Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

ikola z moliro

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#1 - Posted: 4 Maj 2011 16:56 
Witam,chciałbym zmienić obsade z pyszczaków na trofcie mam zbiornik 375 z pysiami oraz z 5szt.ikola znajomy chce mi sprzedać jeszcze 6 szt moliro i teraz pytanie czy mogę te wszystkie ryby czasowo połączyć z pyszczakami czy najlepiej byłoby sprzedać pyszczaki i czy pużniej moge połączyć ikole 5szt.z 6szt.moliro?

Autor michal1313
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Maj 2011 21:08 
nie nie możesz, bo:
- mieszanie biologii
- inna chemia wody
- małe stada
- sprawdź tabelę krzyżowań
- mały zbiornik na dwa gatunki

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Maj 2011 16:25 
czyli rozumiem że po sprzedaży pysi mogę mnieć jeden gatunek trofci i jeśli mam 5 szt.ikola to ile moge dołożyć i czy pogodzą mi się te moje z nowymi rybami moje trofcie mają ok.4-5cm

Autor Szarooka
Użytkownik
#4 - Posted: 5 Maj 2011 17:06 
Proponuję pozbyć się wszystkich ryb, jakie w chwili obecnej masz i potem kupić odpowiednią ilość (15-20) Tropheusów od jednego sprzedawcy. Takie działanie ma na celu zminimalizowanie ryzyka.

Autor Krzysztofs
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Maj 2011 17:56 
czyli jest ryzyko że się nie pogodzą?trochę sie przyzwyczaiłem do tych ryb ale zawsze chciałem mieć trofcie i będę dążył do zaczęcia przygody z nimi,noi muszę myśleć o sprzedaży wszystkiego.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 5 Maj 2011 18:22 - Edytowany przez: admin 
Przeczytaj o mieszaniu biologii na naszym forum i zrozumiesz w czym problem.

Tutaj jeden z nich http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=4348

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#7 - Posted: 5 Maj 2011 21:40 
czyli jest ryzyko że się nie pogodzą?

prosto mówiąc ryby mają różne bakterie, parametry ciała itp. gdy bierzesz ryby z różnych źródeł istnieje ryzyko konfliktu i możesz mieć kłopoty w zbiorniku, które mogą się kończyć zgonami ryb. najlepiej zastosuj się do rady Szarooka - kiej i będziesz zadowolony. zawsze możesz też dołożyć inne rybki z biotopu i odpowiednie z roślinożernej tangi

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / ikola z moliro Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®