Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Obsada 120x50x50

Autor lukasz szin
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Sier 2010 20:41 
Witam Wszystkich :)

Mam na imię Łukasz, i zaczynam swoja przygodę z Troheusami.
Wiem że mój zbiornik jest troszkę za mały:( ale na razie nie mogę mieć większego chociaż bardzo mnie korci .
W akwarium pracuje filtr zewnętrzny Eheim Profesjonal 2026, oraz wewnętrzny Atman AT-203, czy to wystarczy ?!
Mam pytanie, zamierzam mieć jednogatunkową obsadę ile mogę mieć rybek ?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 15 Sier 2010 20:48 
Witaj,

Nie wiem czy przeczytałeś co odpisałam w tym wątku? http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=4015

Proponuję Ci przemyśleć obsadę nietrofeusową. To naprawdę dobra rada:))

Jest w czym wybierać:)

Marta

Autor Vepsik
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Sier 2010 21:12 
Wiem że mój zbiornik jest troszkę za mały:(

I na tym na chwilę obecną powinieneś zakończyć przygodę z tropheusami. W takich sytuacjach jak ta zawsze przytaczam swoją historię. Po tym, jak zainteresowałem się tymi rybami czekałem ponad 5 lat na sam zbiornik, a ryby zamieszkały w nim po 1,5 roku. Zrozum, że nie warto robić sobie, a przede wszystkim rybom problemów. Jest wiele równie ciekawych ryb, które mogą zamieszkać w Twoim akwarium. Zrozum to.

Michał

Autor lukasz szin
Użytkownik
#4 - Posted: 15 Sier 2010 21:14 - Edytowany przez: lukasz szin 

Autor Vepsik
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Sier 2010 21:21 - Edytowany przez: Vepsik 
Koleżanka, nie kolega - to raz. Poza tym przeczytaj jej post dokładnie. Ewidentnie wynika z niego, że miała problemy z rybami zarówno sporo jak i niewiele przed założeniem tego tematu. Sprawa wygląda w jej przypadku jednak trochę inaczej. Ona już te ryby MIAŁA, czyli owy błąd już popełniła przed napisaniem wiadomości. Po co masz go powielać, a potem wypłakiwać się na forum, że Ci się ryby zabijają albo padają nie wiedząc czemu? Tropheusy to nie gupiki. Wymagają od właściciela poświęcenia uwagi oraz sporej wiedzy. Twoja wiedza jak widać jest nikła (z tym, że wiesz o zbyt małym zbiorniku) i niestety próbujesz nas przekonać do swoich racji. Tylko po co? Skoro wiesz lepiej, to rób swoje. Nie czekaj jednak na zrozumienie, jeśli zacznie dziać się coś niedobrego.

I jeszcze wypowiedź Marty z tamtego tematu:
"Proponuję Ci jednak zmianę obsady na inne tanganickie ryby. Wtedy problem maluchów zniknie,

Szkoda, ze nie pomyślałaś o tym zanim zakupiłaś ryby. Trofeusy zawsze tak mają, ze się mnożą i przybywa narybku.

Marta

"

Michał

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#6 - Posted: 15 Sier 2010 21:31 
Vepsik

JA jeszcze nie zakupiłem tropheusów, dopiero się do nich przymierzałem, wiec dla tego założyłem ten post.
W takim razie wstrzymuje się z trophikami aż nie będzie 150x50x60 :)
Już poprawiłem mój poprzedni post z kolego na koleżankę

Autor Vepsik
Użytkownik
#7 - Posted: 15 Sier 2010 21:39 
Nie powiedziałem, że ryby kupiłeś. I dobrze, że pomysł wyleciał z głowy.

Michał

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#8 - Posted: 15 Sier 2010 21:52 
Vepsik


A co sądzisz o tym
http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=3&topic=3594
Zbiornik ledwie jest większy od mojego o 10cm .
Nie chcę już dręczyć tego tematu .

Łukasz

Autor Vepsik
Użytkownik
#9 - Posted: 15 Sier 2010 22:43 
Znowu odwołam się do faktu, że osoba ta miała już zakupione ryby. W momencie, kiedy można uniknąć zakupu (często "pozbycie" się już nabytych ryb jest ciężkie) polecamy jednak od razu myśleć o rybach. Ty masz ten komfort.

Michał

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 16 Sier 2010 06:37 
y masz ten komfort.


To najprawdziwsza prawda. Postaraj się o duży zbiornik i ryby swoimi zachowaniami Ci to wynagrodzą.

Jak nie możesz mieć teraz dużego pomyśl o innych rybach tanganickich:)Są świetne i zwykle znacznie łatwiejsze niż trofeusy

Marta

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#11 - Posted: 16 Sier 2010 07:32 
Wstrzymuję się z trophikami aż nie będę na nowym mieszkaniu gdzie w salonie mam zaplanowane mieć zbiornik 450l to im powinno wystarczyć .

Myślałem wcześniej nad Księżniczką z Burundi bo ona nie potrzebuje mieć dużego zbiornika. Na razie malawi musi mi wystarczyć zaczynają się łądnie wycierać i to jeż dobry znak :)

Łukasz

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 16 Sier 2010 07:37 
Myślałem wcześniej nad Księżniczką z Burundi bo ona nie potrzebuje mieć dużego zbiornika.

A czytałeś ostatni artykuł Nechora w Magazynie Akwarium? polecam...warto poczytać. Małe akwarium dla księżniczek to mit.

Marta

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#13 - Posted: 16 Sier 2010 07:40 
Nie czytałem jeszcze tego artykułu, ale 300l to już nie tak mało jak dla tej rybki. Widziałem zbiorniki 200l-250l gdzie były one trzymane .

Lukasz

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 16 Sier 2010 08:58 
A czy 300l bardzo odbiega od 200-240 l ? Ja mam je w 375 litrach:))

Marta

Autor jaosh
Użytkownik
#15 - Posted: 16 Sier 2010 09:07 
Witam,

Słuchaj księżniczki na upartego to i w 50 litrach utrzymasz. Pytanie ile i jak długo?

Ja do 450 litrów wprowadzałem 5 księżniczek. Stworzyły się z tego dwie parki. Po roku w akwarium pływało ponad 100 ryb.

I to co zauważyłem a z czym może każdy akwarysta mieć problem trzymając księżniczki w małych baniaczkach. Z "rodziny" usuwane są samce. U mnie w 450 litrach zawsze znalazły jakieś schronienie. Ale czy znajdą je w 200 litrach? Tego nie jestem pewien ale za to wiem, że co jakiś czas wyciągałbyś trupki.
Tak więc dla jednej parki Twój litraż będzie dobry zakładając, że nadmiar ryb będziesz odławiać.

Pozdrawiam
Piotrek

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#16 - Posted: 22 Maj 2011 20:47 
Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień !
W mieszkaniu pojawiło się 450l :) 150x50x60 . Pytanie kieruje teraz do waz ile tropheusów mogę do niego wpuścić ? Znajomy twierdził że coś około 25-30szt podkreślam że obsada jedno gatunkowa .
Proszę o podpowiedz .

Pozdrawiam,
Łukasz

Autor sander
Użytkownik
#17 - Posted: 22 Maj 2011 21:09 
Jeśli mają to być większe osobniki to 25szt. wydaje się rozsądne, natomiast w przypadku małego narybku 30-35szt. Trochę jest to także uzależnione od tego jakie chcesz trofeusy?

Autor Beliar
Użytkownik
#18 - Posted: 22 Maj 2011 21:12 
Pytanie kieruje teraz do waz ile tropheusów mogę do niego wpuścić ?
Mysle ze 30 szt to optimum jak mowimy o mlodych rybach
jesli dorosłe 20-25
Jarek

Autor Beliar
Użytkownik
#19 - Posted: 22 Maj 2011 21:24 
Znów dubel:)
moze zrobimy wspólny nick
hahaha
Jarek

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#20 - Posted: 22 Maj 2011 21:28 
Trochę jest to także uzależnione od tego jakie chcesz trofeusy?

Chce kupić młode i stawiam na Tr. Ikola


Pozdrawiam,
Lukasz

Autor Beliar
Użytkownik
#21 - Posted: 22 Maj 2011 21:39 
Chce kupić młode i stawiam na Tr. Ikola
30 śmialo
Jarek

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#22 - Posted: 27 Sier 2012 09:02 
Od ostatniego czasu jak tu pisałem sporo się zmieniło
przedstawiam moją kolonie Tr.Kiriza




Autor admin
Admin
#23 - Posted: 27 Sier 2012 11:41 
Mam nadzieje, że zbiornik jest większy niż 120 x 50 x 50 jak w tytule postu?

Marta

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#24 - Posted: 27 Sier 2012 12:14 
Mam nadzieje, że zbiornik jest większy niż 120 x 50 x 50 jak w tytule postu?


Oczywiście Marto, że jest większy !!!

Nie męczył bym ryb w takim akwarium , zresztą w powyższych postach Mnie naprostowałaś , i za to jestem CI wdzięczny .

Sam teraz neguje jak ktoś na forum pisze że chce tropheusy, w zbiorniku około 300l .

Obecny mój zbiornik to 150x50x60

Łukasz

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Obsada 120x50x50 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®