Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Nowy materiał genetyczny

Autor mckolek
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Lut 2006 13:51 
Witam
Mam 10 ikolek młodych 4-5 cm nie wiem jeszcze jaki jest układ płci (nie ogladałem ich od dołu i nie będe ich tak męczył)
Kupiłem je jako F1 i z jednego zródła (ale pewnosci nigdy nie ma i raczej watpie aby były F1). Myślałem o wprowadzeniu nowego ,,materiału genetycznego'' . Nie wiem jednak w jakim czasie tego dokonac teraz kiedy sa jeszcze młode i słabsza jest walka o terytorium ,czy beda juz dorosłe i udład sił i plci bedzie znany

czekam na wasze wypowiedzi i z góry dziekuje za rady

pozdrawiam
maniek

Autor zydekk
Użytkownik
#2 - Posted: 8 Lut 2006 15:25 
moje zdanie jest takie zeby wpuscic inne ryby kiedy są młode poniewaz unikniesz niepotrzebnego stresu u ryb. Wpuszczając nowe ryby do ryb doroslych trzeba sie liczyc z walkami i zaburzeniem hierarchi stadnej.

Autor mckolek
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Lut 2006 15:48 
Myślałem tez aby do dorosłych już ikoli zapodać 2-3 z odłowu co wy na to. ( nie ma chyba małycj ryb z odlowy a moze sie myle) albo do moich młodych ikoli wpuscic młode F-1

pozdrawiam

maniek

Autor rambowskixx
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Lut 2006 17:15 
Do młodych najlepiej wpuścić młode ale wtedy nie będziesz znał układu płci i później może sie okazać że masz bardzo dużo samców:-). Doprowadzić to więc może do tego że za jakiś czas znowu będziesz mósiał coś odłapywać i dopuszczać nowe ryby. Ja osobiscie wole wpuszczać do dorosłego stada ryby dorosłe. Jest z tym trochę zamieszania i małe ryzyko ale przynajmniej wiem jaką płeć mają ryby. Ja całkiem niedawno dopuszczałem do moich Ikol z odłowu inne Ikole z odłowu. Stadko, które już pływało w zbiorniku kilka miesięcy przyjęło kolegów bez większych problemów oraz bijatyk.

Pozdrawiam
Łukasz

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Nowy materiał genetyczny Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®