Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Co to za rodzaj Frontosy

Autor BogdanW
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Sty 2011 19:51 - Edytowany przez: BogdanW 
Witam co to za rodzaj Frontosy ??

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 5 Sty 2011 20:37 
Nie bardzo rozumiem takie pytanie? Nie wiesz co masz?

Cyfotilapia ma 6 pasków - a więc może to być zarówno 6- paskowa forma z Burundi jak i 6 paskowa "gibberoza" z Tanzanii lub Zambii.

Aby zbadać czy to forma północna, czy "gibberoza" trzeba policzyć liczbę rzędów łusek pomiędzy dwoma liniami nabocznymi - 3 rzędy są u "gibberoza".

Kolorystyka może świadczy co formach z Burundi, ale to tylko gdybanie. Wiedzę ma się tylko jak wiadomo, gdzie została złowiona ryba lub jej rodzice.

Marta

Autor BogdanW
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Sty 2011 20:44 
Nie wiem ,bo poprzedni właściciel mi nie mówił.A powiedz mi jeszcze jedno,bo samiec jest taki ciemny ,a samiczki są jaśniejsze,czy to o czymś może świadczyć ze pochodzą z rożnych regionów?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 6 Sty 2011 07:54 - Edytowany przez: admin 
Oczywiście. ze tak...

Chociaż osobniki w jednej populacji mogą być zmienne. Jednak wielu hodowców kupowało wcześniej ryby, nie zważając ani na to, ze są to odrębne gatunki czy lokalizacje występowania.

Obecnie przywiązuje się do tego wagę, a przynajmniej niektórzy tak to, prawidłowo robią.
Gatunek i miejsce odłowu w jednym zbiorniku. Nie mieszanie lokalizacji.

Za formą z północy mogą świadczyć także proporcje ciała, nieco wydłużone. "Gibberozy" mają wyższe ciało. No i jeszcze - może to być krzyżówka.



Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Co to za rodzaj Frontosy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®