Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Siarczan magnezu -jak stosować?

Autor trofek
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Wrz 2009 15:43 
Witam
Proszę o porady w jakich proporcjach dodawać siarczan magnezu do przygotowywanej wody do podmian.Siarczan magnezu mam w postaci proszku jak mi powiedziano nie uwodniony.Wystrój w akwarium to same wapienie i dlatego zastanawiałem się nad dodawaniem magnezu do wody.

Autor tasma
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Wrz 2009 15:47 
A jakie masz parametry i co chcesz osiagnac?

Autor trofek
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Wrz 2009 15:52 
Wiem że to ważny pierwiastek w tanganice mający wpływ na PH.Jako że jest to sól myślałem o możliwości podniesienia PH.
Moje parametry:
PH-7,8-8,0
TWO-20
TWW-11

Autor sander
Użytkownik
#4 - Posted: 25 Wrz 2009 10:05 
Ja dosypuję zawsze łyżeczkę (5g) na 100L podmienianej wody

Autor trofek
Użytkownik
#5 - Posted: 26 Wrz 2009 10:47 
Dziękuję Sander za odpowiedź,na taką liczyłem.Właśnie dołożyłem do akwarium za Twoją radą kilka roślin aby zmniejszyć azotany w wodzie i napewno siarczan magnezu wykorzystywać będą również i one.Zastanawiam się również nad siarczanem potasu ale nigdzie nie znalazłem wzmianki że ktoś go dodaje do podmian wody w tandze.Jeżeli posiadasz wiedzę na ten temat lub sam go stosujesz to bardzo proszę o informacje.

Autor sander
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Wrz 2009 07:27 
Oczywiście, że stosuję ponieważ woda kranowa prawie wcale go nie zawiera a jak wiadomo jest to podstawowe makro. Bardzo dużo dosypuję tam gdzie działa hydropon ponieważ roślinom jest on nieodzowny (2,5 mg) pół łyżeczki na 100L podmienianej wody (tak by stężenie wynosiło ok. 10ppm) dokładnie wyniesie zaraz po podaniu 11,2ppm.

Autor trofek
Użytkownik
#7 - Posted: 28 Wrz 2009 09:43 
Super jeszcze dzisiaj zaopatrzę się w siarczan potasu.Moja woda kranowa zawiera głównie związki wapnia więc dodanie tych dwóch siarczanów będzie dobrze służyło i rybkom i roślinom.Obecnie mam w akwa 6 różnych anubiasów bo zwartki bardzo smakowały trofciom.Po krótkim czasie od dodania roślin zauważyłem że w gwałtowny sposób znikają mi z tła okrzemki z którymi nie umiałem sobie poradzić do tej pory.Jeszcze raz serdeczne dzięki za tak wyczerpujące odpowiedzi.
Pozdrawiam
Krzysiek

Autor sander
Użytkownik
#8 - Posted: 28 Wrz 2009 09:51 
Glony znikną w momencie kiedy fosforany osiągną minimalne wartości, co stanie się dość szybko jeśli roślinki dostaną co im się należy.

Autor kaska87
Użytkownik
#9 - Posted: 6 Sier 2014 15:34 
Tutaj macie przykładowe zastosowanie siarczanu magnezu: http://techlandlab.pl/siarczan-magnezu-siedmiowodn y-sol-epsom-sol-gorzka-zastosowanie/. Widziałam, że mają też zastosowanie do odżywczych kąpieli, także planuję się tez zaopatrzyć w niego dla samej siebie :)

Autor mantra
Użytkownik
#10 - Posted: 13 Paź 2016 14:29 
Siarczan magnezu można zakupić w tym sklepie URL sama od nich brałam, polecam bo mają przystępne ceny.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Siarczan magnezu -jak stosować? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®