Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Ach te Bemby :(

Autor surveyor
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Paź 2009 00:17 
Jak wczesnie juz pisalem moje bemby nosily kika razy(dokladnie jak w zegarku skladaly ikre raz w miesiacu)niestety po kilku dniach polykaly ikre
W tej chwili nie dochodzi nawet do tarla.
Pytania:
-Czy w przypadku braku samca w stadzie ikra bedzie skladana?
-Czy samice beda walczyly (mam tu na mysli walki "za pyski" wydawalo mi sie zawsze typowym dla samcow)?
-Jezeli teoretycznie mam samca co moglo spowodowac ten "przestoj"?

Ten sam problem mam z "firefox"tyle ze w tym staadzie jedna samica dala mlode dwa razy a teraz stob :(

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 10 Paź 2009 09:12 
Wszystkie ryby mnożą się okresowo, co związane jest z rytmem w naturze.

W akwariach ryby karmione sztucznymi pokarmami i w wodzie o stałych parametrach zwykle mają zaburzony nieco ten rytm.

-samica może składać ikrę nie mając samca - miałam takie przypadek, dawno dawno temu...
- samice maja zbliżone zachowania do samców- czasami walczą nawet wtedy gdy mają ikrę w pyskach...dotyczy to zwykle x-tych pokoleń--
- przestój może mieć różne podłoża, często brak gotowości samic do tarła jest główną przyczyna...

Marta

Autor surveyor
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Paź 2009 10:05 
Ale 4mce przestoju ??
Mam watpliwosci czy mam samca (ryby sa sredniej wielkosci ale mam problemy ze sprawdzeniem plci)

-samica może składać ikrę nie mając samca - miałam takie przypadek, dawno dawno temu...
W moim akwarium dochodzilodo "tanca" miedzy dwoma rybami i pozniej jedna z ryb nosila (trzeba wziasc rowniez pod uwage iz po 3 max 4 dniach ryba polykala ikre)i tu pojawia sie pytanie niedoswiadczenie samicy czy niezaplodniona ikra wiec polknieta
Dzieki za odpowiedz

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 10 Paź 2009 10:33 
Bywa tak, że i nawet pół roku i dłużej trwa przestój...

Musisz sprawdzić, czy masz samca, dywagacje są trudne bez stwierdzenia tego podstawowego faktu:))

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Ach te Bemby :( Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®