Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Akwarium z bambami - rzeznia

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor Topielec
Użytkownik
#31 - Posted: 3 Gru 2009 07:49 
Witam, jestem nowy na tym forum, ale to co tu przeczytałem co się wypisuje to o pomstę do nieba woła. Ktoś kto pisze, o wpuszczaniu drapieżników do zbiornika z roślinożercami celem "regulacji wielkości populacji" to chyba nie wie co pisze albo nie pojął jeszcze czym jest akwarystyka dla prawdziwego entuzjasty hobby zwanego akwarystyką.

Tak, możliwe, że jeszcze nie pojąłem czym jest akwarystyka i jeszcze nie jestem prawdziwym entuzjastą tego hobby. Cieszę się, że Ty się za takiego możesz już uważać. Jeśli tak Cię ten temat poruszył, że aż zdecydowałeś się zabrać głos, to chyba wypadałoby swój surowy osąd poprzeć choć jednym argumentem.

Nawet tropheusy wyjadają sobie nawzajem młode, jeśli mają taką możliwość. Nikt mi nie powie, że polowanie na narybek, to rzecz nienaturalna, mimo że drastyczna. Jeszcze raz powiem (bo trochę pachnie linczem), że osobiście nie stosuje takich metod, ale jeśli kogoś nie rusza widok zjadanych małych bezbronnych rybek, to ja nie mam nic przeciwko.

Jeszcze jedna rzecz apropo, powyższego osądu. Prawdziwy entuzjasta zwierząt nie zamknąłby ryby w małym akwarium. Nie czarujmy się, ale akwarystyka ogólnie nie należy za bardzo do hobby "przyjaznych naturze", więc proszę dać sobie na wstrzymanie przy ocenie innych akwarystów.

Przepraszam za ciągnięcie tego tematu, ale czułem się zobowiązany do odpowiedzi na krytykę moich wypowiedzi.

Autor nechor
Użytkownik
#32 - Posted: 3 Gru 2009 08:44 
Witam, jestem nowy na tym forum, ale to co tu przeczytałem co się wypisuje to o pomstę do nieba woła.

Rozumiem, ze trzymajac duze drapiezniki w akwarium nalezaloby im fundowac wegetarianizm zeby przypadkiem nie naruszyc etyki akwarystycznej? No bo krewetkom bedzie przykro...

Autor kruczek
Użytkownik
#33 - Posted: 3 Gru 2009 12:03 
Jak widać, na przykładzie autora wątku, dla niektórych jest to problem... Inną sprawą jest to, że jeśli ktoś zakłada akwarium to musi się liczyć z konsekwencjami. To jak kupowanie psa, by później nie mieć czasu z nim wychodzić

Autor kruczek
Użytkownik
#34 - Posted: 3 Gru 2009 12:14 
Inną sprawą jest to, że jeśli ktoś zakłada akwarium to musi się liczyć z konsekwencjami. To jak kupowanie psa, by później nie mieć czasu z nim wychodzić. Tu jednak jest już za późno i akwarium już jest...
W pełni zgadzam się z powyższym cytatem,choć nie popieram pomysłu eksterminacji młodych przez predatora.Kontrola dobranego stada i odłów narybku wydaje mi się najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Autor Topielec
Użytkownik
#35 - Posted: 3 Gru 2009 12:47 
Zgadza się, odłów jest najlepszym rozwiązaniem pod każdym względem (o ile ryby trafią w dobre ręce!), a w przypadku tropheusów można chyba jeszcze na tym zarobić?

Ciekawi mnie w jaki sposób zredukował obsadę autor wątku, bo chyba nie określił tego dokładnie?

Autor kruczek
Użytkownik
#36 - Posted: 3 Gru 2009 14:04 
Dobrze ,że poruszyłeś wątek ekonomiczny.Nie ma co się oszukiwać,tropheusy to dochodowy interes.Niektórzy trzymają je wyłącznie ze wzgledów ekonomicznych,dlatego też byliby pewnie "w siódmym niebie"na miejscu Iwanka.W Anglii jest mnóstwo giełd akwarystycznych,na których tropheusy sprzedawane są jak "ciepłe bułki".Osobiście poznałem kilku hodowców ,dla których handel tymi rybami stanowi główne źródło utrzymania.
Co do ostatniej kwestii...też jestem ciekawy.

Autor nechor
Użytkownik
#37 - Posted: 3 Gru 2009 17:13 
Nie ma co się oszukiwać,tropheusy to dochodowy interes.

Nie ma w tym nic wstydliwego, o ile zachowuje sie zasady uczciwego handlu. Innymi slowy ryby ktore sie sprzedaje po uczciwej cenie powinny byc takimi jakimi mowi sie ze sa. Pod wzgledem stanu zdrowia, wybarwienia, czystosci gatunku itp.

Przeciez niektore osoby na tym forum sprzedaja ryby, ale nikt im niczego nie zarzuca.

Autor Tropheusek
Użytkownik
#38 - Posted: 3 Gru 2009 21:27 
Kolego/koleżanko Topielec (pozwolę sobie na taki zwrot) jest to przekręcanie mojej wypowiedzi ja piszę o wpuszczaniu drapieżników celem regulacji pogłowia, a ty o trofeusach. Coś tu chyba nie tak ze zrozumieniem wypowiedzi.

Autor Topielec
Użytkownik
#39 - Posted: 4 Gru 2009 07:32 
Tropheusku, tamto zdanie o trofeusach zjadających narybek jest w mojej wypowiedzi jedynie dodatkową, zbędną uwagą. Może wykreśl je sobie i jeszcze raz przeczytaj całego tamtego posta i ustosunkuj się do istotnej reszty.

Dla Twej wiadomości - jestem mężczyzną, jeśli aż tak trudno wyciągnąć taki wniosek z moich słów (patrz końcówki niektórych czasowników).

Autor iwanek
Użytkownik
#40 - Posted: 11 Gru 2009 04:22 
Sander,
Napisz prosze cos wiecej o tych nieplodnych samcam. Czy moge takie wyselekcjonowac, czy moze cos zrobic?
Staralam sie cos znalezc na ten temat, ale mi sie nie udalo (pewnie nie wiem gdzie szukac).
Nie chce pozbywac sie moich bemb, a jak juz musze, to chcialabym zatrzymac te pierwsze.
Na pomysl z predatorem nie jestem gotowa, a sprzedaz rybek to troche nie moja bajka. Sprobowalam i wiem. To prawda, ze rybki sprzedaja sie "latwo", ale ja swoj czas dziele miedzy prace i dom, bardzo mecza mnie telefony i wizyty obcych ludzi.
Efekt jest taki, ze mam dwa akwaria z bembami, a nie tak mialo byc :(

Autor admin
Admin
#41 - Posted: 11 Gru 2009 07:27 
Proponuję Ci jednak zmianę obsady na inne tanganickie ryby. Wtedy problem maluchów zniknie,

Szkoda, ze nie pomyślałaś o tym zanim zakupiłaś ryby. Trofeusy zawsze tak mają, ze się mnożą i przybywa narybku.

Marta

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Akwarium z bambami - rzeznia Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®