Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

2 gatunki w 200-240l

Autor kuffi
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Mar 2006 08:53 
kupiłem akwarium 120cm profilowane ok 200-240l. Czy mogę trzymac dwa gatunki trofeusów po ok 8 szt. W sklepie gosc powiedział ze jest zbyt małe nawet dla jednego, natomiast w gazecie akwarium przeczytałem ze 240 l to minimum i mozna trzymac podali równiez jakie odmiany mozna miec aby nie krzyżowały sie ze sobą- kasanga-ikola, chipimbi-ikola lub duboisi, bemba-chaitaki.
drugie pyt. mam dwa filtry jeden wew. tetratec 700 100-250l i wew aqua szut junior 500 60-120l, czy to wystarczy czy wew. mam wymienic na większy.dzięki i pozdrawiam

Autor JGr
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Mar 2006 19:57 
"kupiłem akwarium 120cm profilowane ok 200-240l"

Wg AquaEl i AquaBoro takie akwarium ma pojemność 205 litrów brutto.

"W sklepie gosc powiedział ze jest zbyt małe nawet dla jednego"

Zadziwiająca szczerość jak na sprzedawcę w sklepie zoologicznym. Zwykle w sklepach słyszy się co innego, niestety.

"podali równiez jakie odmiany mozna miec aby nie krzyżowały sie ze sobą"

W sprzyjających warunkach warianty rodzaju Tropheus krzyżują się niemalże każdy z każdym. Do takich warunków można zaliczyć m.in. bardzo małą grupę osobników jednego wariantu, czyli to, co bierzesz pod uwagę.

Uważam, że Twoje akwarium jest za małe na dorosłe trofeusy, ale jeśli decyzja o zakupie tych ryb już zapadła, powinieneś pomyśleć wyłącznie nad jedną odmianą.

"mam dwa filtry jeden wew. tetratec 700 100-250l i wew aqua szut junior 500 60-120l"

Na początek, jeśli zarybienie nie będzie gęste i myślisz o młodych osobnikach, myślę, że możesz poprzestać na takim systemie.
Sprawdź czy na filtr AquaSzut, po zdjęciu pojemnika, można zamocować większą gąbkę (np. BioFiltr Atmana, lub coś podobnego). Jeśli taka modyfikacja się powiedzie będziesz miał w miarę przyzwoity filtr biologiczny - duże złoże i niewielki przepływ wody, wtedy głównym zadaniem drugiego filtra - Tetry będzie filtrowanie mechaniczne i całość powinna zagrać.

Jarek

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / 2 gatunki w 200-240l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®