Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

rozpoznawanie płci

Autor zydekk
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Lut 2006 21:38 
witam czy ktos z was moze wie jak rozruznic płeś u tropheusów ulwile??
moje ryby mają okolo 11-12 cm. W patruje sie juz w nie i jedyne co mi sie udalo zauwazyc to tylko to ze jeden osobnik jest większy od pozostalych i jest bardziej zbudowany moze to jest samiec??? moze byscie mogli podac jakies inne cechy które pomogly by mi odruznic płeć u tych ryb
PS Jezeli znacie jakies zdjęcia tych ryb to prosil bym o podanie linków do nich najlepiej z opisami
pozdrawiam

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Lut 2006 21:53 
http://tropheus.com.pl/galeria/displayimage.php?al bum=random&cat=&pos=-1008

http://tropheus.com.pl/galeria/displayimage.php?al bum=20&pos=3

to chyba najlepsza metoda i w 100 procentach pewna tyle że koniecznie mósisz wyłowić ryby z wody:-)

pozdrawiam
Łukasz

Autor fazi64
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Lut 2006 21:53 
Witam,
Przy tej odmianie (T. brichardi) dorosle samice maja (IMHO) bardziej wyrazny wzor pasow niz samce, ktorym pozostaja tylko dwa, trzy slady tych pasow w przedniej czesci ciala. Ale najpewniejszym sposobem jest zapewne badanie brodawek plciowych zlapanych ryb.
Pozdrawiam
Fazi64

Autor zydekk
Użytkownik
#4 - Posted: 5 Lut 2006 21:56 
no złowienie ryb to raczej odpada poniewaz mam te ryby od piątku i zaluje ze nie sprawdzilem przed wpuszczeniem do akwa;/
jak bym je teraz prubowal łapac to by sie to dla nich moglo troche zle skonczyc ;( dzięki za linki

Autor zydekk
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Lut 2006 21:58 
PS to pozostaje mi chyba obserwowanie moze jakos tak sie ustawią na "bacznosc" ze uda mi sie zobaczyc brodawki;)

Autor fazi64
Użytkownik
#6 - Posted: 5 Lut 2006 22:04 
A widzisz wspomniane przeze mnie roznice w ubarwieniu?
Fazi64

Autor rambowskixx
Użytkownik
#7 - Posted: 5 Lut 2006 22:04 
hehe życzę powodzenia:-)

Autor zydekk
Użytkownik
#8 - Posted: 5 Lut 2006 22:14 
fazi widze i to wyaznie!!! dodam ze mam tylko 3 ryby tej odmiany poniewz jak bylo ich więcej to sie strasznie lały a jak zostaly 3 to jest spokuj i jak patrze na te pasy co wspomniales to mi wychodzi ze mam 1 samca (ten większy i masywniejszy) i 2 samice a nawet jedna sie przed chwilą ustawila na bacznosc i potwierdzila to ze jest damą;)

Autor fazi64
Użytkownik
#9 - Posted: 5 Lut 2006 22:24 
Tych ryb bylo za malo jak ich bylo wiecej ;(( i dlatego sie laly. Tylko trzy sztuki to stanowczo zly pomysl (IMHO).
Fazi64

Autor rambowskixx
Użytkownik
#10 - Posted: 5 Lut 2006 22:27 
To prawda tym bardziej że brichardi to podobno najostrzejsze trofeusy i 3 sztuki to bardzo mało myslę że jak by było 20 to by się nie biły.

Łukasz

Autor zydekk
Użytkownik
#11 - Posted: 5 Lut 2006 22:32 
bylo ich 10 sztuk i w akwa 500 iitrów sie gotowalo a teraz jak są 3 sztuki to jest spokuj mi tez sie wydawalo ze będzie jeszcze gorzej ale juz u znajomego od którego je mam okolo 1 roku pływaly w 3 sztuki i spokojne byly jak nie brichardi

Autor rambowskixx
Użytkownik
#12 - Posted: 5 Lut 2006 22:35 
Ja mam podobnie z Maswami już kiedyś to opisywałem. Teraz są w jednym akwa 3 - jeden samiec i 2 samice i w drugim podobnie a jak było ponad 10 to się zabijały. Z ikolami natomiast było wręcz przeciwnie.

Łukasz

Autor zydekk
Użytkownik
#13 - Posted: 5 Lut 2006 22:40 
a zapomnialem dodac ze z tego co ja na razie zaobserwowalem to brichardi mają bardzo złą reputacje bo kazdy mówi ze to są najbardziej agresywne tropheusy, a z tego co ja widze(nie tylko w moim akwa) to te ryby zachowaniem az tak mocno nie różnią sie od innych tropheusów. w rejonie gdzie ja mieszkam znowu tropheus duboisi(a moze to juz nie jest tropheus???) ma złą opinie poniewaz u moich znajomych nawet w akwa 1000litrów zabijal inne tropheusy i lały sie samce z samcami, samice z samicam,byly bite wszystkie inne gatunki tropheusów i to byly tak przesladowane ze zdychaly w wyniku odniesionych ran, a jak zotala w zbiorniku tylko jedna para duboisi to byl spokuj

Autor aahaja
Użytkownik
#14 - Posted: 5 Lut 2006 22:57 
>zydekk
Zerknij również na płetwy brzuszne, które u samcow są dłuższe niż u samic.
Co do agresywności 'brichrdów' - nie zaobserwowałem zwiększonej w porównaniu do innych odmian a powiem nawet ze są mniej agrseywne niz inne trofy które posiadam czy posiadałem.
Pozdrawiam

Autor rambowskixx
Użytkownik
#15 - Posted: 5 Lut 2006 23:29 
Ja miałem podobne doświadczenia z dubisami jak piszesz zydekk i nie wyobrażam sobie jak by się zachowywały tropheusy jeszcze agresywniejsze od nich:-)

Autor zydekk
Użytkownik
#16 - Posted: 6 Lut 2006 08:19 
dzięki za odpowiedzi moze zmieni ono troche nastawienie ludzi do tej pięknej odmiany jaką jest tropheus brichari poniewaz wszędzie w literaturze jest napisane ze to własnie brichardi jest najbardziej agresywny, a duboisi nadaje sie do najmniejszych akwariów !!!!
jak to niektóra literatura kłamie;)

POZDRAWIAM
Krzysztof

Autor JacekK
Użytkownik
#17 - Posted: 6 Lut 2006 13:31 
napewno nie raz widzieliscie w stadzie zachowanie ze przy dluzszym niekarmieniu niektore osobniki stada sa jakby wyganiane od jedzonka ...

czy ktos z was zaobserwowal hierarchiczna kolejnosc przyjmowania pokarmow ...szczegolnie widoczna przy odlowach ...

Pozdrawiam

Autor JacekK
Użytkownik
#18 - Posted: 6 Lut 2006 13:35 
A druga metoda mniej znana... porownajcie ksztalt i ulozenie u mlodych osobnikow kosci pyskowych w miejscu gdzie nastepuje rozciagniecie workow w ktorych jest noszona ikra...poczym poczekajcie na wyrosniecie .../60-70% gwarancji/....
Pozdrawiam

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / rozpoznawanie płci Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®