Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

akwarium z tropheusami

Autor amw81
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Mar 2011 00:03 
witam wszystkich forumowiczów
Po małej przerwie postanowiłem spróbować szczęścia z t. ilanga.
W związku z tym mam pytanie ile rybek musze zakupic, zeby stworzyc zgrane stado.
Zaznacze, iż mam akwarium 375 litrów i zamierzam kupic ryby w wielkości ok 3 - 4 cm. Zależy mi zeby malych ryb pływalo na poczatek jak najwiecej, zeby pozniej mozna bylo wybrac najlepsze.
Bardzo prosze o porade ile w akwarium 375 mozna trzymac maluchow - oczywiscie zeby nie przesadzic.
z gory dziekuje za zainteresowanie tematem, a szczegolnie za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Michal

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 16 Mar 2011 22:46 
Ilangi jak i Kasanga wyglądają pięknie jeśli zawsze mają bardzo czystą wodę. Ważne też jest aby miały duży zbiornik i tworzyły zgodne stado. Trudno jest mieć zgodne stado jeśli ryby będą po wyrośnięciu wyselekcjonowane gdyż zaburzy to ich hierarchię, która będzie się budować od początku zamieszkania w zbiorniku.

Od jakiegoś czasu obserwuję, różne stada Ilangi i różnią się one pod względem wybarwienia w dużym stopniu. Ryby w małych akwariach, często wypłoszone są wręcz brązowe, to samo dotyczy stad niejednorodnych składających się ze starszych dominujących osobników i dojrzałych ale młodszych osobników. Ogólnie nie jest łatwo uzyskać ładne stado tych ryb. Z moich obserwacji wynika, że Ilangi są wybitnie czułe i wystarczy mały błąd a stracą swe piękne ubarwienie. Raczej łatwiej w takim akwarium będzie trzymać inne odmiany.

Jeśli jednak chodzi o ilość sztuk narybku w takim akwarium to przy odpowiedniej opiece może ich być nawet 150szt. ale wydaje mi się, że one znacznie lepiej będą wyglądać w zbiorniku 200x50x50 niż w 150x50x50.

Autor amw81
Użytkownik
#3 - Posted: 16 Mar 2011 23:04 
Dziekuje za odpowiedz

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Mar 2011 20:55 
Jeśli jednak chodzi o ilość sztuk narybku w takim akwarium to przy odpowiedniej opiece może ich być nawet 150szt. ale wydaje mi się, że one znacznie lepiej będą wyglądać w zbiorniku 200x50x50 niż w 150x50x50.


SANDER czy to nie lekka przesada na zbiornik o jakim pisze amw81 TY proponujesz 150szt, to będzie zupa rybna .

Na taki zbiornik JA bym max wpuścił 25-30 rybek będą miały przestrzeń i ładnie urosną .

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Mar 2011 00:03 
amw81 pytał ile można w takim akwarium trzymać maluchów. Odpowiedziałem mu na zadane pytanie, że według mnie zbiornik nie jest odpowiedni dla wariantu Ilangi. Jeśli natomiast interesuje się on tym ile w zbiorniku może trzymać maluchów to prawdą jest, że 150szt narybku będzie się tam czuło znacznie lepiej niż 25-30szt. Każdy, kto wpuszczał do takiego zbiornika rybki o długości 3cm wie o czym piszemy.

pzdr

Autor kruczek
Użytkownik
#6 - Posted: 20 Mar 2011 00:38 
To prawda...ja wpuszczalem 25 szt. do 450l.i wiem jak to sie skonczylo!Moim zdaniem 50 szt.maluchow 3cm to absolutne minimum!

Autor Dark_27
Użytkownik
#7 - Posted: 20 Mar 2011 11:53 
W związku z tym mam pytanie ile rybek musze zakupic, zeby stworzyc zgrane stado.
Zaznacze, iż mam akwarium 375 litrów i zamierzam kupic ryby w wielkości ok 3 - 4 cm.


-mam taki litraż (choć chciałbym większy) i od początku miałem 25szt. i wszystko funkcjonuje w najlepszym porządku. Nadmieniam jednak, że za szybko chciałbyś uzyskać odp. dot. zgranego stada. Sytuacja z Tropheini jest dynamiczna i dopiero obserwacja dorastającego stada pozwoli stwierdzić czy będzie to obsada docelowa. Jeżeli będziesz miał możliwość zakupu od jednego dostawcy (a to jest podstawa), to zdecydowałbym się na 25-35 szt.

zeby pozniej mozna bylo wybrac najlepsze

-nie podoba mi się to określenie. Dla mnie wszystkie są najlepsze, chyba że pod tym pojęciem rozumiesz: stabilną obsadę, zgrane stado, docelowa obsada itp.

Nie zgadzam się z tym, że lepiej będzie się tam czuło stado 3-4 cm w ilości 150 szt. niż trzymane 25-30 szt. (choć nie wątpię sander, że spokojnie byś temu podołał, widziałem twoje akwa z tak dużą obsadą, choć w większym litrażu). Skrajności należy jednak wykluczać i sądzę, że amw81 chce mieć zbiornik ozdobny w domu a nie sklep zoologiczny.
--------------------------

Autor sander
Użytkownik
#8 - Posted: 20 Mar 2011 13:20 
Nie ma sensu bić piany, ja nie doradzam docelowej obsady gdzie w 375L ma pływać 150szt trofeusów. Jednak mając doświadczenie w podchowie ryb wielu gatunków, nieustanie aklimatyzując ryby w praktycznie każdym rozmiarze, naprawdę wiem jak zachowa się 25 czy 30szt małych rybek w półtorametrowym baniaku. Mało tego, na forum wiele razy problem był dyskutowany i wnioski są znane. Przecież amw81 nie kupi sobie 150szt narybku ale przynajmniej będzie wiedział, że w dojrzałym akwarium przy odpowiednich warunkach może ich tyle być, może to oszczędzi mu problemów w przyszłości i widoku miotających się w stresie maluchów. Przecież nie piszę postów, żeby komuś doradzić źle albo po to, żeby ktoś uznał mnie za idiotę.

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#9 - Posted: 20 Mar 2011 18:09 
SANDER co masz na myśli to pisząc ?
Każdy, kto wpuszczał do takiego zbiornika rybki o długości 3cm wie o czym piszemy

Mam do waz pytanie !
Mam zbiornik 120x50x50 ile byście zaproponowali mi zakupić Tr. Ikola ?
Docelowo będzie zbiornik 450l

Autor nechor
Użytkownik
#10 - Posted: 20 Mar 2011 18:21 
Nie ujmujac tego zbyt naukowo: w duzym zbiorniku male rybki w ilosci 25 szt. moga byc plochliwe. Po prostu bedzie ich ciut malo w stosunku do objetosci. Jak podrosna i uda Ci sie utrzymac stadko w porzadku, bedzie ok :-)

Sorry za uproszczenie sprawy, ale ja to tak rozumiem :-)

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#11 - Posted: 20 Mar 2011 18:24 
nechor

Krótko i na temat :)

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / akwarium z tropheusami Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®