Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

pomocy - ikola zdycha

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3  
Autor Topielec
Użytkownik
#61 - Posted: 11 Sier 2009 13:08 
Co do bojownika - raczej tą też zamęczy, kiedy skończy z nią baraszkować. Samce to typowe samotniki i do szczęścia nie potrzebują żadnego towarzystwa, a samiczki dopuszcza się tylko na krótki okres (tarło).

Autor trudnaja
Użytkownik
#62 - Posted: 11 Sier 2009 19:54 
z obserwacji
tropheusy sie bardzo polubiły
razm pływają
ale
leją kiryski
jeden zdechl reszta sie ukrywa

Autor admin
Admin
#63 - Posted: 11 Sier 2009 20:12 
trudnaja

Kiryski to nie ten biotop. Kto Ci je doradził do Tanganiki? Po co je tam włożyłaś?

Marta

Autor trudnaja
Użytkownik
#64 - Posted: 11 Sier 2009 20:32 
włożyłam je tam, żeby nie trafiły do sklepu (kolegi synkowi się znudziło akwarium)
jak były tylko ikole był spokój

Autor admin
Admin
#65 - Posted: 11 Sier 2009 20:36 
ale te kiryski mogą być problemem nie tylko dlatego, ze nie pasują, ale głownie, że mają zupełnie inna biologię i mogą być przyczyną zachorowań.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#66 - Posted: 13 Sier 2009 07:15 
Dla mnie "agresywne" to bardzo złe określenie w tym wypadku

Zgadzam się dlatego zawsze piszę to słowo w "-".

Autor tymek666
Użytkownik
#67 - Posted: 13 Sier 2009 08:28 
Dla mnie "agresywne" to bardzo złe określenie w tym wypadku. Te ryby, a zwłaszcza trofeusy i petrochromisy nie zabijają się w naturze. Bronią wyłącznie swoich terytoriów pokarmowych i rozrodczych. Określenie agresywne może sugerować stale walki, a tak nie jest. One swoim kolorem i postawą określają status w hierarchi.
Marto, tak jest bo raz przegoniony delikwent może być już w skonsumowany i nie wróci więcej na rewir. W akwarium takiej możliwości nie ma. Myślę, że w jeziorze, jeśli pokonana ryba nie opuściła by rewiru to też mogłaby zginąć. Pomijam już nawet szanse znalezienia nowego, wolnego terytorium. Ale zamiast terminu agresywne proponowałbym np. 'mocno terytorialne' ;)
Pozdrawiam,
Kuba

Autor nechor
Użytkownik
#68 - Posted: 13 Sier 2009 10:35 
Z tegop co czytam o tym terytorializmie, to ksiezniczki sa drapiezna wersja tropheusow :-)

Autor admin
Admin
#69 - Posted: 13 Sier 2009 11:22 
Marto, tak jest bo raz przegoniony delikwent może być już w skonsumowany i nie wróci więcej na rewir. W akwarium takiej możliwości nie ma. Myślę, że w jeziorze, jeśli pokonana ryba nie opuściła by rewiru to też mogłaby zginąć. Pomijam już nawet szanse znalezienia nowego, wolnego terytorium. Ale zamiast terminu agresywne proponowałbym np. 'mocno terytorialne' ;)

Poczekajcie do nowego numeru TM. Mam nadzieję, że coś nieco zostanie wyjaśnione:))

Marta

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / pomocy - ikola zdycha Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®