Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

2 Ikole F0 z Krakowa, coś im jest proszę o pomoc

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next »  
Autor michal1313
Użytkownik
#31 - Posted: 5 Maj 2010 14:25 
Mateusz ewźmy pod uwagę, że roland305 ma bardziej dojrzały zbirnik u swojej panny więc może niech sprawdzi parametry w tym zbiorniku i wleje z niego do swojego 150 litrów

michał

Autor michal1313
Użytkownik
#32 - Posted: 5 Maj 2010 14:27 
admin wydaje mi się, że to już reagowanie silnymi emocjami człowieka, a nie administratora forum i jak tak będzie dalej to pozostanie ono tylko dla profesjonalistów i doktorów

Autor roland305
Użytkownik
#33 - Posted: 5 Maj 2010 14:33 
Panie Robercie ale w naszym kraju jest wolność słowa,każdy bierze odpowiedzialność za to co pisze, przecież to forum użytkowników, dla mnie to było normalne pytanie, o co tu chodzi bo zaczynają się jakies jaja dziać, mam wiele pytań co do tropheusów i chciałbym otrzymywać jak najwiecej odpowiedzi, i chciałbym jeśli kto kolwiek złego tutaj napisze zostało skontratakowane ale argumentami.
W związku z wątkiem który zapodał Timus pytam wszystkich adminów i wszystkich, co z tą biologią?
Mianowicie biologia tworzy się w filtrach zewnętrznych kubłach czy w wewnętrznych też na gąbkach czy to już jest filtracja mechaniczna?
Kolejne moje pytanie związane jest z czasem życia biologi np w sumpie, kuble itd?
Pytam bo muszę przewidzieć zakup UPSa do zasilania pompy chociaż jednej i jednego napowietrzacza w przypadku braku prądu.
Ile żyje biologia bez prezepływu wody, godzine, 2, 5?
Czy wystarczy awaryjny przepływ wody rzędu 200l/h gdy normalnie tam jest 1300 żeby utrzymać stabilność zbiornika w przypadku braku prądu?
Czy ktoś robił badania pod mikroskopem jak długo żyje biologia?
Co z tymi pochłaniaczami amoniaku i NO2, czy można stosować czy nie?
Kazdy niech się wypowie, chce mieć jak najwięcej odpowiedzi:)

Autor roland305
Użytkownik
#34 - Posted: 5 Maj 2010 14:42 
Timus napisał mi w prywatnym mailu że biologii w filtrach wew na gąbkach nie ma, napisał że tak się nie robi, że zanieczyszczam zbiornik w ten sposób. Dlaczego tak sie nie robi,że szczepi się bakterie np nitrivec, że to mi bardzo pomoże w starcie zbiornika, Timus ma racje czy nie?
Prosze o argumenty za i przeciw.
Chce wszystko wiedzieć, to mnie nic nie kosztuje a dużo mi napewno pomoże w przyszłosci.
Chciałbym żeby mój temat który zaczołem był kontułowany bez sprzeczek, ja się ucze i chce wiedzieć jak najwięcej a tutaj już nienawiscią zalatuje...
U dziewczyny biologie miałem z kubła, i nie było problemów najmniejszych ze startem. Jak to z tą biologią jest?

Autor admin
Admin
#35 - Posted: 5 Maj 2010 14:53 
roland305

Proponowałam Ci czytanie Tanganika MAGAZYN, ale bezskutecznie. Polecam numer VI i artykuł Nurosława, czyli Artura Synorackiego o starcie zbiornika - strona 82 - :))

Opisuje co i jak można użyć z filtra i jaki kolor i zapach ma mieć.



Marta

Autor roland305
Użytkownik
#36 - Posted: 5 Maj 2010 15:02 
Dziękuje Panie Robercie ale ja nie mam czasu szukać tego nr i czytać, nie wiem czemu ale bardzo często jeśli o coś pytam to otrzymuje odpowiedz przeczytaj, tu, tam siam.
Jeśli będe potrzebował poczytać to napisze post pt" gdzie moge przeczytać o tym i o tym"
Nie kazdy ma na to czas jesli musi działać.
Nie na kazde pytanie dostane odpowiedz czytając jakis artykuł.
Michał od dziewczyny to mam 35km do domu.
Ale jeśli mam problemy ze startem to może powinienem wziąć kubeł od dziewczyny do swojego akwarium, jestem w stanie go przewieżć zapewniajać dotlenianie i ruch wody.

Autor michal1313
Użytkownik
#37 - Posted: 5 Maj 2010 15:13 
to bierzesz trzy baniaki naraz lub kilka kursów, a co z jej rybkami jak zabierzesz filtr. niestety czasem trzeba się poświęcić jak już tak kiepsko zacząłeś tę przygodę.

Autor roland305
Użytkownik
#38 - Posted: 5 Maj 2010 15:26 
U niej są 2 kubły fluval 303 i 403, jeden moge wziąść, mam drugi taki sam w domu to zrobie podmianke.

Autor admin
Admin
#39 - Posted: 5 Maj 2010 15:35 
roland305

Przygotowując się do tego aby założyć akwarium z rybami należy poczytać o zasadach jego funkcjonowania. Potem amoniak na poziome 0,1 lub 0,2 nie zalicza się do niskich. Jak nie masz czasu czytać i obserwować ryb, to.....

Czy parametry wody poprawiły się od środy, a potem od wczoraj?

Czy przeniesiona ryba padła?

Jakie masz teraz NH4, N02 i N03, może warto kupić nowe testy i jednak sprawdzić wodę w kranie. Prosiłam o to wczoraj jak dobierałeś biologię. Prosiłam także o informacje o tym jak wyglądają ryby i jak się zachowują. O tym jakoś nie piszesz.
Szkoda, że nie dostosowałeś się do tego co mówiliśmy od kilku tygodni, wtedy gdy zamówiłeś ryby

P. S. - od jakiegoś czasu odpisuje Marta!

michal1313

Świetny pomysł z tą wodą - gratuluję!! - pomieszczanie biologii i dopiero problem gotowy.

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#40 - Posted: 5 Maj 2010 15:48 
sorki zapomniałem, że tam już pływają ryby

Autor roland305
Użytkownik
#41 - Posted: 5 Maj 2010 15:50 
Ryby są płochliwe i sie ocierają, mają skulone płetwy, nie karmione.
Ryba nie padła, pływa w sumpie, polepszyło sie jej.
Co z moimi pytaniami na temat biologii?

Autor trofek
Użytkownik
#42 - Posted: 5 Maj 2010 17:14 
Witam

roland305 moja dobra rada to słuchaj Marty i bardzo dokładnie odpowiadaj na zadane pytania.Warto również dokładnie opisywać aktualne spostrzeżenia bo one mają wielkie znaczenie dla osoby ,która nie widzi na własne oczy akwarium i ryb a chce udzielić porady dla dobra ryb.Wiem co mówię, bo sam przeżyłem podobną sytuację z brakiem biologii po zmianie akwarium i awarii starego filtra.Stosując się do zaleceń Marty udało mi się szczęśliwie przetrwać ten trudny dla mnie a w szczególności dla moich trofci okres bez strat moich podopiecznych.Wewnątrz gąbki filtra wewnętrznego jest bardzo dużo bakterii, które tworzą biologię w akwarium oczywiście wraz z innymi filtrami.W początkowym okresie tworzenia biologii w moim akwarium gąbkę filtra wewnętrznego kiedy się zapychała płukałem wewnątrz akwarium aby nie tracić cennych bakterii.Po krótkiej chwili od płukania woda w akwa wracała do idealnego stanu.
Życzę Ci powodzenia w tej trudnej sytuacji.

Autor roland305
Użytkownik
#43 - Posted: 5 Maj 2010 17:43 
Ok, dziękuje wszystkim za wypowiedzi, sytuacje mam już mam nadzieje opanowaną, pojawiło mi się NO3 - 5 czyli cykl ruszył.
Potem napisze co zrobiłem, narazie zachowam to dla siebie, ale naprawdopodobniej w wodzie mojej są metale cięzkie.
Dostałem taką szkołe na przyszłosc że hej, ale wiem ze teraz już napewno sam sobie poradze z problemami wodnymi.

Autor Mateusz
Użytkownik
#44 - Posted: 5 Maj 2010 20:35 
Widzę, że sprawa już załatwiona.

Do michal1313 : nie wiem jak by ryby zareagowały na dolanie 150l wody z innego zbiornika z inna biologią ja tak nie robiłem a pisząc tutaj opisuję swoje własne sposoby (tzn. nie moje autorsko ale sam tak robiłem). Taka wiedza niestety już wykracza po za moją, może to i dobry sposób nie będę się spierał :)

Pozdrawiam

Mateusz O.

Autor roland305
Użytkownik
#45 - Posted: 9 Maj 2010 11:30 
Ok, moge sie pochwalić wynikiem, 2 szt niestety mi padły, od 4 dni nic nie padło wiec bedzie ok, uratowałem sytuacje dolewajac końską dawke nitriveca, wlałem na moje 700l - dawke na 5000l, na drugi dzień, pojawił się jak z nieba manna NO3-5, i parametry z kazdym dniem leciały w dół.
Niestety w moim przypadku dolewanie biologi nie pomogło wystartowac mojemu akwa, zresztą zostałem uświadomiony przez innych doświadczonych hodowców że tak się nie robi!!!
Zapytam o zgode autorów i właścicieli tego forum na opublikowanie kilku wypowiedzi hodowców z innego forum na temat startu zbiornika.

Autor admin
Admin
#46 - Posted: 9 Maj 2010 15:16 - Edytowany przez: admin 
Wyraziliśmy w prywatnej korespondencji z roland305 już jakiś czas temu zgodę nacytowanie wypowiedzi innych osób w tej sprawie, mając nadzieję, że poda co najmniej nicki lub nazwiska tych osób.

roland305 zamierza również opisać całą historię naszych kontaktów na tym forum.
Serdecznie Go do tego namawiamy, mając nadzieję, że szczerość Go nie opuści i nie zapomni o żadnym istotnym fakcie.

Robert

Autor roland305
Użytkownik
#47 - Posted: 9 Maj 2010 15:47 
Dokładnie, tylko prosze nie usuwać i nie blockować żadnych użytkowników tak jak było to w przypadku Timusa, którzy w tej sprawie będą takze chcieli wypowiedzieć się, a głównie też chodzi mi o kondycje ryb ( zapadniete brzuchy, zapadniete grzbiety).
Oczywiście umieszcze fotki, jako dowody, wyprowadzenie ryb z takiego stanu zajmie mi kilka miesięcy.
A kolejną sprawą którą chciałbym wyjasni to powód zablokowania Timusa, bo złamaliście swój własny regulamin i nie podaliście przyczyny blokujac go!!!

Autor admin
Admin
#48 - Posted: 9 Maj 2010 15:52 
roland305 napisał:
Zapytam o zgode autorów i właścicieli tego forum na opublikowanie kilku wypowiedzi hodowców z innego forum na temat startu zbiornika.

Opublikowanie jak sama nazwa wskazuje, oznacza dokładnie opublikowanie.
Skup się kolego.

Robert

Autor roland305
Użytkownik
#49 - Posted: 9 Maj 2010 15:54 
Wszystkie szczegóły mojej przygody i nauki, a takze opis całej sytuacji jest tutaj
nic dodać nic ująć: ...............................................
Nauczyłem się duuużo wiecej tam niz tutaj, tutaj zawsze jest odpowiedz na pytanie- poczytaj!

Autor roland305
Użytkownik
#50 - Posted: 9 Maj 2010 15:55 
Spokojnie P.Robercie, czekam na zgody, jest weekend, nie wszyscy są!

Autor roland305
Użytkownik
#51 - Posted: 9 Maj 2010 15:58 
TYmczasem jak bedziemy czekać na publikacje, prosze podać przyczyne zablokowania Timusa, zgodnie z pańskim regulaminem musi podać Pan powód.
Mam wszystkie jego wypowiedzi na mailu, spokojnie dojdziemy do wszystkiego i powytykamy sobie błędy, policzymy kto ma wiecej.

Autor admin
Admin
#52 - Posted: 9 Maj 2010 15:59 
Nie interesuje m.nie link do KMT Powiedziałem i napisałem wyraźnie - NA TYM FORUM. Możesz to zrobić jak chcesz, tylko nie linkiem - będzie za łatwo.

Robert

Autor roland305
Użytkownik
#53 - Posted: 9 Maj 2010 16:03 
Jasne, że tak :)
Ale nie moge wykorzystywać tego co ktoś napisał bez jego wiedzy.
Czego Pan nie przestrzega, ponieważ na forum tylko 2 dni autor ma prawo do tego co napisał, potem staje się to Pana własnoscią, czyli wykorzystuje Pan wypowiedzi, a niektórzy ludszie sobie np tego nie życzą, grajmy fairplay!!!

Autor roland305
Użytkownik
#54 - Posted: 9 Maj 2010 16:06 
Takze spokojnie, opublikuje wszystko, niektórym przyda się myśle nowy kawałek wiedzy:)
Prosze o cierpliwość i luz!

Autor andzin44
Użytkownik
#55 - Posted: 10 Maj 2010 11:01 
Witam !
Mam prośbę do sander-a o jego opinię na temat wlewania osadów z wyciśniętych gąbek wew. filtrów mech. do nieustabilizowanych biologicznie zbiorników .

Autor nechor
Użytkownik
#56 - Posted: 10 Maj 2010 15:56 - Edytowany przez: nechor 
Nie chcialbym, zeby moja wypowiedz zostala odebrana jako atak na Was, Marto i Robercie, ale po czesci rowniez nie rozumiem decyzji o usunieciu Timusa z forum. Idea forum jest dyskutowanie i konfrontacja. Rozumiem, ze to forum jest jedna z form reklamy Waszej dzialalnosci (i bardzo dobrze, tylko pozazdroscic pomyslu i wykonania), ale z drugiej strony chyba nie sadzicie, ze jedna wypowiedz krytykujaca Wasze metpody powoduje automatyczne wyrobienie sobie negatywnej opinii u reszty uzytkownikow?...

Ja np. nie do konca rozumiem sytuacji z "wyciskaniem biologii z gabki". Z jednej strony pisze sie o filtrach mechanicznych. Z drugiej strony mowicie, ze wyciskajac filtr mechaniczny do swiezego zbiornika mozna po paru godzinach wpuszczac ryby. To by znaczylo, ze kubelki sa troche... niepotrzebne? Skoro w wycisnietej wodzie z "mechanika" jest tyle biologii, to zakladajac zbiornik nieprzerybiony nei ma sensu kupowac kubelka...? A wiadomo, ze w pozniejszym etapie zlozem biologicznym staje sie rowniez podloze, itp... A jesli jednak jest tak, ze wycisnieta gabka ma tylko dodac zanieczyszczen majacych wyzwolic reakcje w kubelku - wtedy wyciskanie tegoz filtra tuz przed wpuszczeniem ryb bedzie tylko zanieczyszczaniem wody. Tak ja to rozumiem.

Mialem juz wczesniej napisac prosbe o przywrocenie Timusa na forum. Szczerze mowiac to wg mnie najgorsze wyjscie zarowno jesli chodzi o obecna atmosfere jak przyszly sposob pisania z gospodarzami forum. A to ze atmosfera sie popsula to jest dla mnie jasne.

Autor roland305
Użytkownik
#57 - Posted: 10 Maj 2010 17:54 
Uwaga, nasz kolega Lizak zrobił doświadczenie, osobiście też takie zrobie sam w najbliższym czasie
"Roland widocznie powoli się wszystko poprawia. Jestem ciekaw (nie mogłem znaleźć tu informacji) jakie no2/no3 miałeś po wpuszczeniu tej wyciśniętej gąbki.

Zrobiłem mały test do zbiorniczka 25l wpuściłem wodę z akwarium gdzie no3 jest 10mg/l a no2 0 wrzuciłem mały filtr mikro fan 0. Gąbka używana w Tropheusach jakieś 8-9dni do tego zbiorniczka i wyżymałem raz dość delikatnie . Sprawdziłem no3 dziś rano (9.00) a wczoraj koło 21 zacząłem doświadczenie. No3 było pomiędzy 60-80mg/l ,test na no2 akurat się skończył.

Polecam abyście sami się przekonali jak może szybko podskoczyć no3. Wiem ,że nie jest to 100% doświadczenie bo wodę jaką wlałem była z dojrzałego zbiornika ale moim zdaniem już teraz widać jakie rezultaty mogą wynikną!"
Najbardziej to mnie też ciekawi sposób Pani Marty badania wody- organoleptycznie, ciekawe czy ktoś też tak potrafi palcem sprawdzić jakie jest ph, NH4,NO3,No2 oraz stierdzenie na moje pytanie o biostarter czy wlać kiedy odbierałem 3 raz biologie "wleje Pan NO2"

Autor admin
Admin
#58 - Posted: 10 Maj 2010 19:23 
Nechor napisał:
idea forum jest dyskutowanie i konfrontacja. Rozumiem, ze to forum jest jedna z form reklamy Waszej dzialalnosci (i bardzo dobrze, tylko pozazdroscic pomyslu i wykonania), ale z drugiej strony chyba nie sadzicie, ze jedna wypowiedz krytykujaca Wasze metpody powoduje automatyczne wyrobienie sobie negatywnej opinii u reszty uzytkownikow?...

Zauważyłeś pewnie, że nasze (czy też moje) ingerencje w jakiekolwiek dyskusje na forum są znikome, by nie powiedzieć żadne.
Ty jesteś poszukiwacz, więc spróbuj coś znaleźć. Akurat w wypadku przytaczanym przez Ciebie powyżej, zupełnie nie chodzi o krytykę. Nie będę na tym forum o tym rozmawiał.
Nie prowadzimy tu pyskówek i ujadania, ani nie wylewamy żalów.

Piszesz: "Ja np. nie do konca rozumiem sytuacji z "wyciskaniem biologii z gabki".

I na to spróbujemy dzisiaj odpowiedzieć.

Robert

Autor admin
Admin
#59 - Posted: 10 Maj 2010 19:45 
Nechor,

Każda gąbka o odpowiedniej wielkości oczkach jest nie tylko mechanikiem, ale także ogromnym złożem masy biologicznej. To co Ty nazywasz zabrudzaniem wody to nie kupy z zewnętrznej części, tylko cała wewnętrzna cześć gąbki wypełniona bakteriami nitryfikacyjnymi. Wystarczy przepłukać lekko w wiadrze odchody, a następnie wycisnąć z wnętrza bakterie. Wtedy na rękach Twoich pojawia się maź. Właśnie te bakterie stanowią istotę działania zbiornika. Taka sama maż znajduje się w dobrze założonych filtrach zewnętrznych. Znam wiele zbiorników opartych wyłącznie na takiej filtracji, czyli na gąbkach z dużymi głowicami i to nie tylko u mnie. Nikt nie mówi, że kubły nie są potrzebne, ale nie są jedynym wyjściem przy filtracji. To oczywiste, że są bardzo wygodne. Sami mamy bardzo dużo kubłów, ale także mnóstwo gąbek z głowicami. Zwykle oprócz jednego kubła mamy 2 gąbki w każdym zbiorniku. A czasami nawet trzy. Zależnie od rodzaju obsady i ilości ryb.

Czasami są sytuacje, gdy trzeba szybko założyć zbiornik i wtedy właśnie taka masa filtracyjna czyli masa bakterii o brązowym kolorze, zapachu wody i błotka przyspiesza dojrzewanie zbiornika. Masa taka powinna być wlana albo pod wylot filtra zewnętrznego, albo do sumpa lub bezpośrednio do wody i zaciągnięta przez gąbki. Oczywiście zaraz po wlaniu woda wygląda na zabrudzoną, ale filtry w krótkim czasie zaciągają masę biologiczną, która osadza się na materiałach filtracyjnych. Wtedy po 1-2 dniach można wprowadzić ryby do zbiornika. Oczywiście przestrzega się dalej zasad jak przy każdym wprowadzaniu ryb. Czasami także start zbiornika nie jest szybki, parametry wody są zawyżone i widać, że ryby źle reagują, można wtedy wspomóc reakcje zachodzące w zbiorniku takimi działaniami jak uzupełnienie masy filtracyjnej o dodatkowe bakterie.

Dla mnie jest jeden podstawowy warunek: Masa biologiczna pochodzi ze zbiornika, z którego przekładane są ryby!!!! Nigdy inaczej.

Marta

Autor roland305
Użytkownik
#60 - Posted: 10 Maj 2010 19:51 
Panie Robercie, mam nadzieje że da się Pan namówić na dyskusje na ten własnie temat w czasie spotkania Zoobotanica we Wrocławiu :)
Ja napewno tam bede, ichtiopatolodzy i hodowcy z całej POlski :)
Myśle ze nie pogryziemy się tam tylko ja chetnie wysłucham argumentów dlaczego Pana sposób jest dobrym sposobem, a dlaczego inni uważają go za nieskuteczny a wręcz zagrażajacy życiu ryb, miedzy innymi Ja :)
POnizej tak jak uzgodnilismy zamieszczam publikacje wypowiedzi, uzytkowników KMT, znacie sie już lata, więc kto jest Kto napewno wszyscy wiedzą.

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / 2 Ikole F0 z Krakowa, coś im jest proszę o pomoc Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®