Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Tropheus - łuska zmatowiał CHOROBA ??? POMOCY !!!!

Autor komgalia
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Kwi 2011 09:34 
witam , wszystkich mam nie wielki lub wielki problem z tropheusami zauwazylem rybke ktora jest cala zmatowiala zrobila sie jasna i wyglada jak by ktos przetarł ja papierem sciernym, na drugi dzien druga rybka tez ten sam objaw tylko ze kolory zachowala swoje.
Akwiarium 370 l
w nim 25 szt. tropheus chipimbi od 5-9 cm
parametry wody wszystkie w pozatku
Aha objaw wystapil u rybki która miala pierwsze tarło i dochowala malenstwo (1 szt) objaw pokazal sie po 3 tygodnia od wypuszczenia malucha

Autor andzin44
Użytkownik
#2 - Posted: 1 Maj 2011 01:08 
parametry wody wszystkie w pozatku
Skąd wiesz mierzyłeś ?
Jakimi testami ( jaki producent , paskowe czy kropelkowe ) ?
Jaką masz filtrację i jak często oraz w jakiej ilości podmieniasz wodę ?
Jakie parametry ma Twoja woda w kranie ?
Akwa jak zapewne wiesz jest zbyt małe dla rodzaj Tropheus - tym bardziej dla takiej ilości tych pięknych ryb ( mówie o rybach dojrzałych )
Czy zauważyłeś oznaki agresji w swoim stadzie ?

Autor komgalia
Użytkownik
#3 - Posted: 1 Maj 2011 10:45 
Witam, andzin troszke te pytania twoje sa ..., inaczej trofciach jestem zakochany od 2000 roku nawet chyba wczesniej, baniak na te stado od malych wystarczy, w tym miesiacu planowalem oddac czesc bratu, (tez baniak 370l), ale teraz to nie wiem co sie dzieje.
znam sie na hodowli trofci, sorki ze sie tak oburzylem.
Fakt nie jestem akwarysta i nie znam sie na innych rybach , moj cel to trofcie zakochany i ch... w inne ryby, chodz nie powiem sa ladne i duzo czytalem czytam itd..
Zaczne moje pytanie moze w ten sposob
.
Mam 6 baniakow po 370l
w wszystkich baniakach sa hodowane trofcie.(rodzice maja don i w piwnicy ma 4 baniki u brata 1 i umnie 1)wode robia w baniaku 200 l i mieszam sole sode do paremetrow ktore chcem uzyskac.
woda zawsze jest ta sama jak wymienia podmienia wode biore wode z sieci 7-7,5 ph , uzdatniam wode przez filtry i sole podnosze do 8ph
chodz dosc zawsze mam niska twardosc weglowa 15-16
twardość ogólna wynosi 8-11°n
filtry zewnetrzne + wewnetrzne
srednio 4 x wielkosc baniak na godzine + filtry uv 1 godz dziennie
w filtrach to co powinno byc dla trofci oswietlenie tez.
UWAGA nie sprzedaje ryb i prosze nie pisac w tej sprawie, ryby sa moje i tylko moje. aby nie karlaciowaly sam osobiscie i humanitarnie usypiam ryby , samce itd.
przynajmiej co 16 miesiecy kupuje rybki dodadkowe a malenstwa sa rozdawane do zaprzyjazniony sklepow (nie sieci handlowe i ludzie ktorze rybki sprzedaja jak popadnie czyli np. moze pan pani dziecko trzymac ta rybke w kuli, w kuli to cukierki mozna trzymac.
- test JBL + tropikal + sera (do ph mam z tych wszystkich firm i srednio mi wychodzi ok 8 ph)
karmy. JBL SERA, HIKARI. tropikama ale zadko bo mi osobiscie nie smakuje (wszystkie pokarmy probawalem "chcesz poznac wroga sprobuj wszystkiego to co wrog ma" powiedzenie mojego dowodcy aha byle kiedys zolnierz komados z lublinca + kilka misji zagraniczynych.)
co do baniakow wielkosc jest dosc odpowiednia nie mam standardow robie sa baniaki wymiary to 170 dl x 60 szer x 40 (wada do wys37-36z tad 370l)
znajmi sklepikarz mowili ze zaniskie, ale trofcie na i ucho mowie ze jest oki (hiiii)
z tymi objawami pierwszy raz sie zpotkalem eeyyy wogle pierwszy raz mam problem z choroba w moich bajakach, rybki mi niegdy nie chorowaly dbam o nie , to jest problem ponoc psyhologiczny kobiety mnie niechca bo zabardzo nasrane w glowie, a wiec rybki mi zastepuja wszystko to co potrzebuje, ale mosze sie pochwalic ze aktualnie zyje z kobieta ktora mnie rozumie.
Dzikuje z gory za porady, ktore mi dostarczycie
BLAGAM NIE PISZCIE , CZYM KARMIE I CO TAM JESZCZE MAM.
MAJA UMNIE DOBRZE CHODZ WIEM OTYM ZE WOLALYBY PLYWAC W MACIERZY.(w sowim jeziorku)

Autor sander
Użytkownik
#4 - Posted: 1 Maj 2011 11:23 
komgalia na początek proponuję Ci użyć funkcji edytuj i poprawić swój post. Pomijając wyrazy, których nie ma w języku polskim to także wulgaryzmy, które nie robią tu na nikim wrażenia, jesteśmy w większości dorosłymi ludźmi.

Nie napisałeś żadnych informacji, które pomogą nam dowiedzieć się co szkodzi twoim rybkom. Jeśli wszystko masz ok. to rybki powinny być zdrowe.

Jeśli nie masz ochoty przedstawić podstawowych informacji nie możesz liczyć na pomoc bo nikt tu nie będzie ryzykował reputacji, żeby podawać diagnozę na podstawie tekstu "moja ryba jest jakby przetarta papierem ściernym".

Spokojnie opisz problem a będziesz zadowolony z pomocy.

Autor Vepsik
Użytkownik
#5 - Posted: 1 Maj 2011 16:56 
No i jeszcze kolejna sprawa, której nie zauważyłeś, bo nawet nie wybrałeś odpowiedniego podforum do owego zapytania:

http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=831

Michał

Autor askott
Użytkownik
#6 - Posted: 1 Maj 2011 21:16 
aby nie karlaciowaly sam osobiscie i humanitarnie usypiam ryby , samce itd.

jak dla mnie takie postępowanie nie idzie w parze z miłością do ryb...

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Tropheus - łuska zmatowiał CHOROBA ??? POMOCY !!!! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®