Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Problemy z chlorowaną wodą

Autor trofek
Użytkownik
#1 - Posted: 13 Lip 2009 14:25 
Witam
Co zastosować aby usunąć z wody podchloryn sodu.Nigdy nie stosowałem żadnych środków bo nie było takiej potrzeby.Oecnie woda z wodociągów odkażana jest po skażeniu bakteriami coli.Napewno wodociągi używają podchlorynu sodu bo do nich dzwoniłem.Jaki środek będzie najlepszy i przede wszystkim skuteczny aby nie zaszkodzić rybkom?

Autor sengir
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Lip 2009 07:52 
Chyba jedynym skutecznym sposobem jest filtracja przez węgiel aktywny.

Uzdatniacze usuną jedynie gazową formę chloru i metale ciężkie.
Ale ich wpływ na ochronę śluzówki ryb jest w takiej sytuacji też warty rozważenia.

Autor sander
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Lip 2009 08:18 
Osobiście nie jestem zwolennikiem uzdatniaczy a co do filtrowania przez węgiel to zgadzam się z sengir-em w 100%.

Autor trofek
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Lip 2009 10:29 
Wodę do podmiany zawsze filtruję przez węgiel.Aby usunąć NO3 z wody wodociągowej mam zrobiony układ gdzie woda z wodociągu przechodzi przez część filtra RO czyli wkład sznurkowy,wkład węglowy następnie do filtra DI z żywicą.Czyli jeżeli do tak przygotowanej wody dodam antychloru to powinno być w miarę bezpiecznie dla ryb?
Ostatnią podmianę zrobiłem wodą z Biedronki ze względu na skażenie bakteriami coli i paciorkowca,ale rybki po podmianie lekko mi się ocierają o piasek.Marta kiedyś sugerowała że woda butelkowana może zawierać jakieś konserwanty chociaż na butelkach nie ma żadnych informacji,ale okres jej przydatności do spożycia jest długi.

Autor tasma
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Lip 2009 15:16 
Ja niestety przy wodzie uzdatnianej poleglem (a dokladnie ryby). Moim zdaniem sytuacja jest beznadziejna. Wegiel aktywny nawet w ogromnych ilosciach nie pomoze. Pozostaje przywozenie wody z innego ujecia. Chyba ze to ja mialem pecha i stezenie podchlorynu w wodzie przekraczalo normy.

Pozdrawiam
Przemek

Autor trofek
Użytkownik
#6 - Posted: 14 Lip 2009 18:54 
Dzięki wszystkim za informacje.
Dla pewności pozostanę przy wodzie z Biedronki albo rozglądnę się za innym zródłem aby nie narażać rybek.
Najgorsze jest to że chlorować będą tak długo dopuki nie zlokalizują zródła skażenia a nie udało im się to od 06 lipca.

Autor Topielec
Użytkownik
#7 - Posted: 15 Lip 2009 07:49 
Może znajdź kogoś w pobliżu ze studnią? Jakiś znajomy? Tylko tutaj oczywiście też trzeba przebadać wodę przed użyciem.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Problemy z chlorowaną wodą Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®