Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

składanie ikry przez tropheusy

Autor zydekk
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Lut 2006 12:09 
witam od pewnej osoby uslyszalem ze tropheusy przy składaniu ikry szukają kamienia który jest skierowany lekko ku górze poniewaz jak stwierdzil samica gdy wypuszcza jajeczka lubi płynąc lekko pod góre co wy o tym sądzicie??
czy to oznacza ze jak w akwarium samica nie znajdzie odpowiedniego kamienia to moze nie zlozyc ikry???

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 2 Lut 2006 12:14 
Bez przesady:-) Mam kilka zbiornikow a kazdy inaczej urzadzony. W jednym pelno skal w innym sam piach jeszcze w innym i piach i kamienie itd. itp. Moim zdaniem gdy ryby tra sie na piachu to wowczas sa najmniejsze straty. Podcza tarla na plaskich pochylych kamieniach zauwazylem ze czasami ikra ucieka i samiczka nie zdazy jej zlapac. Dzieje sie tak szczegolnie u nowicjuszek. Wprawniejsze mamy raczej sobie radza z takimi ekstremalnymi miejscami do tarla. Nie zmienia to jednak faktu ze tropheusy bardzo czesto wybieraja sobie do tarla wlasnie plaski kamien ale nie zmienia to rowniez tego iz wytra sie nawet na golym piasku.

Łukasz

Autor HeniuG
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Lut 2006 12:34 
U mnie w zbiorniku raczej kamienie są omijane przez moje Lufubu. Samiec szuka spokojnego miejsca koło skał przeczesuje piasek w kwadracie 10x10cm i potem pędzi po samice. Wtedy zamykam oczy bo nie wypada podglądać. Można to zachowanie zobaczyć w mojej galerii.
Heniu

Autor zydekk
Użytkownik
#4 - Posted: 2 Lut 2006 16:03 
Heniu jak bys mógł podac link do twojej galerii bo bym z przyjemnoscią pooglądal foty
pozdrawiam

Autor kris
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Lut 2006 20:57 
no wlasnie ja tez bym poogladal

Autor HeniuG
Użytkownik
#6 - Posted: 2 Lut 2006 22:32 
Wszystko jest w moim profilu. Nawet sprawdziłem i działa.

Ale podam www.tanganika.abconline.pl

Pozdrawiam
Heniu

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / składanie ikry przez tropheusy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®