Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Jedna odmiana tropheusów w akwa

Autor Michal
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Lut 2006 13:52 
Witam,
Czy prawdą jest ze trzymanie w akwa tylko jednej odmiany tropheusów wpływa stymulująco na tarło ? Często przeglądając net widze ze osoby prywatne czy też chodowcy trzymają po jednej odmianie w jednym akwa ? Czy to powoduje ze ryby chętniej sie rozmnażają ? Moze to zmniejsza stres , moze ryby czują sie pewniej a moze poprostu samiec nie ma problemu z utrzymaniem rewiru ?

Autor mckolek
Użytkownik
#2 - Posted: 8 Lut 2006 14:08 
Myśle że czy jeden gatumnek czy dwa to i tak walki samców bedą kwestia tego typu jakie gatunki połączyc ze wzgledu na ich krzyżowanie i agresywność. Ja mam w swojej 450 tylko ikole . Sa młode 4-5 cm i mam je 4 miesiące . Zaczyna sie zajmowanie terytorium i juz mam dwie jednostki które pilnuja swego trerenu. Napewno w dużym baniaku jeden gatunek wyglada ładnie (jak jest go dużaa i odpowiedia ilość) Myśle ze im wiecej gatunków tym wieksze rywlizacje ( między gatunkowe i o terytorium)
Za pół roku bede mógł wiecej napisac o jednymstadzie
pozdrawiam

maniek

Autor Michal
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Lut 2006 16:07 
Ok. Pytam chociażby dlatego że znajomy trzyma w 200 litrach 2:5 Tropheus duboisi maswa. W jednym momencie miał 100 sztuk młodysz,szok! U siebie miałem 2:3 , też T. ,,maswa,, i doczekałem sie 8 sztuk potomstwa :) Moje ryby były dorosłe, jego tak samo. Moje akwa jest 2,5 raza większ. Różnica jest taka ze u mnie w akwa są jeszcze 2 odmiany tropheusów .

Pozdrawiam

Autor rambowskixx
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Lut 2006 17:22 
Bez wątpienia jeśli chcemy aby nasze tropheusy czuły się dobrze a do tego rozmnażały to proponuję jednogatunkową hodowlę w większym stadzie. Przerabiałem to na własnej skórze. Oczywiście jeżeli chcemy aby nasze akwarium wyglądało kolorowo to można trzymać kilka gatunków. Jednak wtedy rybki nie pokażą swoich "wdzięków" w pełni tak jak to ma miejsce w zbiornikach jednogatunkowych.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor zydekk
Użytkownik
#5 - Posted: 10 Lut 2006 20:27 
Michal 100 sztuk młodych z jednego miotu???? to jest raczej nie mozliwe przeciez jak samica by je donosila!!!!

Autor bryko
Użytkownik
#6 - Posted: 11 Lut 2006 12:21 - Edytowany przez: bryko 
a jeśli nosiły cztery na raz? :)

Autor Michal
Użytkownik
#7 - Posted: 11 Lut 2006 14:36 
Nie , oczywiście ze nie z jednego miotu :-) Nie przesadzajmy. Ale mając 5 samic , jeśli wszystkie przystępowały regularnie do tarła to tyle maluchów faktycznie mógł osiągnąć. Ale sęk twki w tym, jak zrobić zeby ryby tak chętnie podchodziły do tarła :-)

Autor danlack
Użytkownik
#8 - Posted: 12 Lut 2006 14:37 
Jezeli mi nie zalezy na nadmiernym rozmnazaniu ryb (odlawianiu mlodych, noszacych samic, itp) to jakie poza rozrodcze przeslanki sa do trzymania jednego stada w duzym zbiorniku ?

Oczywiscie zalezy mi zeby rybkom bylo dobrze, ze byly zdrowe, nie stresowaly sie, zeby mogly prezentowac sie pelnymi barwami w zbiorniku.

Autor Michal
Użytkownik
#9 - Posted: 16 Lut 2006 12:00 
Może takie że jeżeli chętniej podchodzą do tarła otoczeniu tylko swojej odmiany, to oznacza że się poprostu lepiej czują, bezpieczniej. To o czymś świadczy.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Jedna odmiana tropheusów w akwa Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®