Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

dubois i chimba

Autor jwiecor
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Lis 2009 23:06 
witam jestem nowy
trafiło mnie.... i to chyba jest miłość to tropheusów, od dłuższego czasu przerabiam wasze forum i ciągle się uczę i wiem że jak tylko mogę powiniem unikać głupich błędów wynikających z niewiedzy więc staram się stworzyć odpowiednie warunki dla moich przyszłych podopiecznych.
akwarium 200x50x60 + 200 l sump (gąbki + keramzyt) + filtr wewnętrzny ataman 203
start akwarium 6.11.09 i nadal czekam na zamknięcie cyklu (w poniedziałek pierwsze testy wody - dostanę wówczas testy)
oświetlenie T5 2x54W
mam zamiar hodować T. Dubois + T. chimba.
Mam możliwość kupna 10 szt. dorosłych Dubois F1 (2-3 latki)
+ 8 szt. dorosłych Chimba Fx z innego zbiornika
pyt. 1 wiem że trochę mało ryb szczególnie tych chimb i stąd moje pytanie, czy nie lepiej kupić 2 stada młodych po 15-20 szt obu gatunków i dopiero wówczas starować z obsadą (niestety nie mam żadnego doświadczenia z aklimatyzajcą ryb i kwarantaną - tylko wiedza teoretyczna z forum)? z drugiej strony trochę kusi by mieć od razu dorosłe ryby.
pyt. 2 czy wystarczy 1 świetlówka hagen power glo czy może coś dodać z tyłu (wiem że to rzecz gustu)?
pyt. 3. dostałem preparat Bactozym i tak się zastanawiam czy może go podać przed wykonaniem testów.
z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 22 Lis 2009 08:02 
Witaj:)

Wg mnie w takim wypadku jak piszesz lepiej jest kupić młode ryby w większej ilości. Fajnie jest mieć dorosłe, tylko w dużej ilości. Zbyt małe grupy mogą być agresywne i tylko będziesz miał problemy.

Bactozym to możesz dodać tylko ....czy aż tak zmieni testy? Zbiornik jest pusty bez ryb nie namnożą Ci się do odpowiednich proporcji bakterie.

A świetlówka powinna wystarczyć, ale to zależy od tego czy będziesz miał rośliny czy nie.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Lis 2009 14:22 
Najlepiej jest kupić ryby w jednym miejscu i to na dodatek takim gdzie pływały sobie razem. Osobiście polecam Ci akwarium jednogatunkowe i jako takie jest raz, że atrakcyjne a dwa nie będziesz miał problemów dotyczących łączenia ryb z różnych miejsc.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / dubois i chimba Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®