Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Bursztynowe akwarium

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3  
Autor kruczek
Użytkownik
#61 - Posted: 17 Lis 2009 00:24 
Właśnie wróciłem z pracy i ...niestety następny zgon.Zauważyłem,że te chore ryby wiszą w toni nieruchomo,a niektóre siedza na piasku.Wszystkie (te chore)bardzo szybko oddychają.

Autor admin
Admin
#62 - Posted: 17 Lis 2009 05:46 
Podmieniaj codziennie wodę, mierz parametry i szukaj leku o którym pisał Sander.


Marta

Autor kruczek
Użytkownik
#63 - Posted: 17 Lis 2009 13:32 
Byłem w sklepie,sprzedawca jako odpowiednik leków podanych przez Sandera polecił mi ANTI INTERNAL BACTERIA firmy INTERPET,wziąłem i zaaplikowałem do akwa.Przedtem podmieniłem wodę(przed podmianą PH-8,NO2-0,NO3-20.TEMP.26.5C)Wg.ulotki mam powtórzyc dawkę po 4 dniach.Kupiłem jednocześnie lek antybloatowy OCTOZIN firmy WATERLIFE.Podać go jednocześnie z tym antybakteryjnym,czy się wstrzymać?

Autor sander
Użytkownik
#64 - Posted: 17 Lis 2009 13:39 
kruczek

OCTOZIN firmy WATERLIFE


Bardzo dobry lek, możesz podać równocześnie jeśli ANTI INTERNAL BACTERIA firmy INTERPET zawiera antybiotyk a nie np. chlorek akryflawiny. Podaj mi substancję czynną ANTI INTERNAL BACTERIA firmy INTERPET, powinna być wypisana na opakowaniu.

Autor kruczek
Użytkownik
#65 - Posted: 17 Lis 2009 14:13 
Skład ANTI INTERNAL BACTERIA w 100mls:
-Bronopol 523mg
-Formaldehyde 1.000mg
-Benzalkonium chloride 250mg

Autor kruczek
Użytkownik
#66 - Posted: 17 Lis 2009 14:16 
Zapomniałem dodać,że dzis rano padła 6 ryba:(

Autor sander
Użytkownik
#67 - Posted: 17 Lis 2009 14:26 
2-bromo-2-nitro-1,3-propanodiol to konserwant

chlorek benzalkoniowy jest okrutnie toksyczny dla ryb

aldehyd mrówkowy działa też na powierzchni ciała

To lek raczej na choroby skórne (powierzchni ciała). Lepiej podać w takim układzie sam OCTOZIN

Autor kruczek
Użytkownik
#68 - Posted: 17 Lis 2009 14:33 
Trudno już podałem...Muszę gnać do pracy,po powrocie podam OCTOZIN.Jak podaje się ten lek?Ile tabletek mam zaaplikować na 400l?Kruszy się je czy wrzuca do wody?

Autor kruczek
Użytkownik
#69 - Posted: 17 Lis 2009 19:14 
Czy po kuracji OCTOZINEM musze na nowo zakladac filtrty?Chodzi mi o to,czy bakterie ulegna zniszczeniu i czy mam je na nowo zaszczepiac?

Autor sander
Użytkownik
#70 - Posted: 18 Lis 2009 08:22 
kruczek

Czy po kuracji OCTOZINEM musze na nowo zakladac filtrty?


Nie, o ile wcześniej nie położyłeś biologii tym syfem z formaliną. Octozin podaje się tak: 15 tab/100L/3 dni. Po "chłopsku" 5 tabletek dziennie przez 3 dni na każde 100L wody. Dla 400L będzie to 20 tabletek dziennie przez 3 dni czyli potrzebujesz w sumie 60 pixów.

Autor kruczek
Użytkownik
#71 - Posted: 18 Lis 2009 12:06 
Na opakowaniu tego "syfu z formaliną"było napisane,że jest nieszkodliwy dla biologii.Wczoraj zaaplikowałem OCTOZIN,17 tabletek.Napisane było 1-22.5l.wody.Dziś i jutro powtórzę,sypnę 20 zgodnie z twoją radą.Na razie bez zmian,niektóre dalej siedzą na piasku.Niestety wyłowiłem następnego trupa.

Autor sander
Użytkownik
#72 - Posted: 18 Lis 2009 12:16 
Skoro nie masz UV-ki to tak jak radziłem trzeba było wyłowić ryby z widocznymi objawami choroby. Sprawa polega na tym, że kiedy nie sterylizujesz wody to rośnie miano patogenów w objętości baniaka i ryby zdrowe szybko otrzymują dobijającą ich ilość. Konsekwencją tego jest szybka zachorowalność reszty obsady, to tak jak byś w jednym pokoju zamknął jednego chorego na gruźlicę i 15 zdrowych ludzi.

Autor kruczek
Użytkownik
#73 - Posted: 18 Lis 2009 12:37 
Jeszcze jedno pytanie - czy w trakcie leczenia OCTOZINEM podmieniać wodę czy po zakończeniu kuracji?

Autor sander
Użytkownik
#74 - Posted: 18 Lis 2009 12:46 
Leczenie trwa 3 dni a efekty może przynieść po 7-10 dniach więc podmiana po tych 3 dniach. W trakcie leczenia nie wolno karmić ryb ani oświetlać akwarium. Nie karmić oczywiście 7 dni a jeśli nie będą zdrowe to nawet dłużej. Kontroluj wartości związków azotowych.

Autor kruczek
Użytkownik
#75 - Posted: 21 Lis 2009 14:52 
Wczoraj minął trzeci dzień kuracji OCTOZINEM.Nie karmiłem i nie oświetlałem przez ten czas akwarium.Wydaje mi się,że ryby zachowują się inaczej.Wszystkie (19 z 27)pływają w całej toni,żadna nie siedzi na dnie.Gdy tylko zbliżę się do akwarium to aż sie gotuje woda(to z głodu)Parametry na dziś to:PH-8,NO2-0,NO3-20,temp.26.5C.Wody na razie nie podmieniłem(niech OCTOZIN jeszcze podziała)może jutro?Zastanawiam się,czy dalej głodzić ryby czy je delikatnie nakarmić.To młode ryby,czy aby dalsza głodówka ich zbytnio nie osłabi?Gość od którego je kupiłem polecił mi abym je delikatnie nakarmił płatkami spiruliny namoczonymi w roztworze czosnku.Co o tym sądzicie?Mam spirulinę NUTRAFIN MAX 40%,ma ona w składzie 5%czosnku-może tym?

Autor bemben999
Użytkownik
#76 - Posted: 22 Lis 2009 09:10 
Witam.
Napewno nie karm ryb przez tydzień po zakończeniu kuracji, nic im nie będzie. Na twoim miejscu za dwa dni podmieniłbym cześć wody i filtrował przez węgiel. Po następnych dwu dniach biostarter a dopiero póżniej rozpocząłbym delikatne karmienie nie wcześniej niż tydzień po kuracji.

Teraz nie karm ryb i poczekaj na inne opinie.

Autor admin
Admin
#77 - Posted: 22 Lis 2009 09:24 
Zapomniałąm odpisać:))

Wg mnie nie powinieneś jeszcze karmić ryb. teraz podmiany wody, nieduże, niezbyt gwałtowne i usuwanie leku.

Karmienie dopiero wtedy, gdy zobaczysz, że ryby są aktywne, szukaja pokarmu, a parametry wody berdo dobre.

Lepiej dać odpocząć ich układowi pokarmowemu.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#78 - Posted: 22 Lis 2009 21:45 
Wodę możesz podmienić dopiero 25tego nie wcześniej

Autor admin
Admin
#79 - Posted: 23 Lis 2009 06:04 
Wodę możesz podmienić dopiero 25tego nie wcześniej


To jak długo ma działać ten lek, nie 4-5 dni. Czy to lek o przedłużonym działaniu?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#80 - Posted: 23 Lis 2009 07:15 
Lek musi być w wodzie 7 dni

Autor admin
Admin
#81 - Posted: 23 Lis 2009 08:59 
No to zrozumiałe, ze podmiana po skończeniu kuracji. Nie znam tego leku

Marta

Autor bemben99
Użytkownik
#82 - Posted: 23 Lis 2009 09:39 - Edytowany przez: bemben99 
Według opisu znalezionego w sieci (niezbyt szczegółowego zresztą) kuracja trwa 3 dni (podawanie leku). Lek jest aktywny jeszcze przez 3 dni po podaniu ostatniej dawki. W ciagu 3 dni pasożyty wewnątrzjelitowe powinny zostac całkowicie zniszczone ale efekty zewnętrzne (poprawa kondycji ryb) mogą być widoczne dopiero po 7 dniach od rozpoczecia kuracji. Według tego opisu można więc rozpocząć usuwanie leku po 4-5 dniach od rozpoczecia kuracji i powinno byc dobrze. Zaznaczam tylko, że opis jest bardzo pobierzny i nawet pełnego składu nie znalazłem.

Tomek

Autor bemben99
Użytkownik
#83 - Posted: 23 Lis 2009 09:51 
kruczek
Jeśli masz ten lek i na opakowaniu lub ulotce jest podany pełny skład to napisz go tu, tak dla informacji na przyszłość.

Tomek

Autor kruczek
Użytkownik
#84 - Posted: 23 Lis 2009 13:48 - Edytowany przez: kruczek 
OCTOZIN-for the control of flagellated protozoa.Lek ang.firmy WATERLIFE.Stosuje sie go na:"Sleeping sickness",Spironucleus,Cryptobia,Bodomonas,Trypano soma,Trypanoplasma,Malawi Bloat,Hole-in-the-head,Whitespot,Oodiniasis,early stages of Dropsy,Seawater Angel fish and Clownfish disease.Producent zaleca wymiane 50% wody po 8 dniach.Przed użyciem wyłączyć u.v.,wyjąć chemiczne absorbanty z filtrów.Zamontowac ponownie po 72h od ostatniej dawki.Lek jest całkowicie bezpieczny dla biologii w akwarium.Niestety nigdzie nie znalazłem informacji o składzie chemicznym,może to tajemnica producenta?

Autor kruczek
Użytkownik
#85 - Posted: 24 Lis 2009 00:16 
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f28aceb47c0a0a 52.html
To moja młodzież jeszcze przed chorobą.

Autor kruczek
Użytkownik
#86 - Posted: 24 Lis 2009 00:24 
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ab9a1800990c2 4a.html
To też przed leczeniem,ale gdzies się rozpłynęły...

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Bursztynowe akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®