeśli codzi o deficyt tlenowy dla filtracji Sander:)Opcja Marty jesli chodzi o wody,,plytkie"i falowanie jest moim zdaniem jak najbardziej słuszna.Opcja o dziobkowaniu Leon takze jest ,,dobra"ale mysle że bardziej humanitarnym rozwiązaniem wątpliwości jest obserwacja ryb poprzez wzmożony rych skrzeli który miarodajny i spokojny utwierdza nas w przekonaniu że ryby litoralne maja dosyć tlenu w naszym akwarium:)Nechor ;) karpia możesz trzymać super swiadczy to o tym że twoje księzniczki mają sie dobrze ale czy pomyslaleś o pstrągu potokowym lub lipieniu:)

Autor sander
Użytkownik
#10 - Posted: 18 Wrz 2009 12:11 
fishfan

Czy możesz napisać "cel" powyższego (swojego) postu? bo ja nie rozumiem co chciałeś wnieść do dyskusji. (pytam nie złośliwie tylko z braku zrozumienia sensu twojej wypowiedzi)

Autor fishfan
Użytkownik
#11 - Posted: 18 Wrz 2009 12:31 
Czy jest jeszcze ktoś kto nie zrozumiał celu ani sensu mojej wypowiedzi?

Autor nechor
Użytkownik
#12 - Posted: 18 Wrz 2009 21:26 - Edytowany przez: nechor 
sander

To bylo wyslanie psiego CS'a. Calming signals sa wysylane w celu odwrocenia uwagi od obiektu agresji i polegaja na wykonywaniu czynnosci pozornie zwiazanych z aktualna sytuacja :D

Faktem jest, fishfan, ze moglbys pare znakow interpunkcyjnych dostawic... :-) Rozumiem, ze chodzilo Ci o pewnego rodzaju podsumowanie, ale kwestii zwroconej do mnie nijak nie moge zrozumiec :-)

Autor fishfan
Użytkownik
#13 - Posted: 19 Wrz 2009 10:33 
sander
]Nie jest istotne czy wymagania tlenowe ryb są duże czy małe i też nie jest istotne jak dużo tych ryb znajduje się w zbiorniku[/i]
Może to stwierdzenie dla większosci jest oczywiste dla mnie nie. Nechor kwestii zwroconej do mnie nijak nie moge zrozumiec :-)
Ja karpia też nie moge zrozumieć bo to tylko ryba.Nazywaj to clamingiem,sralingiem jak chcesz.I możesz teraz uznać ze moja wypowiedz to szczekanie,jeśli Ci to w czymś pomoże.Co do reszty forumowiczow to myślę że moja wypowiedz nie była dla nich enigmatyczna.Problem w tym że macie umysły bardzo ścisłe rzeklbym,,ściśnięte":)[i]psiego CS'a. Calming signals [/ Dobrze że nie jesteś dyplomatom.Wojna byłaby bardzo szybko:))

Autor nuroslaw
Użytkownik
#14 - Posted: 19 Wrz 2009 10:57 
fishfan ???? za ChRL nie mogę zrozumieć od co tobie chodzi, i chyba nie tylko ja. I nie brudź języka polskiego wulgaryzmami.

Autor fishfan
Użytkownik
#15 - Posted: 19 Wrz 2009 11:11 
nuroslaw
I nie brudź języka polskiego wulgaryzmami.
Masz rację przecież można obrażać ludzi w bardziej subtelny sposób a nie poprzez wulgaryzmy.No ale tego nie potrafię na szczęście

Autor nechor
Użytkownik
#16 - Posted: 19 Wrz 2009 14:25 
Krotko objasnie prosto z mostu, bez skrotow myslowych:

1. (...)A moge trzymac w akwarium karpia?
- "Nie chce mi sie z Toba gadac"...(...)

Chodzilo mi o bezuzytecznosc zadawania zbyt ogolnikowych pytan. Nie da sie na nie odpowiedziec. Co do checi gadania - nie bede dyskutowal z kims kto podwaza jakosc moich stosunkow rodzinnych w rozmowie o rybach.

2. Psie CS'y - tak mi sie skojarzylo. Nie chodzilo o "szczekanie", budace zreszta brzydkie skojarzenia. To po prostu zespol zachowan majacy na celu uspokojenie zbyt goracej sytuacji. Daleki bylem od obrazania w tym momencie.

3. Fishfan, jesli twoja wypowiedz o karpiu i ksiezniczkach byla specjalnie bezsensowna celem przyrownania jej do mojej wczesniejszej odpowiedzi, to zabiles mnie moja wlasna bronia :P Proponuje wobec tego zakladac, ze jesli do konca kogos nie rozumiemy, to w przypadku braku jasno wymierzonego ataku zakladac, ze nadawca nie mial nic zlego na mysli.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#17 - Posted: 19 Wrz 2009 14:32 
nuroslaw
I nie brudź języka polskiego wulgaryzmami.
Masz rację przecież można obrażać ludzi w bardziej subtelny sposób a nie poprzez wulgaryzmy.No ale tego nie potrafię na szczęście



a po co w ogóle chcesz kogoś obrazić ? zyskasz coś na tym ?

Autor skudi
Użytkownik
#18 - Posted: 19 Wrz 2009 21:59 
A ja myślałem, że na proste pytanie uzyskam prostą odpowiedź.
Pytałem ponieważ do wylotu z mojego filtra zew (Tertra EX1200) dodałem taką końcówkę napowietrzającą jak w filtrach typu POWERHEAD. W rezultacie napowietrzanie jest bardzo wydajne.
A jeśli chodzi o waszą wymianę zdań to myślałem, że forum jest do przekazywania informacji i zdobywaniu nowej wiedzy, a nie do publicznego udowadniania wyższości swoich przekonań nad innymi.
Gorąco Pozdrawiam I Dziękuję za Odpowiedź.
SKUDI
375l

Autor nechor
Użytkownik
#19 - Posted: 19 Wrz 2009 22:52 
A jeśli chodzi o waszą wymianę zdań to myślałem, że forum jest do przekazywania informacji i zdobywaniu nowej wiedzy, a nie do publicznego udowadniania wyższości swoich przekonań nad innymi.

Oczywiscie ze nie. Wazna jest walka i hierarchie i wygrana :-) A tak serio, to rzuciles nazwami przyblizajac obraz - trzeba bylo tak od razu :-)

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / napowietrzanie?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®