Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

CZY LAMPA UV NADAJE SIE DO TROPHEUSOW

Autor sline
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Lut 2011 16:18 
witam , przy zakupie nowego zbiornika dostalem lampe tetra uv400 , jak sie ona ma do tropheusow bo z tego co wyczytalem dzieki niej jest krystaliczna woda oraz zabija pasozyty lecz eliminuje glon ktory lubia trofy ,prosze o pomoc czy warto to zalozyc czy lepiej sobie odpuscic , pozdraiwam :)

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Lut 2011 19:22 
sline lampa nie eliminuje glonów osiadłych tylko fitoplankton. Możesz używać tej lampy co jakiś czas, kiedy wymagać tego będzie sytuacja.

Autor sline
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Lut 2011 19:58 
myslalem zeby na stale ja podlaczyc jak ma to sterlizowac wode zatrzymywac bakterie i pierwotniaki to mysle ze na zle nie wyjdzie :) sama cena tej lampy tez troche sklania mnie do montazu :P dzieki za odpis

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 18 Lut 2011 20:29 
Tylko po co cały czas? Dla mnie bezsensu. Używa się jej tylko w razie konieczności.

Marta

Autor sline
Użytkownik
#5 - Posted: 18 Lut 2011 21:23 
wlasnie ze nie widze potrzeby zakladania a z drugiej strony po co ma lezec , chodzi mi o to czy moze to zaszkodzic ryba ? bo jesli nie to niech sobie sterylizuje :) a wchodzic za szafke rozlaczac weze zeby podlaczyc lampe raz na jakis czas to po kilku razach moze byc meczace , z tego co wyczytalem to lampa idealna jest dla dyskowcow , stad moje pytanie jak ma sie do tropheusow

Autor sander
Użytkownik
#6 - Posted: 18 Lut 2011 21:31 
lampę się podłącza na stałe a wtyczkę wkładasz do gniazdka lub nie :-)

Autor sline
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Lut 2011 12:33 
teraz tak mysle jak faktycznie nijak ma sie to do tropheusow to moze lepiej sprzedac i kupic im za to wypasionego jedzenia :)

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / CZY LAMPA UV NADAJE SIE DO TROPHEUSOW Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®